Портфоліо Левченко Світлани з української
Зміст
- 1 Еволюція Ничипора Варениченка: від правдошукацтва до розбійництва, до втрати людської подоби.
- 2 Українська література
- 3 15 років, 10 клас
- 4 План вивчення теми
- 5 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 6 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 7 Відомості про автора
- 8 Відомості про тренінг
Еволюція Ничипора Варениченка: від правдошукацтва до розбійництва, до втрати людської подоби.
Українська література
15 років, 10 клас
Учні досліджуватимуть образ Чіпки в усій його складності й з’ясовуватимуть причини, що привели героя роману до морального падіння; виявлятимуть вміння аргументовано, переконливо і толерантно висловлювати власні судження про життєвий вибір Чіпки, коментувати власне розуміння моральних цінностей; усвідомлювати значення правильності життєвого вибору для становлення і самореалізації людини. Створять веб-сторінку, на якій зможуть розмістити свої доповіді, дослідження, узагальнення, схеми, тези.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання здійснюється вчителем за 12-ти бальною системою, включаючи такі критерії: зміст; грамотність викладу та достовірність інформації; оформлення; взаємодія учнів у процесі роботи.Форми оцінювання:
- Критичне оцінювання сторінок Інтернету учнями
- Оцінювання відповідальності за власне навчання
- Оцінювання публікації
- Самооцінювання учнівської роботи
- Форма оцінювання
- Аналіз оцінювання
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Спочатку вчитель ставить перед учнями Ключове запитання: Чіпка Вареник, головний герой роману Панаса Мирного – захисник народних прав, борець за справедливість, злочинець чи, можливо, герой? Проводить з учнями мозковий штурм у малих групках(по 3-5 учнів). Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми. Вчитель роздає учням план праці над даним проектом для кращого за планування власного часу для цілей проекту. Учням пропонується заповнити таблицю ЗХД для з’ясування що я знаю, а чого ще ні та організаційну діаграму для спонукання учнів творчо підходити до заданого питання дослідження та спробувати самим взяти участь для опитування за запропонованим тестом вчителя та придумати свій власний (консультуючись з вчителем української літератури для встановлення коректних питань тесту). Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої та після неї проводить обговорення побаченого і почутого матеріалу. В результаті учні мають розробити ідеї анкети-опитувальника для свого дослідження. Відбувається поділ на групи: історики, літературознавці, дослідники та юристи. Групи самостійно обирають ідею дизайну анкет, презентації та статті. Під час обговорення завдання в групах, вчитель ходить по класу й прислухається до розмов учнів, та намічає шляхи для подальшого спрямування навчання кожної групи учнів. Кожна група повинна визначити задачі у межах своєї групи – спланувати свою роботу, і розпочати збір необхідних матеріалів, для початку праці в групах пропонується виконати навчальний тест для самоперевірки розуміння матеріалу. Вчитель проводить консультації та обговорення з учнями щодо їхніх потреб для подолання труднощів з якими вони зустрілися. Розробляють мультимедійну презентацію за поданим зразком, коректуючи дизайн та вносячи свої дані спостережень. Вчитель роздає учням форму для самооцінки, щоб допомогти стежити за своїм прогресом. Результати своїх досліджень учні презентують під час учнівської конференції. Вчитель пропонує інструкцію праці в Інтернеті з метою пошуку потрібних для них даних та розповідає про авторські права на прикладі мультимедійної презентації. Учні створюють скриньки для обміну інформацією між групами використовують чат і соціальні мережі для власного внутрішнього спілкування між групами Вчитель розсилає форму для опитування учнів на їх приватні скриньки, при потребі організовується додаткова консультація для окремої групи учнів або ж індивідуально (на власний розсуд вчителя). У результаті досліджень учні представляють свою мультимедійну презентацію
- Таблиця ХЗД
- Кросворд
- Презентація вчителя
- Публікація
- Тести
- Учнівська презентація
- Схема розробки навчальної теми