Портфоліо Сагайдак Галини Володимирівни з теми "Справжнє диво"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
- 8 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Справжнє диво
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Я і Україна (природознавство), Українська мова і література , Інформатика
Вік учнів, клас
3 клас (9 років)
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект впроваджений з метою бережливого ставлення до навколишнього середовища, а саме до води, забезпечення обізнаності учнів з питань властивостей води та її використання, формування почуття відповідальності за свої дії та активної життєвої позиції школярів. Учні будуть складати звіти за результатами дослідження та знайденою інформацією. Вони будуть збирати та опрацьовувати дані з Інтернету та інших наукових видань, що розкривають суть змістових запитань. В процесі роботи учні будуть вести блог. Результатом проекту буде виступ дітей на святі «Живе диво»
План вивчення теми (вставити файл)
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
До початку проекту провести анкетування учнів щодо визначення їх вмінь працювати у групах, умінь користуватись комп'ютером, Інтернетом. Оцінювання здійснюється згідно розроблених форм та критеріїв. Також оцінювання знань умінь та навичок учнів проводиться у вигляді фронтального опитування, тестування, проведення самостійних робіт.
Для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи, учням пропонуються презентація вчителя, таблиця "ЗХД", опитувальник та асоціативний кущ. Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей, для перевірки своїх кінцевих продуктів. Проводиться мозкова атака на початку завершального етапу вивчення теми. Упродовж роботи над проектом надаються консультації.
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- На початку проектної діяльності відповідно до теми навчального проекту проводяться батьківські збори з метою виявлення обізнаності учнів з досліджуваної теми та вмотивування їх до участі в дослідницькій роботі. Батьки отримують буклет з описом принципів проектної діяльності в навчально-виховному процесі для отримання дозволу на участь дітей у проектній діяльності. Пропоную учням та батькам список джерел, які варто використати в проекті.
- Вчитель пропонує учням переглянути вступну презентацію для мотивації участі в проекті
Робота над реалізацією проекту розпочинається з того, що учні об’єднуються у три групи («Краплинка», «Росинка», «Капітошка»). Це перший етап проекту. В кожній групі вирішуються такі дослідницькі завдання: