Портфоліо Артеменко В.М. з навчальної теми "Людина та хімія"
Зміст
Назва навчальної теми
Людина та хімія
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія
Вік учнів, клас
11 клас, 16 - 17 років
Стислий опис проекту
Робота над проектом передбачає поглиблення знань в галузі «Хімія» (11 клас), кращого пізнання себе та оточуючого середовища. Зміст проекту розкриває актуальність проблеми , досліджуються використання хімії в житті людини. Робота над проектом триває протягом 1 місяця.
Учасники проекту вивчають різні аспекти означених проблем: фізіологічний, екологічний, психологічний. Для цього формуються творчі осередки учнів за інтересами, які об’єднуються у дослідницьку групу. Кожен учасник працює за планом реалізації завдань творчої групи, що дозволяє враховувати здібності і нахили учнів із різним рівнем навчальних досягнень, розвивати комунікативну компетентність, сприяти виробленню пізнавальних потреб, розвивати навички 21-століття та навичок мислення вищих рівнів.
Для коригування роботи над проектом представники дослідницької групи проводять обговорення та консультації. У ході роботи над проектом учні повинні: створити презентацію; підготувати узагальнюючі матеріали для підсумкової конференції.
Проектна робота - дає можливість пізнати крізь призму прикладів та порівнянь значення хімії в житті людини і зробити власний висновок стосовно того, чи є майбутне у людей без хімії?
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання роботи учнів відбувається впродовж всього проекту.
Для визначення попередніх знань учнів щодо теми, та того, що саме вони знають про значення хімії в житті людини, проводяться опитування, обговорення.
Записи в журналах спостережень, здійснюються для кращого розуміння змісту роботи.
Обговорення, відбувається упродовж всієї навчальної теми, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти.
Консультації вчителя та іншої аудиторії, використовуються для надання зворотнього зв’язку щодо покращення презентації.
Упродовж всього виконання проекту, учні використовують форми зворотнього зв’язку та самооцінювання – для кращого розуміння того, що від них очікується.
Форма оцінювання презентації необхідна для самооцінювання учнями своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку однокласників.
Діяльність учнів та вчителя
Під час вивчення теми уроку «Органічні сполуки і здоров’я людини», у дітей виникло питання: Чи є майбутнє у людей без хімії? Діти захотіли знати більше. Це і стало темою для дослідження методом проектів.
Перш ніж приступити до роботи над проектом, учитель:
• збирає форми-згоди батьків щодо Інтернет – проектів;
• резервує час у комп’ютерному кабінеті;
• створює публікацію про метод проектів для загального ознайомлення;
• показує стартову презентацію для учнів з метою зацікавлення роботою над проектом;
• організовує перевірку наявності необхідних книг у бібліотеці.
Фасилітація навчального процесу здійснюється за допомогою інструкції у вигляді презентації з вказівками щодо роботи над проектом.
На першому етапі - учні об'єднуються в групи. Кожна група виконує свою роль. Перша група - історика, друга – теоретика, третя – статистика, четверта - еколога.
На другому етапі - збирають матеріал з додаткової літератури, здійснюють пошук матеріалів в Інтернеті та роблять онлайн – опитування для збору даних від багатьох людей.
На третьому етапі - готують спільну презентацію.
На четвертому - виступають на конференції зі своїми доповідями та презентаціями.