Портфоліо Бондаренко Л.Р. з навчальної теми "Я-громадянин України"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:26, 31 січня 2015, створена Бондаренко Ліліана (обговореннявнесок) (Фах, навчальний предмет)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Я - громадянин України

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна. Громадянська освіта

Вік учнів, клас

4 клас

Стислий опис проекту

Цей навчальний проект для учнів 4 класу з предмету «Я і Україна Громадянська освіта ». Робота над проектом передбачає поглиблення знань в галузі «Суспільствознавство». У проекті розкривається актуальність проблеми забезпечення реалізації концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності. Основні принципи роботи над проектом: науковий, системний, діяльнісний, особистісно-орієнтований. Учні працюють в групах. Між учасниками групи розділені ролі «статисти», «дослідники», «соціологи».

План вивчення теми

План теми

Оцінювання

Вчитель впродовж вивчення теми використовує формуюче оцінювання: визначає навчальні потреби учнів (таблиця З-Х-Д). Відслідковує прогрес у навчанні (онлайн опитувальник). Це допомагає вчителю відслідкувати знання, уміння учнів та їх індивідуальні навчальні потреби щодо цієї теми. Впродовж проекту учні використовують форму з критеріями оцінювання за балами презентації, за якою вони отримуватимуть бали за зміст, оформлення та організацію роботи, форму самооцінювання – для самостійної оцінки презентації, форму зворотнього зв’язку - оцінювання один одного за певними критеріями.

Таблиця З-Х-Д

Форма оцінювання за балами презентації

Форма самооцінювання

Форма зворотнього зв'язку

Діяльність учнів та вчителя )

1. Вчитель формує план впровадження проекту. 2. До початку вивчення теми вчитель розробляє та роздає інформаційний буклет для загальної аудиторії, щоб повідомити про старт проекту, пояснити зміст проекту і готує вступну презентацію та попередній опитувальник для учнів. 3. Учні заповнюють таблицю З-Х-Д; 4. Вчитель проводить співбесіди з дітьми, щоб визначити коло їх інтересів та розподілити на 3 групи по 5 чоловік. Створюючи свої проекти в групах учні будуть виконувати ролі: «статисти», «соціологи», «дослідники» Статисти проводять опитування під час створення проекту. Дослідники проектує загальний проект. Соціологи на протязі проекту дослідують по темі проекту. 5. Вчитель проводить Інтернет-опитування учнів, щоб визначити розуміння понять. 6. Вчитель аналізує результати опитування та проводить додаткові консультації з окремими учнями. 7. Перед початком основної роботи вчитель проводить інструктаж роботи за комп’ютером. 8. Вчитель демонструє учням вступну презентацію, в ході якої обговорюються ключове та тематичні запитання, та розглядається покрокова інструкція роботи над проектом та вибудовується план роботи груп. 9. Вчитель повідомляє учнів про використання матеріалу з Інтернету, інформує дітей про авторське право, захист авторських прав. 10. Учні за допомогою вчителя використовуючи Microsoft Power Point демонструють продукт своєї роботи у вигляді презентації. 11. Для попереднього оцінювання учні виконують вправу "Опитування"; 12. Учні працюють з таблицею "З-Х-Д". 13. Вчитель залучає учнів до оцінювання їх проектної діяльності заповнючи форму оцінювання презентації за балами. 14. Учні демонструють та обговорюють результат своєї діяльності, за відповідною формою. 15. Учні вносять зміни з урахуванням порад однокласників.

Після обговорення результатів дослідження вчитель повертається до ключового запитання проекту і в результаті обговорення та співставлення даних дослідження весь клас приходить до одного висновку, який і буде кінцевим результатом виконаного проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бондаренко Ліліана Романівна

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери