Портфоліо Борисенко Олени Анатоліївни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:41, 26 березня 2015, створена 05borisenkoelena (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Віруси навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія, основи здоров'я

Вік учнів, клас

15 - 16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект реалізується в 10 класі. Будуть розглянуті групами наступні теми « Походження вірусів» «Віруси і людина» « Віруси і тварини» « Рак – це вірусне захворювання?». В групах будуть працювати керівник групи, дослідник, аналітик.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і груповх консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації, контрольний список для вікі або контрольний список для інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Для успішного обговорення створено графік оцінювання. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні представлять свої результати своїх досліджень у вигляді або презентації, або інформаційного бюлетеню. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять. Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Чому людина не може остаточно вирішити проблему вірусних захворювань? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з класом. Оголосіть наступне запитання: Чим вірус відрізняється від клітинних організмів? Який орган чи система органів людини найбільш вразливі до вірусних інфекцій?

Поясніть учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї  роботи над темою і розроблятимуть самостійні проекти на доказ чи спростування своїх гіпотез.  Почніть  проект з демонстрації презентації проекту.  Методом мозкового штурму визначте можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Обговоріть та  оцініть  ідеї учнів, які вони пропонують. Обговоріть друковані та  електронні ресурси для збору даних.  

Роздайте учням Форму оцінювання проектів і проведіть її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Запросіть учнів обговорити нові Тематичні запитання: Рак – це вірусне захворювання? Чи можливе інфікування людини від тварини?

Напишіть запитання  на аркушах паперу і передайте кожній групі.  Групи учнів, відповідно до обраних тем , мають дослідити відповіді на  Тематичні запитання.  Кожна група має створити:

• по-перше мультимедійну презентацію про своє дослідження (про тенденції та можливі наслідки, використовуючи математичні інструменти статистичного аналізу ), • по-друге (на вибір групи): ▪ АБО інформаційний бюлетень, що містить короткі статті і графіки про можливі ефекти і наслідки тенденції

Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Учні критично оцінюють ресурси Інтернету, обираючи для використання у своїх дослідженнях ті, які є достовірними і яким можна довіряти, вони оцінюють веб-сайти за формами оцінювання Інтернет-джерел. Проведіть консультації з окремими учнями. Учні створюють мультимедійні презентації. Ці презентації можна провести для певних цільових аудиторій спільноти ( та представити за вибором учнів) Використовуйте Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Борисенко Олена Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

вчитель біології

Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа І - ІІІ ст.№5

Місто\село, район, область

м. Павлоград Дніпропетровської обл.

Контактні дані

05borisenkoelena@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16.03.2015 - 28.03 2015р.

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна