Портфоліо вчителя технології Лашко Леоніда

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:02, 7 березня 2015, створена Wkkoba (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Навички ХХІ століття

Назва навчальної теми

«Оптичні явища навколо нас»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, «Оптичні явища, інформатика

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Презентація ідей проекту

Проект передбачений для учнів 7 класу. Цей проект можна виконати під час вивчення теми «Прямолінійне поширення світла. Розкладання світла на спектр. Відбивання світла. Заломлення світла». Учні вчаться застосовувати отриманні знання для пояснення різних природніх явищ та процесів, для розв'язку фізичних задач, розвивають інтерес до фізики як науки, пов’язують науковість з мистецтвом. Під час роботи над проектом учні використовують міжпредметні зв'язки, шукають більш ефективні шляхи розв'язку задач проекту, вчаться мережевому спілкуванню та взаємодії, знайомляться з особливостями проектно-дослідницької методики навчання.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом, учні знайомляться з критеріями оцінювання результатів своєї проектної діяльності. Для цього використовуються: Своїй роботі я використовую такі методи оцінювання як: опитування, тестування, групова робота «ти мені- я тобі». В кінці кожної теми учні виконують контрольне тестування різного рівня складності. Інструменти різноманітні графічні схеми та карти знань, нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники, форми оцінювання, тести та контрольні роботи. Оцінювання навчальних потреб

Поточне оцінювання

Самооцінювання учнівської роботи

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Оцінюю такі учнівські роботи: тестові завдання, кросворди, презентації. Оцінюватися повинна вся робота учнів над проектом, а не тільки її кінцевий продукт. Якщо учні в ході роботи над проектом постійно здійснюють зворотний зв'язок з учителем, імовірність використання ними якісної роботи істотно зростає. Проводиться заповнення таблиці з – х – д . Методичні засади. Учні з самого початку роботи над проектами використовують: контрольний список для інформаційного бюлетеню, та контрольний список для оцінювання однолітками презентації. Учні можуть орієнтуватися на данні листи при розробці і створенні презентацій, буклетівщоб здійснити самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем на протязі всієї проектної діяльності. Спостерігається робота учнів над продуктами діяльності, проводять призначенні консультації. Підсумкове обговорювання: всім учасникам пропонується заповнити анкету, відповіді на запитання анкети допоможуть у підсумковому оцінюванні над проектом.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

При вивченні тем за проектом учні поглиблять свої знання з теми, визначать природу виникнення певних оптичних явищ. Для введення учнів у проект створено учительську презентацію. Для вивчення попередніх знань, вмінь і навичок учнів, керівник проекту має запропонувати пройти опитування всіх учнів. Після визначення учасників проекту, відбувається їх поділ на групи і планування діяльності. При реалізації проекту широко використовуються можливості Інтернету: пошук необхідної інформації, спілкування учасників проекту за допомогою електронної пошти, чатів, миттєвих повідомлень. Для оцінювання результатів діяльності учнів, учитель надає їм відповідні контрольні списки та форми. удосконалити навички дослідницької роботи,систематизувати та узагальнити інформацію про світлові явища, продемонструвати свої знання у формі блогу, вікі-статті або інформаційного бюлетеня. Презентація учня Обдаровані учні матимуть змогу зробити камеру-абскура та перископ, використовуючи знання про закони поширення світла та продемонструвати її дію іншим учням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Леонід Лашко

Фах, навчальний предмет

вч. технології

Навчальний заклад

Лисківська ЗОШ І-ІІ ст.

Місто\село, район, область

с. Лисківка Царичанського району Дніпропетровської обл

Контактні дані

0569061853 int.lashko@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

09.02 -21.02 2015 р.

Місце проведення тренінгу

Царичанська ЗОШ І-ІІІ ст.


Тренери

Самарський О.Ф.