Портфоліо Рогатюк Ольги з теми "Від романтизму до реалізму"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Світова література. Українська література, історія, художня культура, образотворче мистецтво
Вік учнів, клас
9 клас, 15-16 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект для учнів 9 класу , в якому визначаються ціннісні орієнтири школярів,підвищується загальна та літературна освіченість,формується вміння усвідомлювати прочитане,розширюються культурно-пізнавальні орієнтири. Під час реалізації проекту будуть проводитися опитування,опрацювання різноманітних джерел,аналіз творів О.Пушкіна,М.Лермонтова,М.Гоголя. Буде проводитися робота в групах, пошукова робота для створення презентацій. Проект сприятиме розвитку творчої уяви,умінню аналізувати художній твір,розвиватиме культуру мовлення.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається впродовж усієї теми ,щоб діагностувати знання учнів. На початку-опитувальник та ЗХД , перегляд презентації вчителя , ознайомлення з буклетом « Від романтизму до реалізму». Матеріал для оцінювання береться в онлайн-бібліотеці. Проводиться соцопитування. До процесу оцінювання залучаються учні. Інформацію про оцінювання учні отримують до того , як робота завершена ,щоб виправити помилки. На завершальному етапі педагог оцінює результати роботи учнів за допомогою форми оцінювання презентацій. Також проводиться вихідне опитування.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Вчитель обговорює з дітьми проблеми безпеки в Інтернеті, спрямовує їх до спілкування і співпраці ,будує використовуючи метод фасилітації (бюлетень). Пропонує буклет , де учні знайомляться з темою і завданням проекту. Учні заповнюють З-Х-Д таблицю,яка дає можливість активізувати вже набуті знання,а в кінці проекту-особисті досягнення учнів. Обговорюється ключове та основні питання. За допомогою опитувальника з”ясовуються навчальні потреби учнів. Відбувається знайомство з учительською презентацією, спрямованою на максимальне зацікавлення учнів у проектній роботі, обговорюють презентацію. Вчитель доводить до відома учнів список джерел,ознайомлює з критеріями оцінювання кожного виду роботи. Учні опрацьовують запропоновані тексти. Перед створенням учнівської роботи учні одержують форму оцінювання учнівського прикладу. Вчитель знайомить учнів з критеріями оцінювання в навчальному проекті. Учні здійснюють пошук інформації в Інтернеті, вивчають літературу,повязану з темою проекту,спілкуються в групах. Вчитель контролює виконання завдань, спілкуючись з групами,переглядає план їхніх дій,щоб переконатися у правильності вибраних кроків. Результати роботи учні висвітлюють за допомогою учнівської презентації. З метою оцінювання результатів дослідження учитель використовує Форму оцінювання продуктів проекту. Після завершення проекту можна виявити ставлення до результатів проекту через використання Опитувальника.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Рогатюк Ольга Борисівна