Портфоліо учасника тренінгу "Здорова дитина - здорова країна"
Зміст
Назва навчальної теми
Здорова дитина - здорова нація
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізична культура «Здорова дитина – здорова нація». Інформатика.
Вік учнів, клас
3 клас, 9-10 років
Стислий опис проекту
Проект розрахований для учнів 3 класів за програмою «Здорова дитина». В проекті розглядаються важливі питання здоров’я , а саме: ранкова гімнастика, режим дня…
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку проекту проводиться: діагностика навчальних потреб учнів за допомогою таблиці З-Х-Д, діаграм, діагностика рівня їх фактичних знань з теми . Враховуючи вимови державного стандарту, створюються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими буде відбуватися контроль в групах. Перед початком роботи учні знайомляться з даними критеріями. В ході роботи групи обговорюють отримані результати, звіряються із критеріями. Після завершення роботи створюється учнівський блог, який відображає результати досліджень і зроблені висновки, заповняються листки (Критерії самооцінювання) контрольний лист оцінювання, співробітництва самооцінювання блогу. Проводиться урок-конференція, на якому заслуховуються виступи учнів із виконаними роботами.
Оціночна таблиця презентації проекту
Оціночна таблиця публікації проекту
Форма оцінювання презентації проекту
Форма оцінювання публікації проекту
Діяльність учнів та вчителя
До початку навчання за цією темою потрібно підготувати необхідний роздатковий матеріал: пам'ятки з пошуку інформації в мережі Інтернет і збереження інформаційних об'єктів. Доцільно проінформувати батьків про участь дітей у проекті. Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати. Спочатку вчитель ставить перед учнями Ключове запитання:Чи потрібні нам нам фізичні вправи? Вчитель показує, вступну презентацію в ході якої та після неї варто провести діагностику навчальних потреб учнів (Таблиця З-Х-Д) та діагностику рівня їх фактичних знань з теми (Опитувальник). Обговорити з класом запитання, які дозволять вияснити рівень їх знань. Визначаються теми і зміст наступного дослідження. Передбачається розподіл на групи, де в кожній групі учні виконують свої завдання.
1 група досліджувала вплив на організм фізичних вправ за основними руховими якостями.
2 група досліджувала вплив фізичних вправ за характером м’язової діяльності.
3 група досліджувала вплив фізичних вправ за характером рухової активності.
4 група досліджувала вплив фізичних вправ за енергетичним критерієм.
Учні зможуть шукати інформацію в Інтернеті, систематизувати знайдену інформацію, спостерігати за навколишнім світом. Відбувається обговорення результатів роботи учнів за допомогою Мозкового штурму. Вчитель спрямовує роботу учнів за допомогою шаблону-схеми. Учні зможуть працювати в комп’ютерній мережі, переходити по веб-сторінками, вводити веб-адресу. За допомогою браузерів будуть виконувати перехід по гіперпосиланням, а за допомогою пошукових систем та введення ключових слів зможуть досить швидко виконати процес пошуку даних в мережі. Також зможуть виконати пошук текстів та зображень в Інтернеті за вказаною темою. При оцінюванні учнів слід брати до уваги вікові особливості та здібності. Доцільним також буде оцінювання при роботі в парах. Результатом роботи є презентація учнів.
Буклет "Метод проектів"-1Презентація для учнів "Про авторське право"
Буклет учня-1Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Сухова Светлана Олександрівна
Фах, навчальний предмет
Навчальний заклад
Місто\село, район, область
М.Дніпропетровськ