Проект вчителя фізики
Зміст
[сховати]Назва навчальної теми
Права чи ліва?
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
біологія, практична психологія
Вік учнів, клас
9 клас, 14-15 років
Стислий опис проекту
Давно відомо, що в однієї людини краще розвинена ліва півкуля, яка зосереджена на аналізі і логіці, а в іншої – права, яка фіксується на творчості. Якщо хтось використовує праву сторону під час малювання або кидання м'яча, чи будуть вони використовувати ту ж сторону для роботи ногами, очима чи слухом? Яку сторону люди використовують найбільше, праву чи ліву? Про це ви зможете дізнатися у цьому проекті!
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
В ході демонстрації презентації вчителя, у бесіді з учнями він визначає рівень їх знань по проекту. Оцінити початкові знання з теми проекту допомагає тестування. Мозковий штурм проводиться під час стартової презентації учителя. Ефективність прийому: у рівній участі всіх учнів, ефективна комунікація, спільна робота в інтересах взаємного навчання дозволяє учням висловлювати свої думки, максимально сприяє творчості. При цьому відбувається оволодіння навичками інформації. У ході мозкового штурму занотовуються основні ідеї і припущення. Це допомагає учителю оцінити розуміння учнів і скорегувати план заходів, які будуть задовольняти потреби учнів. Успішна стратегія для виявлення наявних в учнів знань з теми проекту, завдання на розвиток мислення, дозволяє визначити ЗХД-таблиця. Звернення до цих знань в ході всього проекту допоможе утримувати увагу учнів і зробити новий матеріал більш зрозумілим. Обговорення в ході роботи з таблицею розвивають комунікативні навички, візуально показує учням їх шлях до нових знань, рівень успішності кожного, допомагає у визначенні індивідуальних стратегій навчання і мети пізнання. Учні обєднуються в групи, їм пропонується обговорити і вибрати проблемні питання по темі проекту. Внесок в дискусію кожного учня використовується для поділу їх на групи і розподілу ролей. У ході досліджень учнів всього проекту використовуються критерії за якими виробляється підсумкове(сумарне) узагальнююче оцінювання всього проекту. У процесі роботи критерії коригуються.
Діяльність учнів та вчителя
Перед початком проекту учні ознайомлюються із презентацією вчителя, з якої вони дізнаються про сам проект, його етапи, цілі та завдання. Учні діляться на групи, здійснюють пошук в Інтернеті інформації з теми проекту, добирають малюнки та ілюстрації, обговорюють знайдену інформацію, пропонують свої ідеї винаходів, дають їм оцінку, визначають кращі ідеї та створюють мультимедійну презентацію в програмі PowerPoint, яку демонструють на першому етапі проекту. Під час другого етапу проекту учні складають план публікації, шукають інформацію в Інтернеті, підбирають малюнки, пишуть статті, виконують творчі завдання, малюють та сканують малюнки, спілкуються з однолітками та створюють публікацію впродовж тижня. Учні роздруковують свої публікації і роздають однокласникам. На третьому етапі проекту учні обговорюють план, вивчають електронну літературу та джерела Інтернету, створюють веб-сторінку за допомогою програми Publisher
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Валецька Ольга Сергіївна
Фах, навчальний предмет
вчитель біології, практичний психолог
Навчальний заклад
КНЗ "Христофорівська загальноосвітня школа"
Місто\село, район, область
село Христофорівка, Криврізький район, Дніпропетровська область
Дати проведення тренінгу
09.02.2015 - 21.02.2015 р.
Місце проведення тренінгу
КНЗ "Лозуватська ЗШ №1 ім.Т.Г.Шевченка"
Тренери
Шабелян Ірина Миколаївна