Портфоліо Коржак О.М.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:57, 16 лютого 2015, створена Віта Овдійчук (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Створення та опрацювання мультимедійних презентацій"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, історія, географія, українська література

Вік учнів, клас

10 років, 5 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект "Моє місто" реалізується під час вивчення теми "Створення та опрацювання мультимедійних презентацій" шкільного курсу інформатики у 5-му класі.

Під час роботи у проекті учні 5-го класу учні сформують навички роботи з різними видами інформації: здійснювати пошук, аналіз, порівняння, оцінку та узагальнення; уміння самостійно приймати рішення та відповідати за власний вибір і результати своєї діяльності, формувати образ бажаного результату проектної діяльності.

Результат проекту:

По-перше, школярі, працюючи в групах та індивідуально, поглиблять свої знання з історії рідного краю, познайомляться із заснуванням і розвитком м.Рівного, визначними пам'ятками культури та архітектури, долучаться до загальнолюдських духовних і матеріальних цінностей.

По-друге, диференційовані завдання дозволять розкрити свої природні здібності і таланти, нададуть змогу реалізувати себе на уроках інформатики, виховати позитивні мотиви до навчальної діяльності; сприятимуть застосовуванню інформаційно-комунікативні технологій в навчанні та повсякденному житті.

По-третє, матеріальний продукт - розміщена на сайті Рівненської ЗОШ №13 та на персональній сторінці вчителя інформатики в соціальної мережі Facebook, комплексна презентація "Моє місто" познайомить з відомими історичними місцями Рівного, приверне увагу любителів екскурсій відвідати Рівненщину; дасть поштовх усім бажаючим долучитися до започаткованого проекту; створить майданчик для тематичних дискусій і обговорень щодо пошуку нових шляхів єднання регіонів України.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту:

  • Виявлення готовності учнів до проектної діяльності за допомогою Анкетування;
  • Визначення навчальних потреб учнів через заповнення «Асоціативного куща» та першої частини («Знаю») таблиці «З-Х-Д».

Впродовж роботи над проектом:

  • Визначення рівня інтересу до нового матеріалу за допомогою заповнення стовпця «Хочу дізнатися» таблиці «З-Х-Д», якості сприйняття та організації отриманої інформації за допомогою «Ментальної карти»
  • Оцінювання рівня компетентності учнів з використання MS PowerPoint за допомогою «Ромашки Блума»;

По завершенню роботи в проекті:

  • Визначення якості нових умінь і навичок учнів на підставі здобутих знань через заповнення стовпця «Дізналися» таблиці «З-Х-Д».
  • Самооцінка блогу за допомогою Форми оцінювання блогу.
  • Оцінка групових завдань через Форму оцінювання групових завдань.
  • Самооцінка і оцінка учнівської презентації за допомогою Форми оцінювання презентації, виявлення нахилів і здібностей кожного учня з метою розробки рекомендацій створення комфортних умов для продуктивного навчання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту учитель:

-- пропонує батькам, учителям, дітям буклет, в якому мотивує доцільність використання методу проектів під час вивчення теми «Створення та опрацювання мультимедійних презентацій», спонукає учнів до участі у ньому.

-- знайомить учасників проекту з поняттями авторського права, плагіату. Щоб ознайомити з небезпеками, які чатують в Мережі, організовує подорож сайтом «Онляндія. Безпека дітей в Інтернеті»;

-- радить батькам дати згоду на відкриття електронної скриньки та розміщення своїх матеріалів у мережі Інтернет.

На першому уроці вивчення теми учням демонструється презентація, яка допомагає звернути увагу на проблему відносин між Сходом і Заходом України.

Дітям пропонується пройти анкетування «Чи готовий ти працювати в проекті?» (відповіді учнів інтерпретуються за допомогою Зведеної діаграми відповідей №1), заповнити таблицю «З-Х-Д» та «Асоціативний кущ».

Згідно, проведеного анкетування, школярі об’єднуються у три групи за вподобаннями (Зведена діаграма відповідей №2): «Історики», «Фотографи» і «Дизайнери»:

  • "Історики" - здійснюють пошук цікавих фактів про відомі історичні пам'ятки міста і, як наслідок, розвивають критичне мислення, що дозволить орієнтуватися у великій кількості інформації, що надходить з Інтернет-джерел, художньої літератури, телебачення.
  • "Фотографи" - виконують збір фотографій з веб-ресурсів, безпосередньо фотографують куточки, архітектурні будівлі,пам'ятники, що спонукає їх до збільшення багажу знань з областей історії, географії та культури, формують навички роботи з технічними засобами опрацювання інформації.
  • "Дизайнери" - готують представлення зібраної інформації попередніми групами у формі презентації та розміщують її на сайті Рівненської ЗОШ №13, в соціальній мережі Facebookз метою популяризації проекту серед молоді, демонстрації одного із шляхів зближення регіонів України через організацію взамовідвідування міст нашої держави, створення майданчика для тематичних дискусій і обговорень щодо пошуку нових точок дотику Сходу і Заходу. Перед початком роботи в проекті учні отримують Форму оцінювання презентації, до якої звертаються впродовж роботи. Після демонстрації та захисту групового дослідження (Презентація-звіт про виконану роботу), учні за Формою оцінюють презентацію "Моє місто".

Під час роботи над проектом учні створюють «Ментальну карту» з метою генерування, відображення, структурування та класифікації ідей для організації, розв'язання проблеми регіональних відносин, прийняття рішень та пошуку потрібних матеріалів для відповіді на Ключове запитання проекту - Як об'єднати Схід і Захід України?.

Результати оцінювання діяльності учнів розміщуються у Журналі оцінювання.

Вчитель здійснює фасилітацію навчальної діяльності впродовж роботи в проекті: періодично зустрічається з кожною з груп для того, щоб переглянути та скоригувати план дій, перевірити об’єм виконаної роботи, спрямувати учнів у потрібне русло та забезпечити комунікацію груп.

Учні однієї з груп (Історики) створюють та ведуть блог (перед створенням блогу отримують від вчителя "Форму оцінювання блогу", яку використовують під час заповнення). Таким чином діти легко діляться враженнями від участі у проекті, інформацією, яка їх зацікавила, вступають в обговорення, дискусії з батьками, вчителями.

Після презентації результатів роботи творчих груп, проводиться спільне заняття для всього класу. У закладі організовується презентаційний семінар для батьків, адміністрації школи, запрошених гостей міста на якому спільно обговорюються результати роботи у проекті та їх значення. Завершується захід відповіддю на Ключове запитання: Чи вдалося об’єднати Схід і Захід? Які засоби можна ще запропонувати та втілити в життя?

Учнями школи випускається номер шкільної учнівської газети «13 КВАРТАЛ» для продажу в ЗОШ №13, освітніх закладах міста, присвячений проекту «Моє місто». У «13 КВАРТІЛІ» школярі діляться враженнями від подорожей Рівненщиною, східними містами України, щоб привернути увагу громади та залучити до проекту інші заклади, зібрати кошти для організації екскурсій дітям соціальних категорій.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Віта Овдійчук

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та інформатики, інформатика

Навчальний заклад

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Рівненської міської ради

Місто\село, район, область

м.Рівне, Рівненська область

Контактні дані

vika.gandzyuk@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 26 січня по 18 лютого 2015 кору

Місце проведення тренінгу

Рівненський ОІППО

Тренери

Філіпчук Валентин Григорович

Марченко Олена Михайлівна