Портфоліо з теми Що жуєш, те й поживеш

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:54, 17 лютого 2015, створена Наталія Булботка (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Що пожуєш, те й поживеш.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я,інформатика

Вік учнів, клас

5 клас 11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект передбачає вивчення учнями правил правильного харчування підлітків, вплив харчових добавок на організм людини, а також складання щоденного раціону підлітка. Потрібно дослідити наскільки гостро стоїть проблема здорового харчування підлітків, зробити висновки, оформити свої дослідження. Використовуючи у своїй діяльності ІКТ-технології учні зможуть більш глибоко вивчити дану тему, розвинути в себе комунікативні навички, самоспрямування в навчанні, критичне та системне мислення, відповідальність та адаптованість та інші навички 21 століття. По закінченні роботи над проектом учні повинні: •Оцінювати інтернет-ресурси та знайдену інформацію про правильне, збалансоване харчування. •Навчитись збирати дані кількома способами, аналізувати, впорядкувати, осмислювати та опрацьовувати відомості про здорове збалансоване харчування, шкідливий вплив харчових добавок на організм людини. •Відбирати та систематизувати інформацію з різних джерел та підручників для підготовки презентації та вікі-статті. •Використовувати елементи оцінювання для оцінки діяльності групи, власної та своїх товаришів. •Створювати умови, які необхідні для досліджень даного проекту; оформлювати результати дослідження проблеми за допомогою технологій Веб 2.0. •Навчитися працювати та співпрацювати в групі, виконувати ролі в групі, здійснювати взаємооцінювання груп.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях.

З метою здійснення ефективного оцінювання роботи учнів у проекті розробили форму оцінювання блогу, мультимедійної презентації, виконання групових завдань

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи: Учитель: проводить бесіду щодо визначення вмінь працювати творчо та в групі для того , щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проблемою та заповнює таблицю «З-Х-Д»,знайомить з Інструкцією про порядок роботи в мережі Internet Учні:визначаються із складом членів групи, формують групи з 3 учнів, обирають лідера групи, розподіляють функції кожного члена групи за вміннями. Проводить опитувальник серед учнів, щоб визначити зацікавленість даною темою. На початку роботи: учні переглядають мотиваційну презентацію Учитель:знайомить учнів із змістом дослідницьких завдань,пропонує учням заповнити лист планування, знайомить з критеріями оцінювання презентації учнів, робить стартову презентацію,оцінює веб-сайти, необхідні для роботи над проектом. Учні:Знайомляться зі стартовою презентацією вчителя, визначають час на виконання певного завдання, знайомляться з критеріями оцінювання презентації, знайомляться з етапами проведення проектної роботи. За допомогою «мозкового штурму» учні заповнюють картки «З-Х-Д»,і вибирають форму запису проекту, яку пропонує учитель. Учні виконують проект за запропонованим учителем прикладом. Впродовж роботи над проектом: Учитель:контролює послідовність дій учнів за планом їх роботи, ознайомлює учнів з критеріями оцінювання мультимедійної презентації до проекту,критеріями оцінки якостей учнів під час захисту проекту,надає додаткову допомогу учням,які мають проблеми у навчанні. Учні: проводять дослідження, знайомляться із критеріями оцінювання мультимедійної презентації,консультуються з учителем , якщо виникають труднощі у роботі, готуються до захисту проекту. Під час захисту проекту: Учитель:Бере участь в обговоренні проектів,задає питання , що стосуються змісту роботи. оцінює роботу та узагальнює результати роботи. Визначає перспективи подальшої роботи. Учні:презентують проект,[ https://www. drive.google.com/file/d/0B9tPJ4FIjKgeQUhUUUY5LVhWdlE/view?usp=sharing виготовляють публікацію,] беруть участь у колективному обговоренні результатів роботи своєї групи,оцінюють роботу інших груп,визначають групу, яка представила найкращий проект. Наприкінці роботи : Учитель: проводить тестування для оцінювання знань з теми,визначає для себе стратегію, яка дозволить учням краще адаптуватися до навчання за методикою проектів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Булботка Наталія

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Воронківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

26 січня- 18 лютого 2015 р.

Місце проведення тренінгу

Рівненський ОІППО

Тренери

Марченко Олена Михайлівна, Філіпчук Валентин Григорович