Портфоліо з теми: " Відсотки в повсякденному житті"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:25, 13 лютого 2015, створена Кіптіла Світлана Андріївна (обговореннявнесок) (Місто\село, район, область)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

« Відсотки у повсякденному житті »

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

М А Т Е М А Т И К А

Вік учнів, клас

15-16 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Актуальність зумовлена потребою більш поглиблено вивчати дану тему, так як у нашому житті вона має безпосереднє застосування. Даний проект об'єднує математику, історію, інформатику, мистецтво, літературу. У рамках проекту учні повинні дослідити поняття відсотків, відношення, розглянути широке використання даного поняття для розв'язування задач в повсякденній діяльності людини. Дослідити дані поняття , та довести на прикладах, що цій закономірності підкорюються краса і гармонія навколишнього світу.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів відбувається протягом всієї роботи над проектом. Вчитель сплановує його так, щоб 1. використовувати різноманітні стратегії та засоби оцінювання; 2. вести оцінювання у продовж всього навчального циклу; 3. надавати можливість кількісно оцінювати важливі навчальні цілі для теми 4. залучати учнів до процесу оцінювання. З метою залучення учнів до процесу оцінювання вчитель має забезпечити учнів наступним: - чіткими критеріями оцінювання до початку виконання проектів; - моделями та інструкціями для високоякісної роботи; - можливостями для здійснення моніторингу - відслідковування ходу власного просування у навчанні; - засобами надання конструктивного зворотного зв’язку іншим учням та можливостями отримання оціночних даних від інших учнів для того, щоб покращити власну виконану роботу і діяльність;  надати достатньо часу для представлення результатів та поліпшення процесів і продуктів;  підтримкою для формування учнями власних нових завдань для їх майбутнього навчання. На початку проекту Використовуються такі методи оцінювання як опитування; перегляд та обговорення презентації вчителя; робота з таблицями. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають, відбувається при заповненні ними Опитувальника (текстовий документ з схематичною діаграмою ) та таблиці З-Х-Д (Знаю, Хочу дізнатися, Дізнався). Учні знайомляться з нотатками вчителя, з [ презентацією основних питань вчителя], де визначають основні запитання, над якими потрібно буде працювати під час вивчення теми. Вчитель знайомить учнів з переліком навичок 21 століття та спрямовує учнів на набуття цих навичок та їх самооцінку. Опитувальник "Що знаю і вмію?" Впродовж роботи над проектом Використовують для оцінювання учнів наступні методи:  консультації (on-line);  продовження роботи з таблицею  самостійну роботу учнів з листами оцінювання проекту та кінцевого продукту проекту (само- і взаємооцінювання);  робота з опитувальниками до теми.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

І етап – Підготовчий Перед початком роботи над проектом вчитель  створює сайт проекту, де висвітлюються посилання на корисні джерела інформації та інтернет-ресурси, закладки на сайти, які будуть використовуватися в проекті;  передбачає сторінку для On-line консультацій учнів. До початку роботи над проектом вчителю потрібно:  разом з учнями переглянути буклет учителя про формування навичок мислення високого рівня, файл, створений за допомогою Publicher, потрібно попередньо завантажити]; перелік навичок 21 століття;  розглянути основні терміни та основні поняття до теми, що вивчається;  перевірити, чи учні знають, як шукати відомості в мережі Інтернет, зберігати її та документувати; здійснити роботу з учнями щодо пошуку та оцінювання ними веб-ресурсів та дотримання законів про авторське право;  переконатися, що учні попередньо мають відповідні навички роботи з MS Word, MS PowerPoint, MS Publisher, пошуковими серверами, інформацією в Інтернеті (збереження, пошук, перегляд), мають навички створювати блоги, сайти та забезпечити можливості навчання тих, хто таких навичок не має. При потребі можна використати опитувальник "Що знаю і вмію для роботи над проектами?". ІІ етап – Мотиваційний  Перед учнями ставиться ключове питання: Як геометричні перетворення удосконалювали український орнамент?. Під час проведення мозкового штурму відбувається його обговорення.  Визначаються можливі напрями, які могли б дати відповідні набори даних. Обговорюються та оцінюються ідеї учнів, які вони пропонують.  Вчитель пропонує учням презентацію основних питань. Тематичні та змістові питання допоможуть учням зрозуміти тему та мету даного проекту.  Вчитель обговорює з учнями, чи є доцільним для запропонованої теми статистичний аналіз з використанням лінійної регресії.  Щоб перевірити рівень володіння учнями записами основних математичних понять, а учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають з теми проекту «Передбачувана випадковість», всім класом заповнюють дві перші колонки З-Х-Д (знаю – хочу дізнатися).  Щоб оцінити попередні знання учнів для виконання проекту виконується завдання по заповненню графічних схем. ІІІ етап – Конструктивний Перший тиждень Учні, ознайомившись зі своїми тематичними питаннями, протягом першого тижня займаються  пошуком відомостей,  визначаються зі способом представлення результату роботи та  та використовують Форми оцінювання самоспрямування у навчанні

Відомості про автора

Кіптіла Світлана Андріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики, педагог - організатор

Навчальний заклад

Середня загальноосвітня школа № 4

Місто\село, район, область

м.Новомосковськ. Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.02.2015 - 21.02.2015 р

Місце проведення тренінгу

Середня загальноосвітня школа № 4

Тренери

Полякова Марія Вікторівна Скуратовська Людмила Григорівна