Портфоліо Лабудька Степана з теми "Блог - мій друг і порадник"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:56, 8 лютого 2012, створена Steplab (обговореннявнесок) (контактні дані)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

Цікаво про блог

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний проект з інформатики (11 клас) інтегрований з мовою та літературою

Навчальна тема (як записано в програмі)

Поняття блогу, різновиди блогів. Створення й оформлення блогу, публікація повідомлень та настроювання його параметрів. Практична робота № 11. Створення й ведення власного блогу.

Вік учнів, клас

16-18 років

Стислий опис проекту

Проект «Цікаво про блог» з інформатики для учнів 11 класу (стандартний рівень) дозволить формувати та удосконалювати навички створення та використання блогу, налаштовувати зображення й текст, адмініструвати блог з визначеної теми. Учні: формуватимуть навички створення гіперпосилань на основі текстових фрагментів і зображень; учитимуться швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вірно та творчо використовувати дані для створення блогу; формуватимуть уміння використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, організації досліджень та оцінювання інформації; набуватимуть досвіду прийняття відповідальності за результати спільної роботи.

Повний План вивчення теми

| План вивчення теми

Навчальні цілі

По закінчені вивчення теми учні: зможуть пояснити, що таке блог, створити блог і розміщувати в ньому зображення і текст, створювати гіперпосилання на ресурси блогу та Інтернет-ресурси; вмітимуть швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вірно та творчо використовувати дані для створення блогу; зможуть використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, організації досліджень та оцінювання інформації; прийматимуть відповідальність за результати спільної роботи. У ході роботи над проектом в учнів передбачено формувати навички та вміння 21 століття: комунікативні (обговорення матеріалу, написання дописів тощо), аналітичні (відбір необхідного для проекту матеріалу), організаторські, уміння підпорядковувати свої дії загальній справі тощо.

Опис оцінювання

Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про блог» і «Що я хочу дізнатися про блог», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають , що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою «Підсумкове оцінювання блогу», яке передбачає само оцінювання і оцінювання роботи учня вчителем.

| Оцінювання за схемою ЗХД | Поточне оцінювання | Підсумкове оцінювання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Опитувальник "Сучасні засоби зв'язку" Приклад проектної діяльності учнів - Вікі-стаття "Блог в навчанні"

На початку проекту використовуємо учительську презентацію для мотивації діяльності учнів у проекті та пояснення про методи та засоби оцінювання. Все, що мають робити учні у проекті, учні дізнаються зі стартової презентації: | Презентація Організовуємо пошук учнями корисної інформації в Інтернеті, аналіз та оцінку веб-сайтів та блогів за допомогою наданої учням форми. З метою ефективної роботи у проекті використовуємо соціальні сервіси Веб 2.0 (нові інтерактивні сервіси Інтернету), які змінюють традиційні шляхи співробітництва, спілкування та взаємодії вчителів та учнів. Учні будуть використовувати блоги для того, щоб ділитися інформацією, поглядами та міркуваннями з читачами, а також для того, щоб заохочувати їх до обговорень та надання зворотного зв’язку. Вікі – це Веб-ресурс для створення статей. Учні можуть створювати та редагувати статті на визначену тему, наприклад, «Блог в освіті». Веб-сайти для спільного створення та редагування документів дозволяють учням створювати в мережі або завантажувати документи на цей веб-сайт. У ході виконання проекту учні створили блог "Цікаво про блог" | Цікаво про блог , а також підготували прозентацію "Сучасні технології спілкування" | Сучасні технології спілкування.

Відомості про автора

Ім'я, Прізвище

Степан Лабудько

фах, навчальний предмет

Викладач, інформаційно-комунікаційні технології навчання

навчальний заклад

Сумський ОІППО

місто, район, область

Суми, Сумська область

контактні дані

Сумський ОІППО вул. Римського-Корсакова, 5 м.Суми Сумська область 40007

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери

Каткгорія: 10 версія