Портфоліо з теми: "Гнів Всесвіту"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:59, 3 березня 2015, створена Оксана Горницька (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Гнів Всесвіту

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Астрономія Тема 4. СОНЯЧНА СИСТЕМА Земля і Місяць. Планети земної групи: Меркурій, Венера, Марс і його супутники. Планети-гіганти: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун та їхні супутники, Плутон та його супутник Харон. Малі тіла Сонячної системи — астероїди, комети, метеори. Дослідження планет за допомогою космічних апаратів. Дотичні навчальні предмети: українська мова, інформатика, фізика, географія.

Вік учнів, клас

11 клас, 16-18 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У навчальному проекті «Гнів Всесвіту» беруть участь учні 11 класу. Предмет: Астрономія, тема «Сонячна система». На початку проекту вчитель пропонує учням переглянути презентацію фасилітації із метою мотивації учнів до участі у проекті. Потім формується ініціативна група учнів, у співпраці з учителем розробляється план роботи над проектом. Під час навчального проекту учні отримають знання про планети земної групи, планети-гіганти, малі тіла Сонячної системи, небезпеку ураження Землі астероїдами. Учні вивчають можливості цивільного захисту від потенційних загроз, пов’язаних як із небезпекою космічного походження, так і небезпекою антропологічного походження, зокрема небезпекою ядерної війни. Учні під керівництвом вчителя ознайомлюються із списком найближчих до домівок спеціалізованих сховищ та укриттів. Під час роботи у проекті учні розвинули свої вміння: - пошуку інформації в мережі Інтернет, критично оцінювати ресурси Інтернету та розуміти авторське право; - аналізувати актуальну інформацію, вибирати головне, висувати гіпотези, перевіряти їх, шукати можливості рішення у проблемних ситуаціях; - самостійно мислити, оцінювати потенційну небезпеку, приймати необхідні рішення, та бути відповідальними за них; - творчо вирішувати практичні завдання; - самостійно працювати та у команді для досягнення спільного результату. Діяльність школярів полягає у наступному: вони проводили дослідження, спілкувалися у блозі, організували роботу «круглого стола» (запросили фахівців, спілкувалися з представниками Управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та оперативного інформування населення, небайдужими батьками, учителями), вносили пропозиції адміністрації школи щодо навчальної та позакласної роботи з тематики проекту, налагодили роботу із представниками Управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та оперативного інформування населення, розповсюджували інформаційні матеріали, підготовлені упродовж проекту. Інформаційну підтримку проекту школярі здійснювали шляхом створення: • учнівського блогу «Як захиститися від гніву Всесвіту?», який є матеріальним продуктом проекту, який об’єднує усіх небайдужих до окресленої проблеми; • учнівського буклету «Небезпечні астероїди»;ментальної карти «Будова Сонячної системи»; • учнівської електронно-рекомендаційної пам’ятки населенню «Як діяти при загрозі чи виникненні надзвичайних ситуацій», яку будемо поширювати серед друзів, вчителів, батьків, перехожих; • на існуючій карті міста Рівного в Google Maps усіх точок, укриттів та спеціалізованих бомбосховищ. Ця карта є не лише матеріальним, але й інтелектуальним результатом проекту.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Із метою здійснення ефективного оцінювання роботи учнів у проекті слід розробити ряд оцінювальних форм для різних видів робіт: • форму оцінювання учнівського блогу за такими критеріями: Мета, Зміст, Джерела, Читачі, Відповідальність, Мова, Оновлення, Додаткове оформлення, творчий та креативний підхід. • форму оцінювання учнівського дослідження за такими критеріями: Зміст дослідження. Бібліографічна інформація. Оформлення та дизайн. Зображення. Грамотність виконання. • форму оцінювання круглого столу за такими критеріями: Організація проведення. Інформаційна обізнаність. Виступи. Участь у дискусії. • форму оцінювання учнівської публікації за такими критеріями: Зміст публікації. Оформлення та дизайн. Зображення. Грамотність виконання. • форму оцінювання електронно-рекомендаційної пам’ятки за такими критеріями: Заголовок. Зміст. Інформаційна обізнаність. Оформлення та дизайн. Грамотність. Читачі. • форму оцінювання карти розуму за такими критеріями: Заголовок. Зміст. Інформаційна обізнаність. Оформлення та дизайн. Грамотність. Читачі. Робота з формами дозволить учням здійснювати ефективне самооцінювання дослідницької діяльності, рівень сформованості навичок 21 століття. Оцінювання на початковому етапі передбачає з’ясування навчальних потреб учнів, виявлення їх опорних знань, рівня обізнаності учнів в темі, яку передбачається вивчати. На цьому етапі учні заповнюють таблицю ЗХД. Поточне оцінювання проводиться з метою виявлення прогалин в знаннях учнів з навчальної теми, координації роботи по дослідженню обраного питання, контролю правильності розуміння учнями цілей та завдань проектної діяльності. На цьому етапі учні оцінюють один одного, вчитель коригує оцінювання. Учні заповнюють таблицю ЗХД Підсумкове оцінювання проводиться з метою оцінювання знань, набутих в процесі виконання роботи, оцінювання продуктів проектно-групової діяльності. учні заповнюють таблицю ЗХД.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

