Портфоліо Миколенко Аліни з теми: "Цікава математика. У країні рівнянь"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:40, 12 лютого 2015, створена Alina Mykolenko (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

"Цікава математика. У країні рівнянь"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: математика. Другорядні предмети: історія, інформатика, образотворче мистецтво.

Вік учнів, клас

14-15 років, 10 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Цікава математика. У країні рівнянь» призначений для аналізу, узагальнення та систематизації теоретичного матеріалу та практичного його застосування у процесі розв’язування лінійних, квадратних та кубічних рівнянь. Знання, які набудуть учні під час виконання навчального проекту стануть фундаментом по підготовці до ЗНО. Важливу роль у проекті відіграє систематичне використання історичного матеріалу, який підвищує інтерес до вивчення математики, стимулює потяг до наукової творчості, пробуджує критичне ставлення до фактів, дає учням уявлення про математику як невід’ємну складову загальнолюдської культури. Особливістю реалізації навчального проекту є досягнення учнями результату через: - здійснення повного аналізу основних типів рівнянь, відповідно рівню навчальних досягнень школярів; - організацію спільної роботи учнів з документами через здійснену індивідуальну роботу.


Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Учні вчаться:

• Підбирати матеріал до поставленої теми; вони будуть вдосконалювати навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про лінійні, квадратні і кубічні рівняння;

• Ефективно співпрацювати в групі, розподіляти обов’язки; вчаться переконливо демонструвати зібрані відомості про історію виникнення рівнянь;

• Ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання;

• Використовувати комп’ютерні технології як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації;

• Стисло та чітко представляти результати своєї роботи;

• Учні набувають навичок високого рівня, спрямованих на підвищення інтересу до вивчення математики та практичного використання набутих знань у повсякденному житті.

Опис оцінювання

Упродовж всієї дослідницької діяльності учнів, вчитель проводить опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг навчання. Оцінювання включає різноманітні графічні схеми та карти знань, нотатки у щоденнику, контрольні списки запитань для самоконтролю, опитувальники, форми оцінювання, тести , що відповідають обраним стандартам і навчальним цілям списки та зосереджене на навчальних потребах учня. В своїй роботі учні використовують презентації та вікі-статтю. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Вчитель регулярно читає вікі-статтю учнів та проводить консультації використовуючи сервіси Веб 2.0. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів та вчителя

За два тижні до початку проекту вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів за складеним планом впровадження проекту. Описати які дослідження будуть виконувати учні

1. Вчитель дає учням рекомендований список використання джерел з інтернет ресурсів, вчить учнів критично оцінювати сторінки Інтернету та оцінювання веб-сайтів.

2. Рекомендації, які надає вчитель учням з приводу використання електронної пошти при вивчені теми «Цікава математика. У країні рівнянь» - Для спілкування з учасниками своєї групи; - Для консультацій з вчителем по питаннях дослідження кожної групи;

3. А також використання сервісу «Опитування» для того щоб:

- Провести вхідне тестування;

- Створити організаційну діаграму;

- Перевірити актуальність досліджень кожної групи.

4. Учні створюють вікі-статтю.

5. Створений текстостовий документ у вигляді форми де створенні тестові завдання, які допоможуть відслідкувати прогрес у навчанні учнів. Учні об’єднуються в окремі динамічні творчі групи, 1-ша творча група «Квадрати», 2-га творча група «куби» , 3-тя творча група «Практики». Час протягом якого учні виконують дослідження триває 2 тижні.

Технологічна картка реалізації проекту

До роботи над проектом

І. Підготовчий етап

Мотивація навчальної діяльності

Учитель організовує екскурсію до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського. Мета: познайомити учнів із роботою обласної бібліотеки, бібліотечним фондом, картотекою, виставочними залами; ознайомлення учнів з науково-популярною літературою; вчити працювати з формулярами; розвивати естетичний смак учнів, збагачувати їх словниковий запас; виховувати любов до книги та бережливе ставлення до неї, до читання.

[[Файл:Example.jpg.jpg|500 px]]        [[Файл:Example.jpg.jpg|500 px]]

Стратегічне прогнозування

Для отримання первинної інформації по колу інтересів учнів був використаний метод соціологічного дослідження – анкетування.

Моделювання

Учитель визначає: тему, мету проекту. розробляє: план вивчення теми, план реалізації проекту; дидактичний матеріал (анкети, тести, таблиці, картки допомоги); критерії оцінювання (сторінок Інтернету, презентацій, публікацій, вікі-статті). створює: методичний матеріал (буклет для учнів; презентацію для фасилітації, презентацію оцінювання), середовище спілкування з учнями; Календар проекту, планування реалізації проекту.

Під час роботи над проектом

ІІ. Організаційний етап

Учитель: проводить опитування учнів, щодо обізнаності з теми проекту. Збирає листи-дозволи батьків на участь дітей у проекті. Кожна група створює Календар проекту та упорядковують календар роботи групи з чітко виокремленими обов’язками кожного члена групи; створює середовище спілкування членів групи між собою. Учні працюють над проектом і виконують завдання.

ІІІ. Конструктивний етап

Збір інформації кожним членом групи. Обговореннями учнями зібраної інформації. Її узагальнення Створення вікі-статті, відео-презентації. Спілкування з вчителем з метою отримання консультації. Проведення експериментальної частини проекту та розміщення відео на YouTube. Проведення самооцінювання та взаємооцінювання в процесі виконання завдань.

IV. Презентаційний етап

На конференції захищають отримані результати. Вчитель готує доповідачів до усного захисту, виступає в ролі експерта на захисті проекту, бере участь в аналізі роботи, оцінюванні внеску кожного з виконавців у проект. Вчитель: оцінює роботу учнів щодо виконання завдань проекту; проводить корекційну роботу.

V. Діагностично-оцінювальний етап

Проводять самооцінювання і взаємооцінювання діяльності у групі над виконанням завдань проекту Створюють презентаційні матеріали до конференції Після завершення роботи над проектом

VI. Рефлексивний етап

Орієнтовна послідовність виконання учнівських дій під час реалізації проекту

1-ша група «Історики»

1. Вивчають теоретичні питання з даної теми та інструктаж з безпеки життєдіяльності.

2. Опрацьовують .

3.

2-га група «Науковці»:

Підгрупа «Квадрати» отримала такі завдання:

1.

2.

Підгрупа «Куби» досліджують:

1.

2.

3.

3-тя група «Практики»

1.

2. Використовуючи комп’ютерні програми, а також опрацьовують Інтернет-ресурси, матеріали систематизують в фотоальбом, роблять висновки, пропонують нові ідеї. Результатом проектної роботи учнів буде представлення презентації про рівняння (лінійні, квадратні і кубічні), випуск буклету за результатами роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Аліна Миколенко

Фах, навчальний предмет

вчитель математики,фізики і астрономії

математика,інформатика

Навчальний заклад

Плетеноташлицька ЗШ І-ІІІ ступенів Маловисківської райради Кіровоградської області

Місто\село, район, область

с. Плетений Ташлик,

Маловисківський район,

Кіровоградська область

Контактні дані

e-mail: Allichka87 на mail.ru