Портфоліо для учнів 5 класу з математики "У світі чисел"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:13, 31 жовтня 2014, створена Alenaklachik (обговореннявнесок) (Назва навчальної теми)

Перейти до: Навігація, пошук
УВАГА! Шановні користувачі! Перед Вами шаблон. Вносити зміни до нього вкрай небажано!

Як його використовувати?
В текст своєї персональної сторінки вписуєте {{subst:Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія}}
натискаєте кнопку Зберегти статтю;
клацаєте на вкладці редагувати;
вносите правки в існуючі розділи.


Назва навчальної теми

Множення і ділення натуральних чисел

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час цього проекту учні 5 класу повинні дослідити дії множення і ділення над натуральними числами та їх властивості. Проект спрямований на розвиток самостійності та пошукової роботи дітей. П’ятикласники мають з'ясувати, як правильно виконувати арифметичні дії над натуральними числами, чітко знати всі компоненти дій. Діти вчаться самостійно шукати відповіді на ключове та тематичні питання, користуючись літературою, Інтернетом. У процесі розробки проекту учні створюють публікацію, потім демонструють свій проект батькам, однокласникам.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї роботи над навчальним проектом проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку викладання теми діагностуються знання та мислення учнів та їх міркування, оцінюється, що учні знають: вправа «Асоціативний кущ», попередній аналіз знань учнів таблиця З-Х-Д, демонстрація вчительської презентації, складання плану власної діяльності - визначення вектору навчання по даному питанню, для контролю та корекції. Під час демонстрації вчительської презентації учням пропонується ознайомитися заздалегідь із основними формами оцінювання: презентації та публікації. Впродовж роботи над проектом проводиться спостереження за роботою груп за допомогою бесід, контрольних карток, «Дошки запитань», шаблонів «Що я знаю?», карток спостереження – для надання допомоги, подолання непередбачуваних ситуацій. Наприкінці роботи над проектом проводиться самооцінювання та взаємооцінювання учнями роботи в групах. В процесі діяльності роздаємо учням шаблони для оцінювання презентації. Учні заповнюють форму оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1-й етап: Презентація вчителем проекту. За допомогою презентації вчитель намагається заохотити дітей до вирішення проблеми. Вхідне оцінювання проводиться за таблицею З-Х-Д. Учні об’єднуються у 5 груп по 2 особи за допомогою математичних вправ. Кожна група отримує конкретне завдання для дослідження. 1 група - досліджує поділ натуральних чисел. 2 група - досліджує розряди і класи натуральних чисел. 3 група - досліджує сполучну, переставну і розподільну властивості множення натуральних чисел. 4 група – досліджує особливості дії ділення натуральних чисел, ділення з остачею і компоненти дій при цьому. 5 група – досліджує особливості множення і ділення багатоцифрових чисел. Проводиться опитування серед учнів 5-х та 11-ого класів за запропонованим вчителем проблемним питанням «Як числа допомагають нам в житті?». Учні відповідали на питання такими фразами «дуже допомагають», «не дуже», «незнаю». В результаті опитування були побудовані діаграми.

2-й етап: Була організована колективна творча робота на wiki-просторі. Також разом з учнями проводиться аналіз та оцінювання веб -ресурсів. Визначення веб-сайтів (за допомогою тестів) з найбільш достовірною інформацією для використання у дослідженні. Перегляд веб-ресурсів, що запропонував вчитель, та пошук інших ресурсів із заданої теми. Протягом вивчення теми учні відповідають на питання мережевого опитувальника на сайті.

3-й етап: Створюються спільні документи з редагуванням, публікації з проміжними висновками по тому чи іншому напрямку дослідження. Учасники роблять висновки. Розміщують на wiki-сторінках матеріали про натуральні числа та дії над ними.

4-й етап: Підведення підсумків роботи та підготовка до презентації результатів.

5-й етап: Створення публікації.

Підсумковий продукт проекту демонструється під час захисту проекту та коментується учнями.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Клачик Альона Ярославівна

Фах, навчальний предмет

математика

Навчальний заклад

Перещепинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст..№1 Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

Дніпропетровська обл.,Новомосковський р-н, місто Перещепине

Контактні дані

alenaklachikнаgmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10 листопада -22 листопада 2014 року


Місце проведення тренінгу

с.Голубівка


Тренери

Правдива Світлана Анатоліївна