Портфоліо Єрьоменко О.В. з навчальної теми "Народна мораль у сім'ї"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Народна мораль у сім’ї

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Даний проект стосується предмету «Я у світі», "Літературне читання"

Вік учнів, клас

Проект розрахований для учнів 3 класу, 8-9 років

Стислий опис проекту

Проект «Народна мораль у сім’ї» розрахований для учнів 3 класу. Робота передбачає поглиблення знань в галузі «Я у світі» (3 клас), кращого пізнання сімейних цінностей, як моральних основ життя. Зміст проекту розкриває актуальність проблеми моральних стосунків сім’ї, які накладають відбиток на все життя людини. Використання такого методу, дає можливість пізнати крізь призму прикладів та народну обрядовість значення цінностей особистого життя і зробити власний висновок стосовно того, чи потрібна народна мораль у сім’ї?

План вивчення теми

План вивчення теми План впровадження

Оцінювання

На початковому етапі проекту доцільно використати такі методи оцінювання як опитування і перегляд презентації вчителя. Саме ці методи сприяють зацікавленості учнів та дозволять вчителю врахувати потреби та інтереси дітей. Фасилітація навчального процесу буде здійснюватися за допомогою покрокової інструкції від вчителя, що полегшить взаємодію під час спільної діяльності. Учні ведуть журнали спостереження протягом всього проекту, які перевіряв учитель та оцінював їх хід роботи. З інтерактивних методів навчання застосовувались такі методі, як «Асоціативний кущ» і робота з таблицею «ЗХД». Ці методи оцінювання налаштовують учнів на творчість, активізують їхні думки і допомагають точно і конкретно виражати свою думку. Впродовж роботи над проектом використовувались такі методи оцінювання, як консультації. Консультації вчителя та іншої аудиторії, використовуються для надання зворотнього зв’язку щодо покращення презентації. Для само оцінювання учнівської роботи, використовується форма оцінювання презентації, у вигляді контрольного списку.

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність вчителя: На першому етапі вчитель пояснює актуальність та важливість даної теми в ході бесіди. На другому етапі використовуючи опитувальник, актуалізує попередні знання ,вміння та навички дітей. Знайомиться з потребами учнів, щоб зробити проект цікавим для всіх. За допомогою вступної презентації, вчитель знайомить учнів з головним, ключовими ,тематичними та змістовними питаннями, які учні повинні дослідити в ході проекту. Диференціація навчального процесу роботи над проектом була зумовлена поділом учнів за якістю знань. Учні, які мали проблеми у навчанні могли користуватися шаблонами, прикладами вчителя, консультаціями вчителя протягом всього проекту. Обдаровані учні мали виконати творчі завдання з підвищеною складністю, для активізації їх знань та спонукання їх до творчої діяльності. На третьому етапі вчитель слідкує за пошуком дітьми теоретичного матеріалу в інтернеті. Вчить дітей правилам користування інтернетом. На четвертому етапі вчитель слідкує за процесом роботи над учнівською презентацією, вносячи корективи. На п’ятому етапі вчитель використовуючи контрольний список, оцінює виконання плану проекту. Аналізує розкриття всіх поставлених питань проекту учнями.

Діяльність учнів: На першому етапі - учні дізнаються про тему проекту від вчителя. На другому етапі - учні глибше пізнають, які вимоги ставить перед ними вчитель. За допомогою асоціативного куща та таблиці «ЗХД» та опитувальника, учні актуалізують вже засвоєнні знання. На третьому етапі - учні працюючи в групах, знаходять теоретичний матеріал в інтернеті. Вчаться знаходити потрібну серед багатьох сайтів. На четвертому етапі - учні, на основі знайдених матеріалів, роблять презентацію проекту, розкриваючи всі його питання. Фасилітація навчального процесу буде здійснюватися за допомогою інструкції у вигляді презентації з вказівками щодо роботи над проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Єрьоменко Олеся

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери