Портфоліо Ковальової Наталії Андріївни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:43, 27 лютого 2015, створена Knatalka2007 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Грецька цивілізація у часі та просторі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія, історія України,художня культура

Вік учнів, клас

15-17 років, 10-11 класи

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований на учнів 10-11 кл.,які діляться на групи,обробляють інформацію,готують результати роботи –буклети,презентації, відеофільми, відповідаючи на ключове питання теми:чи може цивілізація змінювати свої кордони,виходячи за межі часу і простору?

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми "Грецька цивілізація в часі та просторі"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів з теми:»Історія Стародавньої Греції», діаграми Вена та таблиці З-Х-Д. Робота над проектом починається з того, що в ході презентації вчителя з'ясовуються знання учнів по даній темі, учні мотивуються на проведення досліджень в проекті, визначаються теми досліджень. Враховуючи вимоги стандарту, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, по яких відбувається контроль і самоконтроль в групах. Перед початком роботи учні знайомляться з даними критеріями. В ході роботи групи заповнюють таблицю просування за проектом, обговорюють отримані результати, звіряють отримані результати з критеріями. Для глибокого осмислення теми для учнів розроблені дидактичні матеріали. Після завершення роботи заповнюються листи самооцінки роботи групи, створюється презентація та відеофільм, що відображає результати досліджень і отримані висновки. Проводиться урок-конференція, на якому заслуховують виступи учнів з підсумками своєї роботи. Тут оцінюється глибина проведеного дослідження, стислість і ємкість формулювань, уміння логічне представляти хід і результати дослідження, переконливо аргументувати свою точку зору, ставити питання, активність. В ході виступів учні демонструють результати своєї діяльності – презентації, публікації та відеофільм. У завершенні конференції колективно обговорюються висновки, які вважаються відповіддю на ключове питання проекту. За підсумками проекту здійснюється індивідуальна рефлексія.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту потрібно підготувати всі необхідні ресурси відповідно до плану проведення проекту, а також провести батьківські збори, з тим щоб забезпечити підтримку батьків, пояснити їм сенс зміни форми учбового процесу і повідомити про необхідність письмової згоди на розміщення фотографій дитини на сайті проекту.Перед початком роботи над темою вчитель рекомендує учням познайомитися з Буклетом по методу проектів. Постановка завдання (1 година) Оскільки учні не вперше приступають до вивчення історії Давньої Греції, то за допомогою власної презентації вчитель з'ясовує початкові знання, що є у дітей, по темі (емпіричні): учні відповідають на питання, що дозволить з'ясувати рівень їх знань. Тут же визначаються теми і зміст подальших досліджень.

Вчитель ділить клас на 3 групи, кожна з яких досліджуватиме свою тему: 1 група – «Кріто-мікенськая культура», 2 група – «Велика грецька колонізація», 3 група – «Спадщина давньогрецької цивілізації».  Щоб задати напрям досліджень, вчитель пропонує учням  критерії оцінювання досліджень учнів [(https://docs.google.com/file/d/0B9ra97UvE9QoeEE1dXc3cUFsN1U/edit оцінки презентації], публікації, вікі-статті).

Перед початком дослідження вчитель організовує учбове заняття, на якому учні отримують навички роботи з соціальними сервісами , виконуючи ряд практичних завдань (1 урок).

 Дослідження школярів(3 тижні)  

Учні самостійно намагаються відповісти на учбові питання своєї теми. При цьому вони повинні проаналізувати історичні джерела, знайти історичні факти, що відповідають на питання дослідження, підібрати ілюстративний матеріал і зробити висновки по темі. На підтримку розвитку навичок 21-го століття вчитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстежування просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні завдання по темі проекту. Також вчитель може запропонувати посилання на інтернет-ресурси проекту на сервісі зберігання закладок. Вчитель консультує, направляє і допомагає учням в процесі дослідження. Для більш успішного виконання учнями проекту вчитель створює форми само- і взаємооцінювання презентацій, контрольний список для презентації та контрольний список самоспрямування у навчанні. Документи з фасилітації допомагають учням більше зануритися в проблему і викликають їх на спілкування, на постановку цікавих запитань.По закінченню роботи проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи. Захист проекту (2 години). Кожна група виступає на конференції з усною презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації, буклета, вікі-статті, відеофільму. У завершенні колективно обговорюються висновки, які вважаються відповіддю на ключове питання проекту. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, що виконала найповніше і найаргументованіше дослідження, здійснюється індивідуальна рефлексія.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ковальова Наталія

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії та суспільних дисциплін; історія України, всесвітня історія,правознавство

Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа I-III ступенів №5

Місто\село, район, область

Павлоград, Дніпропетровська область

Контактні дані

knatalka2007@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.02-21.02.2015 р.


Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей


Тренери

Бондарева Раїса Григорівна