o На першому уроці вивчення теми вчитель демонструє учням мотиваційну презентацію, з допомогою якої подає основні напрямки діяльності учнів у майбутньому проекті та мотивує учнів, які бажають приєднатися до проекту. o Перед початком проекту учні проходять вхідне тестування, заповнюють графічну схему «асоціативний кущ» аби обрати для себе цікаві напрямки майбутнього дослідження. Власне дослідження здійснюється в групах за узгодженими напрямками. o Власні навчальні потреби учні усвідомлюють за допомогою таблиці ЗХД, з якою вони починали працювати на початковому етапі проекту, учитель визначає попередній рівень знань, вмінь, навичок із даної теми. o Результати оцінювання діяльності учнів вчитель подає в журналі оцінювання. o Учитель пропонує батькам дати згоду на публікування та розміщення документів та учнівських робіт у мережі Інтернет. Учні створюють таблицю з адресами доцільних інформаційних ресурсів для роботи у проекті. Учні збирають відомості і цікаві факти про будову Сонячної системи, астероїду небезпеку, про спеціалізовані сховища та укриття в разі виникнення надзвичайної небезпеки в нашому місті. o За час участі у проекті учні розробляють анкету «Потенційна небезпека №1?» та проводять дослідження серед учнів нашої школи, друзів, небайдужих батьків та перехожих. Результати оформляють у вигляді діаграм. Учні відповідають на запитання форми для опитування, щоб з’ясувати рівень своїх вхідних знань, необхідних для участі у проекті. Під час роботи школярі вчилися аналізувати зібрану інформацію, критично оцінювали її та приймати рішення, давати відповіді на запитання, які виникають у ході роботи. o Учні, під час роботи у проекті та при вивченні теми, інтенсивно використовували мережу Інтернет для пошуку необхідної інформації. В ході мозкового штурму учні відбирають найкращі ідеї та створюють власний блог проекту «Як захиститися від гніву Всесвіту» й здійснюють у ньому дописи, коментарі про ідею виникнення проекту, про те, яким чином здійснювалася робота над проектом та свої враження. o Учні під керівництвом вчителя створюють: - навчальну презентацію за темою «Гнів Всесвіту», яка відображає результати діяльності у проекті; - електронну рекомендаційну пам’ятку для населення «Як діяти при загрозі чи виникненні небезпечних ситуацій», яка містить рекомендаційну інформацію для населення. - публікацію «Небезпечні астероїди», яка відображає результати діяльності у проекті; - карту розуму «Будова Сонячної системи», яка інформує учнів нашого навчального закладу - на існуючій карті Google Maps створюють свою карту спеціалізованих укриттів та сховищ м.Рівного, щоб ознайомити населення нашого міста. o Вчитель пропонує учням форми оцінювання: презентації, публікації, учнівського блогу, карти розуму, електронно-рекомендаційної пам’ятки, круглого столу, рівня креативності виконання учнівських робіт. Фасилітація навчального процесу вчителем буде здійснюватися за допомогою консультацій, рекомендацій.

Відомості про автора

Оксана Горницька

методист

Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

м.Рівне

Контактні дані

Відомості про тренінг

Січень 2015 року

Рівненський ОІППО

Тренери

Марченко Олена Михайлівна

Філіпчук Валентин Григорович