"Міні-проект «Квіти в моєму житті»" 2 кл.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Міні-проект «Квіти в моєму житті» Мета уроку: розширювати знання учнів про рослинний світ України; продовжувати ознайомлення з українськими традиціями; розвивати навички соціально-комунікативної діяльності; виховувати любов до природи. Очікувані результати: учні повинні наводити приклади польових, кімнатних та декоративних квітів, доводити свої думки про користь рослин. Обладнання та матеріали: декілька зображень українського віночка з різними квітами; картки.

Тип уроку: міні-проект. n 1. Організаційний момент n 2. Актуалізація опорних знань 2.1. «Синоптична хвилинка». 2.2. Вступне слово вчителя. Сьогодні тепло своїх сердець і душ ми будемо дарувати квітам. У різні часи і в різних народів на честь квітів часто влаштовують свята. У Стародавній Греції шанували гіацинт, у Стародавньому Римі — троянду, у Франції — конвалію. Особливо багато квіткових свят у Китаї та Японії. У лютому там свято цвітіння слив, у березні — персиків, у квітні — вишень, якими японці й досі прикрашають будинки та одяг. Ми відкриваємо двері до скарбниці богині Флори. У Стародавній Греції Флору зображували у вигляді жінки з квітами в руках, вважали богинею квітів, весни, цвітіння. Сьогодні це слово означає весь рослинний світ. А зараз ми поведемо розмову про віночки-обереги, які зроду-віку були неодмінною ознакою національного українського побуту. А скільки звичаїв, обрядів, повір’їв пов’язані з вінками! До нас дійшов лиш відгомін тієї барвистої традиції. Однак дійшов. Багато з вас плели це диво. Існує низка легенд про віночок. Ось одна з них. Ішла дівчина по калину. Зустрів її парубок і каже: «Знімеш вінок — моя будеш». Не веліла матуся дівчині знімати віночок, та парубок гарний, говорив красиво, а ласкавий погляд зігрівав серце. Зняла дівчина віночок, а парубок перетворився на страшного дідька й забрав її до себе. Тому не просто кажуть, що вінок оберігає від нечистої сили. Є багато звичаїв, пов’язаних з віночком. У давні часи останній сніп з поля несла найгарніша дівчина. Цей сніп прикрашали віночком як символом наступного врожаю. Український віночок — не просто прикраса, а й оберіг, «знахар душі», бо в ньому є така чаклунська сила, що «болі знімає, волосся береже». — А чи знаєте ви квіти, які вплітають у віночок? (Відповіді учнів.) 2.3. Вікторина «Український віночок» 1. На городі тичка, а на тичці — капличка. Без вікон, без верха, а в ній людей без числа. (Мак.) 2. Сині зірочки пухнасті Виглядають з жита, Мов веселі оченята. Як їх не любити? (Волошка.) 3. Без рук, без ніг, а на повітку збіг. (Хміль.) 4. Стоять у лузі сестрички милі: Золотеньки очі, білі вії. (Ромашка.) 5. Цвіте синьо, лист зелений Квітник прикрашає, Хоч мороз усе побив — його не займає. (Барвінок.) 6. Запалали в чистім полі Квіти гарні, всі червоні. То палає влітку так Польовий червоний … (мак.) 7. Сонечко в траві зійшло, Усміхнулось, розцвіло. Згодом стало біле-біле І за вітром полетіло. (Кульбаба.) 2.4. «Літературна хвилинка»

Два віночки (уривок) Попід гаєм зелененьким Чиста річка тече, На яворі зелененькім Соловій щебече. Сидить дівча над річкою, Два віночки звила І ручкою біленькою На воду пустила. Один вінець з барвіночку, А другий з рутоньки; Один вінець козаченька, Другий — дівчиноньки. Яків Головацький n 3. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку Слово вчителя Ви добре упоралися із завданням вікторини. Дійсно, впліталося до віночка багато квітів: вишні, ружі, калини, безсмертника, деревію, незабудки, чорнобривців, любистку, волошок, ромашок. (Учитель показує ці квіти на зображеннях віночка.) Квіти мають велике значення в житті людини. А чи хочете ви дізнатись більше про квіти? n 4. Сприйняття й осмислення нового матеріалу 4.1. Фронтальна робота. Гра «Шкеребеть». На дошці записані слова з переставленими літерами. «Зібравши» слова, ви дізнаєтесь, про які квіти вам розкажуть ваші друзі. КОДЕАТИРВНІ ЛЬПОВІО МНІКТНТІА (Декоративні, польові, кімнатні.) 4.2. Робота в групах. План роботи: 1. Об’єднання учнів у групи. 2. Робота в групі: розповідь кожного учня про рослину, демонстрація малюнка. 3. Перегрупування і робота в новій групі. 4. Ще одне перегрупування і робота в новій групі. 4.3. Підсумок групової діяльності. Гра «Збери букет». Ÿ Зберемо букет» з польових квітів. Запрошуємо до дошки учнів, які готували матеріал про польові квіти. Прикріпіть малюнки на магнітну дошку.

   (Учні по черзі прикріплюють малюнки, а потім всім класом діти пригадують назви квітів.)

Ÿ Зберемо букет» з декоративних квітів. Ÿ Поставимо на полиці» кімнатні квіти. n 5. Закріплення знань 5.1. Робота на картках (у парі або індивідуально). (Роздавальний матеріал.) 5.2. «Фольклорна скарбничка» Легенда про волошки Якось небо дорікнуло колоссям хлібного поля, мовляв, усе, що є на землі, вдячне йому, небові. Квіти посилають свій аромат, ліси — таємничий шепіт, птахи — спів. І тільки колосся не складає йому подяки, хоча небо напуває його коріння життєдайним дощем. «Навпаки, ми дуже вдячні тобі,— сказали колоски.— Але не можемо виразити свою вдячність до тебе. Допоможи нам». «Гаразд,— відповіло небо.— Якщо ви не можете піднятися до мене, я зійду до вас». І небо наказало землі виростити серед колосків сині квіти — часточку самого себе. Відтоді стебла хлібних злаків при кожному подмухові вітру нахиляються до посланців синього неба — волошок і нашіптують їм ніжні слова любові. n 6. Підбиття підсумків уроку. Підсумкова бесіда — Чим корисні квіти? — Малюнки яких квітів найбільше сподобались? — Які б квіти ти поставив у своїй кімнаті?

Image09.jpg