Портфоліо з теми Що жуєш, те й поживеш
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основи здоров'я,інформатика
Вік учнів, клас
6 клас 12-13 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект передбачає вивчення учнями правил правильного харчування підлітків. Потрібно дослідити наскільки гостро стоїть проблема здорового харчування підлітків, зробити висновки, оформити свої дослідження. Використовуючи у своїй діяльності ІКТ-технології учні зможуть більш глибоко вивчити дану тему, розвинути в себе комунікативні навички, самоспрямування в навчанні, критичне та системне мислення, відповідальність та адаптованість та інші навички 21 століття. По закінченні роботи над проектом учні повинні: •Оцінювати інтернет-ресурси та знайдену інформацію про правильне, збалансоване харчування. •Навчитись збирати дані кількома способами, аналізувати, впорядкувати, осмислювати та опрацьовувати відомості про здорове збалансоване харчування, шкідливий вплив харчових добавок на організм людини. •Відбирати та систематизувати інформацію з різних джерел та підручників для підготовки презентації. •Використовувати елементи оцінювання для оцінки діяльності групи, власної та своїх товаришів. •Створювати умови, які необхідні для досліджень даного проекту. •Навчитися працювати та співпрацювати в групі, виконувати ролі в групі, здійснювати взаємооцінювання груп.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях.
З метою здійснення ефективного оцінювання роботи учнів у проекті розробили форму оцінювання блогу, мультимедійної презентації, виконання групових завдань. форма оцінювання проекту
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
На початку проекту учні отримують завдання ознайомитися з веб-ресурсами з теми проекту. Їм необхідно знайти корисну інформацію про здорове харчування, які продукти використовують для приготування корисної їжі, які існують правила здорового харчування, як правильне харчування впливає на організм підлітка. Вчитель на уроці пропонує дітям переглянути презентацію мотиваційну презентацію Учні заповнюють організаційну діаграму, таблицю «З-Х-Д», контрольний список для оцінювання самоспрямування у навчанні. Вчитель проводить фасилітацію за допомогою презентації. На початку проекту учитель знайомить учнів з програмою, за допомогою якої вони будуть спілкуватися в чаті. Вчитель розподіляє учнів на групи: - Перша група буде ГОТУВАТИ МАТЕРІАЛИ ПРО ШКІДЛИВІСТЬ СУХАРИКІВ - Друга група буде робити презентацію про дослідження про шкідливість чіпсів - Третя група буде складати меню (раціон) для здорового харчування та оформлювати його у вигляді блога. Для учнів, які мають проблеми у навчанні, вчитель надає шаблон для презентації. Відповідно до плану впровадження проекту на кожному етапі вчитель надає учням необхідні інструкції Наприкінці відбувається захист частин проекту групами учнів та їх кінцеве оцінювання. Учні виконують проект за запропонованим учителем прикладом. Учні:презентують проект,виготовляють публікацію, беруть участь у колективному обговоренні результатів роботи своєї групи,оцінюють роботу інших груп,визначають групу, яка представила найкращий проект.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Булботка Наталія
Фах, навчальний предмет
Вчитель інформатики
Навчальний заклад
Воронківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Місто\село, район, область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
26 січня- 18 лютого 2015 р.
Місце проведення тренінгу
Рівненський ОІППО
Тренери
Марченко Олена Михайлівна, Філіпчук Валентин Григорович