Портфоліо з теми "Згадати все..."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:57, 20 лютого 2015, створена Влада (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Згадати все..."

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України, всесвітня історія, малювання, народознавство

Вік учнів, клас

11-12 років, 6 клас

Стислий опис проекту

Виконання навчального проекту « Згадати все...» Для учнів 6 класу. Передбачає узагальнення їх знань, умінь, навичок про історичні пам’ятки перших поселень. Учні повинні розробити презентацію та блог, в якому висвітлять результати своїх пошуків. Результатом дослідження є виставка малюнків на тему «Світ кочівників» Учні школи мали змогу проявити свою творчість, після перегляду проекту «Згадати все...»

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Проект може бути розроблений учнями 6 класів. Оцінювання відбувається протягом всього проекту. А саме: Перед початком роботи: відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування, запитань з підказками, а також методом «Мозкова атака». Це проводиться задля самооцінювання учнів. Протягом виконання проекту вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності допомогу (усні консультації). При зворотному зв’язку від однолітків записи збираються в теці. Контрольні списки допомагають утримувати увагу на очікуваній поведінці. Всі ці різні форми вчитель пропонує , щоб допомогти учням розуміти до чого їм потрібно прагнути, навчитися об`єктивно оцінювати свою роботу. Наприкінці роботи над проектом відбувається оцінювання групової роботи, вкладу кожного учня. Для цього вчитель може скористатися формою оцінювання дослідження, блогу. В групах відбувається спостереження зха роботою груп. Проводиться структуроване інтерв’ю.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи - Згідно з складеного плану впровадження проекту вчитель роздає вказівки особам, задіяним в реалізації проекту (програміст, заступник директора, батьки) вчитель проводить попереднє оцінювання, визначає рівень комп’ютерної грамотності учнів, обізнаності історичних періодів, рівень володіння елементарними знаннями; На початку роботи учні: Ознайомлює з планом роботи , з комп’ютерною технікою. При перегляді початкової презентації учні: ознайомлюються з проблемою дослідження, ознайомлюються з ключовим та тематичним питаннями вчителя, формулюють свої питання до дослідження, об’єднуються в 2 групи за напрямками роботи. Кожна група отримує завдання до дослідження: 1 група “Знавці історії”- досліджують перші стоянки первісних людей, їх побут, традиції, вірування. Знайомляться з особливостями першої цивілізації та людей, що її заселяли. Вони свій проект оформлюють у вигляді презентації 2 група “Шукачі скарбів” - досліджують кочові племена території України. З’ясовують спосіб життя, вірування, культуру та обряди таких племен, як кімерійці,скіфи, сармати.Свій проект вони представляють у вигляді блогу Вчитель пропонує переглянути сайти та оцінити ресурси Інтернету, нагадує учням про коректне використання інформації відповідно до авторського права. Вчитель ознайомлює з презентацією про дотримання авторського права, допомагає учням у створенні презентації, розробивши шаблон. Під час проекту учні здійснюють спілкування з тими, хто знаходиться поза класом, беруть участь в інтерактивних обговореннях; збирають дані за допомогою онлайн-опитування Дослідження проводиться протягом 5 тижнів. В кінці дослідження учні презентують свої результати на шкільній виставці малюнків. По закінченню проекту вчитель надає інформацію про проект в редакцію шкільної газети.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери