Портфоліо Яковлєвої Людмили Миколаївни з теми: "Математика в народній творчості"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:02, 25 лютого 2015, створена Чоломбітько Людмила Миколаївна (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Математика в народній творчості

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика.

Вік учнів, клас

5-6 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований на учнів 5-6 класів та направлений на розширення і поглиблення знань з даної теми та підготовку учнів до математичних олімпіад.

Мета проекту - розвиток навичок мислення, умінь збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її; висувати гіпотези та ідеї; обговорювати результати досліджень. Для реалізації мети проекту учні мають вивчити особливості створення та показу комп’ютерних презентацій. Вони об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження, здійснюють пошук інформації в Інтернеті та бібліотеці з теми , добирають малюнки та ілюстрації, обговорюють знайдену інформацію, пропонують свої ідеї.

Робота над проектом покликана розширити обрії життєвого досвіду та навчити бачити зв’язок науки з життям, знаходити вихід з нестандартних ситуацій, бути щирими, відвертими.

Даний проект сприяє формуванню креативної компетентності школяра, створює умови для їх самореалізації розкриття творчого потенціалу .

План вивчення теми (вставити файл)

Ключове запитання Чи часто ми зустрічаємо математику в народній творчості?

Тематичні запитання

1. Чи часто використовується математику у прислівяхта скоромовках??
2. Чи є математика в логічних задачах та загадках?
3. Як математика пояснює цікаві факти побуту та навколишнього середовища?
4. Що ми знаємо про електронні ігри-головоломки?

Учні складають асоціативний кущпроекту та та роблять самооцінку з допомогою https://drive.google.com/file/d/0B2Hdd0XwC4T3NVptMUx1MXBsT0U/view?usp=sharing таблиці З-Х-Д .

Складаємо план проекту, демонструємо учительську стартову презентаціюназва посилання .

Учні об'єднуються в групи та визначають завдання e кожній групі.

Опрацювується література та інформація по зазначеному питанню, підбір матеріалів та здійснюється презентація результатів досліджень. ] Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи.

У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації, вікі-статті, публікації, реферати. Вимоги до оцінювання доповідей та презентаці

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про принцип Діріхле відбувається при виконанні Діагностичного тестування учнівОпитувальник та письмової роботи з теми "Подільність". Учні складають асоціативний кущ та таблиці З-Х-Д .

Періодичний перегляд та читання їх записів в учнівському блозі та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Спостереження та консультації використовуються упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти.

Розроблені критерії оцінювання презентації, публікації та учнівького блогу. Результати роботи по оцінюванню можна відслідкувати за результатами діагностування: опитування .

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Яковлєва Людмила Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Математика

Навчальний заклад

Охтирська загальноосвітня школа I-III ступенів №1

Місто\село, район, область

м.Охтирка, в. Леніна 13,к.40

Контактні дані

0506995586

Відомості про тренінг

СОІППО

Дати проведення тренінгу

19.01.-27.02.2015 р.

Місце проведення тренінгу

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Синько Людмила Степанівна Ніколаєнко Михайло Сергійович