Портфоліо Гаврилюка Віктора Володимировича з теми "Правонаступниця Київської Русі"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 6 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 7 Відомості про автора
- 8 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Правонаступниця Київської Русі"
200 px 250 px
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Історія
Вік учнів, клас
12 - 13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект розрахований для учнів 7-го класу по темі: «Галицько-Волинсько князівство-спадкоємиця Київськоіі Русі. Учні будуть займаться пошуком інформаціі аналізом, поєднавшись в групи. Діти будуть виконувати ролі літописців, гидів, архіваріусів. Продуктом діяльності буде учнівський блог та вікі-стаття..
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку навчального проекту, для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи, учням пропонуються презентація вчителя та таблиця ЗХД. Проводиться анкетування учнів за допомогою вступного он-лайн опитувальника.Значна увага приділяється опрацюванню з учнями критеріїв та основних підходів до оцінювання результативності їх роботи в проекті. Під час роботи навчального проекту учні долучаються до самоконтролю організації власної діяльності ("Лист самооцінки в ході проекту", "Документ фасилітації", "Лист індивідуальної роботи в проекті") та взаємодії роботи в групі ("Критерії самооцінки роботи в групі"). Продовжують заповнюватись таблиця З-Х-Д. В ході проекту учням надається можливість презентувати на конференції створені інтелектуальні продукти. До оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють бланки "Оцінювання проектів: розвиток самостійності і взаємодії". Крім того проводиться оцінювання виконаної практичної роботи учнів та контроль знань за допомогою опитувальних форм в он-лайн режимі.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
До початку проекту учитель знайомить учнів та їх батьків з перевагами методу проектів, використовуючи для цього буклет. Вчитель на початковому етапі проекту знайомить учнів з темою, організовує дискусію на тему проекту. Далі учні поділяються на групи, які отримують певні завдання. Далі учитель демонструє презентацію, присвячену проекту,знайомить учнів з Ключовим питанням, тематичними та змістовними питаннями проекту. Також вчитель організовує заповнення таблиці З-Х-Д, яка дозволить виявити рівень фактичних знань з теми. За результатами опитування вчитель формує пакет завдань для кожної робочої групи з урахуванням індивідуального підходу. На протязі виконання проекту учитель виступає в ролі консультанта, координуючи діяльність кожної групи і в разі необхідності окремих учнів. Виконуючи дослідження, учні самостійно розподіляють ролі один одному у спільній роботі, навантаження, висовують гіпотези, формулюють висновки. З метою забезпечення спільної роботи обміну інформацією та власними міркуваннями стосовно питань, учні використовують засоби електронної пошти, миттєвих повідомлень, Skype. Під час проекту вчитель відслідковує і оцінює рівень залучення учасників проекту до колективної діяльності (рефлексія шляхом заповнення текстової форми). Знайдену інформацію і зображення, що стосуються теми, посилання учасники проекту зберігають у відповідних папках. Наприкінці виконання проекту учні створюють кінцеві продукти і звітують за результатами власної діяльності ( блог, бюлетень, wiki-стаття), що будуть оцінені шляхом заповнення опитувальника текстової форми. По закінченню проекту учні завершують заповнення схеми ЗХД, підводять підсумки власної проектної діяльності. Наприкінці проекту учитель організовує захист учнями своїх міні-проектів. 300 px
Онлайн -опитувальник знань учнів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Гаврилюк Віктор Володимирович
Фах, навчальний предмет
Історія
Навчальний заклад
Ленінська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Місто\село, район, область
с.Ленінське, Апостолівський район, Дніпропетровська область
Контактні дані
GavrilyukViktor@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
19 - 31 січня 2015 року
Місце проведення тренінгу
Ленінська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
300 px