Учнівська Wiki-стаття "Просто вірити, чи розуміти,щоб вірити"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:09, 14 грудня 2011, створена Svetickushnerova (обговореннявнесок) (Корисні посилання)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Темні віки" чи "рицарська доба"?

Автори проекту

Кушнєрова Світлана Вікторівна, вчитель історії

Тема дослідження

Вплив християнської церкви на розвиток науки та культури середньовіччя

Питання для дослідження

Просто вірити, чи розуміти,щоб вірити

Гіпотеза дослідження

Гіпотеза дослідження грунтується на точці зору істориків, які стверджують що християнська церква намагалася знищити всі прояви інакодумства в культурі та науці.

Мета дослідження

З’ясувати позитивні та негативні тенденції розвитку культури середньовіччя

Результати дослідження

Протягом роботи груп, координатори заповнюють таблицю:

Вплив християнської церкви на розвиток науки та культури середньовіччя.

Культурна галузь

Негативний вплив

Досягнення

Загальний вплив Заборона використання надбань античної культури та досягнень інших нехристиянських народів. Введена цензура. Переслідування інакодумства, єресі. Доба Карла Великого, сплеск розвитку культури. Академія в Ахені. Алкуїн – навчати не тільки богослов’я, а й грамоті, філософії.Розквіт архітектури (романський стиль).
Світ сприймався лише вірою, замість знання. Дослідник це чаклуни, переслідувалися інквізицією. Заборона античних авторів. Аверроєс – наука окремо, віра окремо. Схоластика розумом пояснити питання віри.

Заснували логіку. Використання античності у католицькому вчення -Альберт Великий, Тома Аквінський.

Освіта Викладання латиною, не доступне більшості людей. Основний підручник Біблія. Сувора дисципліна, тілесні покарання. Книги рукописні, дуже дорогі. Професори читали учням на латині. Сім вільних наук. Перевірка знань – диспути. Університети мали самоврядування. Поява книгодрукування переворот у системі навчання.
Наука Джерело знань Біблія та спостереження. Господарське життя вимагало прикладних знань: механіка т математика.
Роджер Бекон називали чаклуном, 14 років провів у в’язниці за використання знань поганців. Роджер Бекон, склав працю з основ математики та фізики.
Церква засуджувала алхімію, але використовували Альберт Великий, Тома Аквінський. Алхімія – запозичення знань з Візантії, Египту, від арабів.
Хрестові походи реально релігійний фанатизм, жага збагачення. Хрестові походи – географічні знання. Марко Поло описав шлях в Азію.
Література Основна тема епосу боротьба за перемогу християнства, спотворені історичні факти, фантазія. В епосі викладені історичні факти, опис життя людей у середньовіччі.
Рицарська культура, прикрашена поведіка рицарів, відношення до жінки. Куртуазна (рицарська) література стала основою світської європейської літератури.
Церква переслідувала міське мистецтво: акторів, виконавців пісень, які висміювали людські і суспільні вади. Міська література показує середньовічне суспільство, відносини між станами. Перші літературні твори «Божествена Комедія» Данте, «Кентерберійські оповідання»
Відмінність раннього середньовіччя та гуманізму. Християнство – людина гріховна від природи, її життя нічого не варте, мистецтво оспівує тільки Бога.

Соціальна нерівність природна, змиритися зі своєю долею. Люди неосвічені, залякані епідеміями, війнами, залежністю від природи, пекельними муками. Відпущення хріхів за гроші, знову можна грішити, нерівність людей перед Богом.

Гуманізм – гріхи можна спокутувати можна спокутувати молитвами, постами, працею.

Повага до людини та праці. Людина вище творіння Бога. Людина створена за подобою божою, Бога в мистецтві зображують в людській подобі.

Висновки

Середньовіччя не завжди було однаковою мірою "темним"; на різних етапах воно по-різному виявляло свою сутність. На світанку середньовічної доби ще блимав вогник античної культури. Нові форми соціального та духовного життя склались в Європі не одразу а впродовж кількох століть. У ньому співіснувало добро і зло, високі зразки культури та моральні чесноти з моторошним безкультур’ям, падінням моралі та разючим огрубінням людини....

Корисні посилання

Презентація до уроку "Середньовічна культура Західної Європи" вчителя Кухарської О.Г.

Культура західноєвропейського Середньовіччя//Історія світової і вітчизняної культури

Культура середньовічної Європи/ Українські підручники/ Всесвітня історія/ Історія середніх віків (V-XV ст), 7 клас/ Культура середньовічної Європи

Інші документи