Портфоліо Бисько Надії Олексіївни з теми: "Математичні головоломки, як засіб активізації пізнавальної діяльності учня"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:29, 20 лютого 2015, створена Марченко Лідія Іванівна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Математичні головоломки, як засіб активізації пізнавальної діяльності учня"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, фізика, історія

Вік учнів, клас

5-6 класи

11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У цьому проекті ми дізнаємось про використання головоломок. як засобу активізації пізнавальної діяльності учнів. Даний проект сприяє формуванню креативної компетентності школярів, створює умови для їх самореалізації, розкриття творчого потенціалу. Для реалізації проекту складено план проекту, розроблено учительський буклет, стартову учительську презентацію, залучено учні з різних класів. Результатом роботи над проектом : учнівську презентація, учнівсський блог та вікі-стаття.

Проект сприяє оволодінню учнями комплексу математичних знань, умінь і навичок, необхідних у повсякденному житті та майбутній трудовій діяльності, для оволодіння іншими галузями знань і забезпечення неперервної освіти; формування в учнів уявлень про ідеї та методи математики та її роль у пізнанні дійсності, наукового світогляду. Даний проект сприяє формуванню креативної компетентності школяра, створює умови для їх самореалізації розкриття творчого потенціалу.
Файл:West56.jpg
Підпис далро зображенням

План вивчення теми (вставити файл)

План На початку вивчення теми проводиться вхідне діагностування у вигляді письмової роботи з теми "Гармонічні коливання" Опитування з питання Головоломки Чи задумувалися ви над тим, як використати властивості тригонометричних функцій для дослідження гармонічних коливань.

 Як знання про гармонічні коливання допоможуть вам у підготовці до Зовнішнього незалежного оцінювання з математики, фізики?

Чому взагалі є важливими знання про гармонічні коливання та уміння їх застосовувати?

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учитель пропонує учням заповнити таблицю ЗХД

Опитування з питання Головоломки

Методи оцінювання, спрямовані на виявлення інтересів і досвіду самих учнів , постановки навчальних цілей, спостереження за успіхами, контролю розвитків розумових умінь високого рівня. Головними критеріями оцінювання узагальнюючого є: вміння представити отримані в ході досліджень нові знання; аргументувати раціональність способів їх отримання і висновки; розповісти про організацію взаємодії учнів у групі, показати рівень успішності кожного учня. В ході роботи учнів створюється асоціативний кущ. За підсумками роботи кожної групи вчителем ведуться бланки контролю, де відзначаються своєчасність виконання роботи, правильність її виконання , логічність викладу і подачі інформації, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілей результатами роботи. Після завершення роботи над проектом проводиться круглий стіл, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації, вікі-статтю, публікації, веб-сторінку. Критерії оцінювання: блогу вікі-статті буклету

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

3 група учнів створила вікі-статтю "Формування логічного мислення."

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Надія Бисько

Фах, навчальний предмет

учитель математики

Навчальний заклад

Баницький НВК

Місто\село, район, область

Сумська область,Глухівський район,село Баничі.

Контактні дані

0954448038,вулиця Мурашка 140

1957hadi687@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг для вчителів математики

Дати проведення тренінгу

19 січня по 27 лютого.

Місце проведення тренінгу

Сумський ОІППО

Тренери

Ніколаєнко Михайло Сергійович

Синько Людмила Степанівна

Тренінг для учителів математики на базі Сумського ОІППО (19 січня 2015 р. - 27 лютого 2015 р.)