Портфоліо Яковлєвої Людмили Миколаївни з теми: "Математика в народній творчості"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:08, 25 лютого 2015, створена Чоломбітько Людмила Миколаївна (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Математика в народній творчості

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика.

Вік учнів, клас

5-6 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований на учнів 5-6 класів та направлений на розширення і поглиблення знань з даної теми та підготовку учнів до математичних олімпіад.

Мета проекту - розвиток навичок мислення, умінь збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її; висувати гіпотези та ідеї; обговорювати результати досліджень. Для реалізації мети проекту учні мають вивчити особливості створення та показу комп’ютерних презентацій. Вони об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження, здійснюють пошук інформації в Інтернеті та бібліотеці з теми , добирають малюнки та ілюстрації, обговорюють знайдену інформацію, пропонують свої ідеї.

Робота над проектом покликана розширити обрії життєвого досвіду та навчити бачити зв’язок науки з життям, знаходити вихід з нестандартних ситуацій, бути щирими, відвертими.

Даний проект сприяє формуванню креативної компетентності школяра, створює умови для їх самореалізації розкриття творчого потенціалу .

План вивчення теми (вставити файл)

Ключове запитання Чи часто ми зустрічаємо математику в народній творчості?

Тематичні запитання

1. Де можна використовувати математичні кросворди?

2. Чи є логіка в магічних квадратах?

3. Як часто ми використовуємо ребуси в навчанні?

4. Що ми знаємо про електронні головоломки?

План проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Головними критеріями оцінювання узагальнюючого є: вміння представити отримані в ході досліджень нові знання; аргументувати раціональність способів їх отримання і висновки; розповісти про організацію взаємодії учнів у групі, показати рівень успішності кожного учня. За підсумками роботи кожної групи вчителями ведуться бланки контролю, де відзначаються своєчасність виконання роботи, правильність її виконання , логічність викладу і подачі інформації, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілей результатами роботи. Це дозволяє своєчасно скоригувати роботу груп в потрібному напрямку і забезпечити зворотний зв'язок. Для виконання робіт учнями розроблені дидактичні матеріали. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. Під час виступів оцінюється ораторське мистецтво, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, вміння представляти результати візуальними способами, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід і т.д. У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації, вікі-статті, публікації.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Яковлєва Людмила Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Математика

Навчальний заклад

Охтирська загальноосвітня школа I-III ступенів №1

Місто\село, район, область

м.Охтирка, в. Леніна 13,к.40

Контактні дані

0506995586

Відомості про тренінг

СОІППО

Дати проведення тренінгу

19.01.-27.02.2015 р.

Місце проведення тренінгу

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Синько Людмила Степанівна Ніколаєнко Михайло Сергійович