Портфоліо Іщенко Оксани Іванівни з теми: "Цікаві задачі прикладної математики"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Цікаві задачі прикладної математики"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
математика, економіка, біологія
Вік учнів, клас
5 клас - 10-11 років
6 клас - 11-12 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Пропонований проект може бути реалізований в рамках курсу «Математика» для учнів 5-6 класів. Цей проект передбачає розвиток, узагальнення та поглиблення знань учнів про цікаві задачі прикладного змісту, різні типи задач та їх розв’язання. Проект сприяє оволодінню учнями комплексу математичних знань, умінь і навичок, необхідних у повсякденному житті та майбутній трудовій діяльності, для оволодіння іншими галузями знань і забезпечення неперервної освіти; формування в учнів уявлень про ідеї та методи математики та її роль у пізнанні дійсності, наукового світогляду. Даний проект сприяє формуванню креативної компетентності школяра, створює умови для їх самореалізації розкриття творчого потенціалу . Направлений на розширення і поглиблення знань з основного курсу математики 5-6 класів та підготовку учнів до математичних конкурсів. Для реалізації проекту складено план проекту, розроблено учительський буклет, стартову учительську презентацію. Учні об’єднуюmься для роботи в групи, отримують творчі завдання, над якими працюють. Потім створюють презентації, вікі-статтю, учнівський блог.
План вивчення теми (вставити файл)
Складаємо план проекту, демонструємо вчительську стартову презентацію і публікацію про методи роботи над проектом. Учні об'єднуються в групи та визначають завдання e кожній групі. Опрацювується література та інформація по зазначеному питанню, підбір матеріалів та здійснюється презентація результатів досліджень. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи.
План проекту
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Головними критеріями узагальнюючого оцінювання є: вміння представити отримані в ході досліджень нові знання; аргументувати раціональність способів їх отримання і висновки; розповісти про організацію взаємодії учнів у групі, показати рівень успішності кожного учня. За підсумками роботи кожної групи вчителями ведуться бланки контролю, де відзначаються своєчасність виконання роботи, правильність її виконання , логічність викладу і подачі інформації, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілей результатами роботи. Це дозволяє своєчасно скоригувати роботу груп в потрібному напрямку і забезпечити зворотний зв'язок. Оцінювання здійснюється вчителем щотижнево на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання. На початку роботи проводиться вхідне тестування. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. Під час виступів оцінюється ораторське мистецтво, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, вміння представляти результати. У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації, вікі-статті, блогу. Визначення попередніх знань учнів щодо теми відбувається при заповненні ними асоціативного куща та таблиці З-Х-Д . Періодичний перегляд та читання їх записів в учнівському блозі та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Спостереження та консультації використовуються упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком проекту учні знайомляться з презентацією та вікі-статтею вчителя, з вимогами до оформлення проектів та правилами роботи над проектами, переліком джерел для використання. Проводиться бесіда про недопустимість порушення авторського права під час науково-дослідницької діяльності.
Реалізуються наступні кроки:
1.Об’єднання учнів у групи.
2.Розподіл завдань для кожної групи
3.Підбір та опрацювання матеріалу за даною тематикою з різних джерел.
4.Підбір, розв’язування та узагальнення задач, що демонструють приклади застосування їх у повсякденному житті.
5.Підготовка одержаних результатів до захисту, створення презентацій, публікацій, блогу, підготовка доповідей.
На початку вивчення теми учні проходять опитування, малюють на дошці під керівництвом вчителя асоціативний кущ.
І група учнів підібрала матеріал та зробила статтю з теми "Цікаві задачі прикладної математики" , а також підготувала презентацію на тему
"Прикладні задачі з математики";
ІІ група учнів підготувала презентацію з теми "Відсотки в нашому житті", та тести "Відсотки";
ІІІ група підготувала презентацію з теми "Задачі на рух", та публікацію на тему "Прикладні задачі".
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Оксана Іщенко
Фах, навчальний предмет
Вчитель, математика
Навчальний заклад
Жовтнева спеціалізована школа І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
смт Жовтневе, Білопільський район, Сумська область
Контактні дані
e-mail:ischenkooi15@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
19 січня 2015 року - 27 лютого 2015 року
Місце проведення тренінгу
Сумський ОІППО
Тренери
Синько Людмила Степанівна
Ніколаєнко Михайло Сергійович