Портфоліо з теми "Комп'ютер як невід'ємна частина нашого життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:10, 17 лютого 2015, створена Іван Лашта (обговореннявнесок) (Ім'я, прізвище)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Комп'ютер як невід'ємна частина нашого життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика, математика, українська мова, англійська мова

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект пропонується учням 5 класу під час вивчення теми "Комп’ютер як універсальний пристрій для опрацювання даних". При роботі над цим проектом учні визначать основні складові персонального комп’ютера, та найсучасніші їх характеристики, аналізують галузі їх застосувань. Учні працюють у групах. Перша група (соціологи) досліджує стан проблеми, тобто хто і як використовує ПК. Друга група (маркетологи) працює з інтернет сайтами, та складає спільну таблицю складових ПК. Третя група (винахідники) визначає креативні гаджети, пропонує проекти своїх. В процесі роботи над проектом учні ведуть блог персонального комп’ютера, складають узагальнюючу таблицю складових найсучаснішого ПК.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку вивчення теми за допомогою мозкової атаки учні визначають роль ПК у житті сучасної людини, а також за допомогою Таблиці ЗХД Дізнаємося більше про комп’ютер аналізують свої початкові знання про будову ПК та визначать як вони зможуть їх розширити, виконують тренувальну вправу асоціативний кущ. Це допоможе вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми,та розподілити учнів у групи для різних досліджень. Впродовж роботи над проектом учитель спостерігає за діяльністю учнів, здійснює неформальне опитування. Також може запропонувати учням ознайомитися за якими критеріями можна оцінити описове есе, а потім і використати їх наприкінці роботи над проектом, за допомогою Форми оцінювання есе для того, щоб перевірити уміння учнів фокусуватися на темі дослідження, синтезувати дані, логічно і послідовно висловлювати свої думки. Впродовж роботи над проектом учні використовують Контрольний перелік запитань оцінки себе, щоб визначити свою траєкторію розвитку. Для оцінювання свого кінцевого продукту - блогу учні можуть використати Форму оцінювання блогу. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма взаємооцінювання групової роботи допоможе однокласникам забезпечити отримання думок і оцінок однолітків.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту вчитель розробляє публікацію про метод проектів, яка ознайомить учителів методичного об'єднання з основними перевагами цього методу і зацікавить їх до активного використання цього методу при навчанні інформатики. буклет

Перший день.

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів із Учительською презентацією, у якій визначається важливість вивчення теми для сучасного школяра. Учні знайомляться з ключовими питаннями, з якими вони будуть працювати, обговорюють їх та виконують завдання, які визначають вхідні знання та уміння учнів (Таблиця ЗХД та асоціативний кущ). Наступний етап - заповнення учнями опитувальника «Моя участь у проекті» (створений засобами docs.google.com), за допомогою якого визначається бажання/небажання учнів працювати у проекті, рівень обізнаності з комп'ютерної техніки та бажання брати участь у певній групі. За виконаними завданнями та результатами опитування, їх об’єднують у малі групи по 3-5 учнів, кожна з яких буде досліджувати свою проблему проекту. Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – публікація, яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де.

Діяльність протягом проекту. Учні ознайомлюються із презентацією про [ авторське право], вчаться створювати дозвільні листи для використання інформації із сайтів, визначають [ правила цитування та посилання] на інформаційні джерела. Для доступу до необхідних сайтів Інтернету учні реєструються на цих сайтах та створюють [ таблицю доступу до сайтів]. Учні будуть працювати з інтернет-джерелами, доповнювати [інтернет-джерел], який розробив учитель та оцінювати інтернет-сайти на важливість інформації за розробленими [контрольними списками]. Учні будуть спілкування з тими, хто знаходиться поза класною кімнатою через електронну пошту; братимуть участь в інтерактивних обговореннях через створення спільних документів на googledoc; створюють опитувальники для збирання даних від багатьох людей за допомогою онлайн-опитування. Учитель готує 5 інтернет джерел у списку, з якими учні працюють і пропонує доповнити їх власними знайденими ресурсами по темі дослідження. Учитель розробляє контрольні списки оцінювання інтернет сайтів, та учні оцінюють один сайт, запропонований вчителем та той, що вони обрали. В кінці учні визначають, чий запропонований сайт виявився кращим. Для запобігання плагіату вчитель вимагає написання есе з власним баченням свого дослідження. Учитель визначає час переписування учнів електронною поштою.

Учитель спостерігає за учнями, щоб розробити різнорівневі завдання та запропонувати їх для виконання. Учні з особливими потребами виконують контрольні завдання - поставити у відповідність, наприклад, пристрою - його функції, додати до схеми необхідний пристрій; обдаровані діти - готують дописи до блогів, про найсучасніші пристрої та пропонують можливість їх використання у школі, а може й ідею якогось принципово нового електронного пристрою.


Діяльність учнів у групах

Перший тиждень

Перша група (соціологи)

  • Учні створюють список усіх можливих способів використання комп'ютера сучасною людиною (Мозкова атака);
  • Створюють опитувальник (на основі розробленого вчителем шаблона) за допомогою тектового процесора або за допомогою форми (docs.google.com);
  • Проводять опитування серед учнів класу, вчителів школи, батьків за допомогою створеного опитувальника;
  • Опрацьовують результати дослідження за допомогою шаблону електронних таблиць ([ Наприклад]);
  • Роблять висновок про основні напрямки використання комп’ютерів у житті різних груп населення та для яких цілей використовують комп'ютер учні їхнього класу.

Друга група (маркетологи)

  • Учні опрацьовують теоретичний матеріал, з чого складається персональний комп'ютер;
  • Створюють спільну таблицю (за допомогою послуги docs.google.com)необхідних складових комп’ютерів;
  • Знаходять в Інтернеті на різних сайтах інтернет-магазинів характеристики ПК та порівнюють їх;
  • Вписують найкращі їх характеристики у спільну таблицю;
  • Представляють свої дослідження у блозі проекту, використовуючи інструкцію учителя [ Як працювати у блогах].

Третя група (винахідники)

  • Учні проводять опитування серед учнів та дорослих про недоліки, які є в сучасних електронних пристроях;
  • Знаходять в Інтернеті різну цікаву(в тому числі й відео) інформацію про новинки в галузі комп'ютерної техніки;
  • Аналізують можливість використання цих пристроїв у навчальному процесі;
  • Результати дослідження представляють на сторінці блогу "Комп'ютерні новинки", використовуючи інструкцію учителя [ Як працювати у блогах]..

Другий тиждень роботи над проектом

Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого:

Перша група (соціологи)

  • Створюють вікі-статтю про результати соціологічного опитування.

Друга група (маркетологи)

  • Хід, а також результати своєї роботи представлять в блозі. Між собою учні спілкуються за допомогою електронної пошти.

Третя група (винахідники)

  • Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці блогу. Інформацію учасникам інших груп передають з допомогою електронної пошти.

Учні створюють блог від імені свого персонального комп'ютера, в якому пропонуюються різні способи його модернізації - [ Блог персонального комп'ютера], а на другій сторінці блогу міститься інформація "Комп'ютерні новинки". При завершенні проекту, учні усіх груп демонструють свої доробки і дають відповідь на тематичні питання "Чим мені допоможе ПК?" та "Чим я можу допомогти комп’ютеру?"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Іван Лашта

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери