Портфоліо з теми «Чим приваблює книга»

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:10, 18 лютого 2015, створена Людмила Іванівна (обговореннявнесок) (Місто\село, район, область)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Чим приваблює книга

Основний та другорядні навчальні предмети

Українське читання, інформатика, історія, образотворче мистецтво.

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Навчальний проект призначений для учнів 4 класу, і виконується під час вивчення теми «Робота з дитячою книжкою; робота з інформацією». Виконуючи проект учні об`єднуються у групи для дослідження проблеми про те, що може допомогти нам обрати книгу? Зосередившись на аналізі ілюстрацій, вони здійснюють пошук інформації з різноманітних джерел, зокрема, Інтернету. Аналізують, систематизують її, роблять свої висновки, які викладуть в учнівських презентаціях та у вікі-статтях.

План вивчення теми

Оцінювання

Вчитель використовує питання і мозковий штурм для визначення того, що вже знають учні про книжкові ілюстрації і пов'язує ці знання з персональним досвідом учнів.

Учні заповнюють схему З-Х-Д з теми проекту. Схема використовується для оцінки початкових знань, мозкового штурму, обдумування дослідницьких питань і рефлексії. Використання таблиці З-Х-Д перевіряє готовність і зацікавленість учнів і в ході всього проекту, підштовхує учнів до метапізнання. Асоціативний кущ допомагає з’ясувати розуміння дітьми поняття «ілюстрація».

Вчитель планує зустрічі для оцінки розуміння учнями наукових матеріалів для забезпечення зворотного зв'язку, пояснення незрозумілих питань. Учні використовують Контрольний список оцінювання презентації для оцінювання свого прогресу в роботі над нею, а також форму оцінювання вікі-статті. Для оцінювання свого внеску у роботу команди учні використовують форму самооцінювання спільної роботи.

Набуті у проекті знання перевіряються за допомогою он-лайн опитувальника.

Діяльність учнів та вчителя

Попередньо до виконання проекту Перед початком проекту бібліотекар віднаходить книги з цікавими ілюстраціями. Готує закладки для використання учнями під час роботи з аналізу питання, як ілюстрації можуть допомогти обрати книгу. Готує буклет про переваги навчання за методом проектів батькам та іншим учасникам для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.

На першому етапі проектної діяльності бібліотекар обговорює питання про те, чи можливо «прочитати» книжку лише за малюнками? Учні пропонують свої відповіді. Після їх обговорення бібліотекар запитує в учнів, як називаються малюнки в книзі? Хто їх створює?

Одна з груп отримує проектне завдання дослідити за допомогою Інтернету особливості професії художника-ілюстратора та створити за результатами дослідження вікі-статтю.

Далі бібліотекар демонструє учням ілюстрації до дитячих книг. Друга група отримує проектне завдання довідатися, як проілюструвати твір художньої літератури, створити презентацію на цю тему.

На виконання цих завдань групи мають один тиждень. У цей час бібліотекар проводить зустрічі з проектними групами та веде свій блог, щоб допомогти їм спрямовуватись у виконанні завдань.

На наступній зустрічі з бібліотекарем учні презентують результати своїх досліджень та обговорюють ключове питання «Що допомагає нам обрати книгу?» із застосуванням набутих знань.

Підсумок Завершується навчальний проект зверненням знову до Ключового запитання «Що допомагає нам обрати книгу?» Бібліотекар пропонує учням відповісти на це запитання у їхніх читацьких щоденниках. Надає їм свої коментарі до записів у щоденниках. Нагадує їм, щоб навели приклади або докази при відповіді на запитання. Потім організує обговорення всім класом і попросить їх поділитися своїми відповідями з усіма.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Порталова-Широковських

Фах, навчальний предмет

Бібліотекар

Навчальний заклад

Середня загальноосвітня школа № 4

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ Дніпропетровської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери