Портфоліо 9-10 класи тема: " ВІЛ-виклик людству"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:50, 24 березня 2015, створена Tsarenko mila (обговореннявнесок) (Фах, навчальний предмет)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

ВІЛ – виклик людству

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

основи здоров'я Школа проти сніду історія психологія

Вік учнів, клас

9 10 класи

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований для учнів 9-10 класів, під час якого вони ознайомлюються з базовою інформацією про ВІЛ, СНІД, ІПСШ, шляхами зараження, як уберегтися від хвороби.Дізнаються куди звернутися за допомогою у разі потреби. Під час роботи над проектом учні вчаться проводити аналізи, порівнювати інформацію, робити висновки, презентації.

План вивчення теми (вставити файл)

1. Вміти розрізняти ВІЛ СНІД . 2. Знати шляхи зараження ВІЛ та ІПСШ і шляхи якими вони не передаються 3. Знати методи захисту 4. Вміти ефективно спілкуватися і будувати рівноправні стосунки 5. Обгрунтовувати важливість відсточення сексуальних стосунків

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту я роздаю дітям тести. Діти переглядають презентацію вчителя. Використовую тести, опитування, діагностику навчальних потреб учнів, «мозковий штурм» і визначаю рівень знань учнів на початок вивчення теми. Для цього використовую такі інструменти, як опитувальник, основні запитання, таблиці ЗХД, пропоную сильнішим учням створити свої презентації, проводжу анкетування, слабшим пропоную виконати завдання за шаблоном. Також діти створити кросворди, провести самооцінку. Під кінець проводиться контроль рівня знань учнів з даної теми.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На першому етапі, переглядаючи презентацію вчителя учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, у ході мозкового штурму складають асоціативний кущ з теми або схеми, консультуються із учителем, об’єднуються у групи , розподіляють ролі. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відвідують музеї, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу. На другому етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати. Завдання для роботи груп: • Архівісти. Опрацювати історичні джерела та зробити висновок «Історія виникнення вірусу» • Журналісти . беруть інтерв’ю. • Психологи . Аналізують стан ВІЛ – інфікованих. • Педагоги. Надають інформацію про вірус. На третьому етапі учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські публікаціі. Перш ніж починати працювати за методом проектів вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання. Перед початком конкретного проекту вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання, учнів з цілями та завданнями проекту (буклет), отримує дозволи від батьків , ознайомлює учнів з офіційними документами на авторське право. Переглянути презентацію з посібника щодо об’єктів авторського права. Розглянути ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки.

   На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та само оцінювання за сформованими шаблонами. у ході роботи вчитель використовує  життєві навички створює шаблон з підказками для виконання проекту та у разі необхідності надає інструкції щодо виконання певних завдань проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Царенко Людмила Іванівна

Фах, навчальний предмет

вчитель основ здоров'я тренер курсу Школа проти сніду

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери