Wiki-стаття "Робота з мультимедійними даними"
Зміст
Назва проекту
Побачити, почути, зрозуміти.
Автори проекту
Учні 10-Д классу
Вікі-статтю створила группа "Програмісти"
Тема дослідження
Робота з мультимедійними даними
Проблема дослідження
Яке місце у житті людини займають мультимедійні дані?
Гіпотеза дослідження
Сучасне суспільство не уявляє свого життя без перегляду відеофільмів та прослуховування аудіо записів, але ніхто не замислювався над тим як з ними працювати та адаптувати до власних вимог.
Мета дослідження
Метою нашого дослідження було з’ясувати які існують формати аудіо та відео даних, за допомогою яких програм з ними можна працювати (змінювати, редагувати), як самостійно створити навчальний відеоролік.
Результати дослідження
Групою Статистів з нашого класу було проведено опитування серед учнів та вчителів нашої школи про роль мультимедіа у їх житті. Опитування «Роль мультимедійних даних у житті сучасної людини»
В результаті опитування ми з’ясували наступне:
Завдяки плідній праці групи «Пошукачів» та спільному обговоренню всіх груп в класі ми з’ясували, що:
1. Відеоматеріали можуть бути аналоговими або цифровими.
2. Існує три основні групи аудіофайлів.
• нестиснені формати - такі як WAV, AIFF, AU або PCM; • формати із стисненням без втрат - FLAC, Monkey's Audio (розширення APE), Shorten, Tom's lossless Audio Kompressor (TAK), TTA, ATRAC Advanced Lossless, Apple Lossless, MPEG-4 SLS, MPEG-4 ALS, MPEG-4 DST, Windows Media Audio Lossless (WMA Lossless). • формати із стисненням з втратами, як наприклад MP3, Ogg Vorbis, Musepack, AAC, ATRAC чи lossy Windows Media Audio (WMA). Слід мати на увазі, що до аудіофайлів не відносяться такі музичні формати як MIDI, або файли нотних редакторів, які являють собою лише послідовність команд для музичного інструменту, однак не містять інформації власне про звук. Формат аудіофайлу також слід відрізняти від аудіокодеку. Кодек здійснює кодування чи розкодування звукових даних, тоді як самі дані зберігаються у файлі відповідного звукового формату. Більшість форматів підтримують лише один тип кодування звукових даних, проте мультимедійні контейнери (напр. MKV або AVI) можуть підтримувати різні типи аудіо і відео даних.