Портфоліо Лободи Вікторії з теми "Розумієм- значить володієм"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:14, 7 лютого 2012, створена Лобода Вікторія (обговореннявнесок) (Навчальний заклад)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми (творча назва)

Розуміємо- значить володіємо

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний проект з інформатики, інтегрований з психологією.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Створення й показ слайдових презентацій.

Вік учнів, клас

10 клас, 15 років

Стислий опис проекту

Учні вивчають особливості створення та показу комп’ютерних презентацій. Об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження, здійснюють пошук інформації в Інтернеті та бібліотеці з теми , добирають малюнки та ілюстрації, обговорюють знайдену інформацію, пропонують свої ідеї. Звіти про дослідження представляють в різних формах за вибором. Також всі учні приймають участь у конкурсі на кращу презентацію про себе. Основна ідея проекту полягає у розвитку в учнів навичок мислення високого рівня, а саме: навчити учнів збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її; висувати гіпотези та ідеї; обговорювати результати досліджень. Робота над темою покликана розширити обрії життєвого досвіду та навчити бачити зв’язок науки з життям, знаходити вихід з нестандартних ситуацій, бути щирими, відвертими.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Проект спрямований на досягнення належного рівня сформованості вміння користуватися інформаційно комунікаційними технологіями.. В процесі роботи над темою учні навчаться створювати презентації, добирати стильове оформлення та дизайн слайдів. В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які будуть переконливими для однокласників, друзів та знайомих. При створенні презентації в учнів сформуються вміння виступати перед аудиторією, вміння коротко висловлювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, вміння відбирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок. Учні навчаться правильно планувати свій час і виконувати роботу згідно критеріїв і вимог та ефективно співпрацювати в групі. Навчаться користуватися технічними об'єктами на основі їх відповідності заданим умовам.

В процесі роботи над темою будуть формуватися такі навички 21 століття:

  • З’ясування причинно-налідкових зв’язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей
  • Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання
  • Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.
  • Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації
  • Належна та продуктивна праця разом з іншими

Опис оцінювання

При вивченні теми на різних етапах використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителям поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл. Таблиці З-Х-Д використовуються на початку проекту, в ході обговорень і в особистих щоденниках, а потім переглядаються наприкінці вивчення теми. Вони дають учням можливість відмічати те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і нарешті те, що вони вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Таблиці дозволяють учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи. Мозкова атака також використовується на початку проекту. Учні придумують відповіді та висловлюють ідеї, пов'язані із заданою темою/запитанням і пов'язують ці ідеї з попередніми знаннями і новими можливостями.

Проводяться короткі зустрічі й індивідуальні консультації в ході всього проекту. Такі зустрічі служать підтвердженням готовності учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Застосовуються для контролю просування за проектом, розподілу і підтвердження ролей і зобов'язань у груповій роботі, планування наступних кроків.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На початку роботи над темою учитель дізнається, що саме учні знають про комп'ютерні презентації. Для цього він використовує Таблицю ЗХД

Учнівська публікація

опитувальник для вчителів


Приклад проектної діяльності учнів - wiki-стаття "Презентація, як один із факторів впливу на соціальний статус особистості"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

--Лобода Вікторія 15:14, 7 лютого 2012 (UTC)

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери