Wiki-стаття "Робота з мультимедійними даними"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:55, 29 грудня 2011, створена Наконечна Людмила (обговореннявнесок) (Висновки)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Побачити, почути, зрозуміти.

Автори проекту

Учні 10-Д классу

Вікі-статтю створила группа "Програмісти"

Тема дослідження

Робота з мультимедійними даними

Проблема дослідження

Яке місце у житті людини займають мультимедійні дані?

Гіпотеза дослідження

Сучасне суспільство не уявляє свого життя без перегляду відеофільмів та прослуховування аудіо записів, але ніхто не замислювався над тим як з ними працювати та адаптувати до власних вимог.

Мета дослідження

Метою нашого дослідження було з’ясувати які існують формати аудіо та відео даних, за допомогою яких програм з ними можна працювати (змінювати, редагувати), як самостійно створити навчальний відеоролік.

Результати дослідження

Групою Статистів з нашого класу було проведено опитування серед учнів та вчителів нашої школи про роль мультимедіа у їх житті.
Файл:Тестування5.jpg
Результати тесту

Опитування «Роль мультимедійних даних у житті сучасної людини»

В результаті опитування ми з’ясували наступне:

Результати опитування

Завдяки плідній праці групи «Пошукачів» та спільному обговоренню всіх груп в класі ми з’ясували, що:

1. Відеоформат файлу

Adobe Flash Media - .swf - Відео Flash

Цей формат файлу здебільшого використовується для передавання відео через Інтернет за допомогою програвача Adobe Flash.

Медіафайл Windows - .asf - Advanced Streaming Format

Цей файл зберігає синхронізовані мультимедійні дані та може використовуватися для потокового відтворення через мережу аудіо- та відеовмісту, зображень і команд сценаріїв.

Відеофайл Windows - .avi - Audio Video Interleave

Цей мультимедійний формат файлу використовується для збереження звуку та відеозображення у форматі Microsoft Resource Interchange File Format (RIFF). Це один із найуживаніших форматів, оскільки звук і відеовміст, які стискаються за допомогою різноманітних кодеків, можуть зберігатись у файлі з розширенням .avi.

Файл фільму - .mpg або .mpeg - Moving Picture Experts Group

Цей стандарт відео- й аудіокомпресії, який розвивається, було створено Moving Picture Experts Group. Цей формат файлу було створено спеціально для використання на мультимедійних пристроях, наприклад, на відеокомпакт-дисках і дисках CD-i.

Відеофайл Windows Media - .wmv - Windows Media Video

Цей формат файлу стискає звук і відео за допомогою кодека Windows Media Video. Це дуже стиснутий формат, який потребує мінімальний обсяг дискового простору на жорсткому диску комп’ютера.

2. Існує три основні групи аудіофайлів.

нестиснені формати - такі як WAV, AIFF, AU або PCM;

формати із стисненням без втрат - FLAC, Monkey's Audio (розширення APE), Shorten, Tom's lossless Audio Kompressor (TAK), TTA, ATRAC Advanced Lossless, Apple Lossless, MPEG-4 SLS, MPEG-4 ALS, MPEG-4 DST, Windows Media Audio Lossless (WMA Lossless).

формати із стисненням з втратами, як наприклад MP3, Ogg Vorbis, Musepack, AAC, ATRAC чи lossy Windows Media Audio (WMA).

Слід мати на увазі, що до аудіофайлів не відносяться такі музичні формати як MIDI, або файли нотних редакторів, які являють собою лише послідовність команд для музичного інструменту, однак не містять інформації власне про звук.

Формат аудіофайлу також слід відрізняти від аудіокодеку. Кодек здійснює кодування чи розкодування звукових даних, тоді як самі дані зберігаються у файлі відповідного звукового формату. Більшість форматів підтримують лише один тип кодування звукових даних, проте мультимедійні контейнери (напр. MKV або AVI) можуть підтримувати різні типи аудіо і відео даних.

3. Вимоги до навчальних відео фільмів


• зміст фільму повинен відповідати навчальним програмам і темам занять;

• час демонстрації фільму до 20-30 хвилин;

• якісне кольорове зображення;

• чітке озвучення державною мовою;

• відсутність реклами підприємств, на яких проводилися зйомки та реклами навчального закладу, що представив фільм на конкурс;

• наявність сценарію і анотації до фільму; • формат запису DVD

Висновки

У результаті плідної сумісної роботи в групах ми дійшли висновку, що кожна сучасна людина майже кожного дня переглядає відео файли, прослуховує аудіо записи, але досить невелика кількість людей вміє ці файли редагувати, змінювати та створювати. Саме тому ми пропонуємо ввести додатковий курс навчання «Медіаоствіта», як для учнів так і для вчителів.

Корисні ресурси

Цифрові звукові формати

Формати аудіо- та відеофайлів

Добірка кращих безкоштовних програм

Вимоги до навчальних відеофільмів