Портфоліо Чиженко Світлани з теми "Твоє здоров'я в твоїх руках"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:35, 5 листопада 2014, створена Чиженкосвітлана (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Твоє здоров'я в твоїх руках

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я. Розділ "Здоров’я людини " Біологія, природознавство, географія.

Вік учнів, клас

6 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект підготовлено для учнів 6 класу. Основний предмет «Основи здоров’я». Відповідно плану роботи над проектом розподіляються основні види діяльності учнів.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Основні положення дидактики говорять про те, що якщо хочеш привити солідні знання і вміння, то на заняттях необхідно здійснювати їх контроль і оцінку. Адже будь-який відносно самостійний етап процесу засвоєння навчального матеріалу вимагає дотримання наступних моментів педагогічного управління добираючи види і форми оцінювання, можна значно збільшити його ефективність і зменшити психологічне навантаження, що супроводжує будь-яке оцінювання. Не слід забувати і про те, що однакові оцінки, якщо їх часто використовувати, втрачають стимулюючу роль. Оптимально, коли оцінка на один бал вища або нижча від тієї, котру зазвичай має з даного предмету дитина. Успіх після невдачі і невдача після успіху, що змушують щось змінювати в поведінці, підтримують динаміку. Декілька низьких балів поспіль не стимулюють дитину. Перешкоди здаються нездоланними, породжують байдужість. Тому частіше варіюйте, спираючись на використання завдань різного рівня складності. При оцінюванні варто максимально концентрувати увагу на діагностичних функціях бала, тобто на поясненні того, чому учень отримав саме цей бал. Оцінювання робіт учнів проводиться у формі опитування(індивідуальне і фронтальне.), за допомогою письмових робіт(диктанти, анкетування,тести),графічна перевірка, у формі таблиць, схем, графіків,тестового контролю. При фронтальній формі організації роботи вчитель ставить питання до всього класу з метою залучення учнів до обговорення. Ця форма роботи дозволяє вдало поєднувати перевірку знань з повторенням і закріпленням матеріалу. За порівняно короткий час учитель перевіряє знання значної частини учнів. Можна використовувати Контрольний список, умова яким використання методу проектів буде ефективним. Групова форма організації контролю використовується в тих випадках, коли перевіряються підсумки навчальної роботи або хід її виконання, частиною, групою учнів класу, що одержала певне завдання. В той же час, питання ставляться перед групою, в їх вирішенні беруть участь учні, які працювали в складі даної групи. Обов’язково залучаються інші учні . Використовується форма оцінювання групової роботи, співробітництва, оцінювання мультимедійної презентації, індивідуального контролю, само оцінювання учнівської роботи. З метою оцінювання індивідуальних досягнень учнів може бути використаний метод оцінювання порт фоліо . Портфоліо – це накопичувальна система оцінювання, що передбачає формування уміння учнів ставити цілі, планувати і організовувати власну навчальну діяльність; накопичення різних видів робіт, які засвідчують рух в індивідуальному розвитку; активну участь в інтеграції кількісних і якісних оцінок; підвищення ролі самооцінки.Таке оцінювання передбачає визначення критеріїв для включення учнівських напрацювань до самоспрямування; форми подання матеріалу; спланованість оцінного процесу; елементи самооцінки з боку учня тощо.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Під час роботи над проектом вчитель визначає цілі відповідно Програми і Держстандартів. Відповідно до цього ставить завдання для дослідження. Щоб з’ясувати навчальні потреби учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок, підбирає основні запитання, створює опитувальник, організаційну діаграму, буклет, бюлетень. Для того,щоб зацікавити, спонукати учнів до творчої роботи, виробити стійку мотивацію, вчитель демонструє власну презентацію, яка вміщує в собі вище зазначені результати своєї діяльності. Під час роботи над проектом організовується анкетування, опитування,створення діаграм, робота з бюлетенем. Результати спрямовуються на учнівську презентацію. Діти активно використовують Інтернет, шукають ілюстрації, шаблони. Пропонується учням використати план діяльності, для того ,щоб допомогти їм на етапах планування і впровадження планів. Учні також використовують форму оцінювання-діаграму, Контрольний список вміння оцінювати творчу роботу,збору даних та їх інтерпретації, форму оцінювання співробітництва,дослідження, взятих з електронної он-лайн бібліотеки. До закінчення створення презентації потрібно призначити спеціальні консультації,бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотний зв’язок, щодо покращення презентації. Потрібно надати можливість учням ознайомитися з ідеями та пропозиціями інших, виділити час на роботу з помилками, редагування вже створеної презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Чиженко

Фах, навчальний предмет

Методист природничих дисциплін, предмет-основи здоров'я.

Навчальний заклад

Міський методкабінет управління освіти виконавчого комітету фастівської міської ради.

Місто\село, район, область

Місто ФАСТІВ.

Контактні дані

Chszheynko на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27.10.14-31.10.14.

Місце проведення тренінгу

Фастівська загальноосвітня школа I-IIIст. №5

Тренери

Грищенко Алла Павлівна, Семендяй Оксана Миколаївна