Портфоліо Корабльової Ніни з теми "Світ фантазії, мудрості"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Світ фантазії, мудрості. Казки
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література Народні казки Народознавство, етика
Вік учнів, клас
5 клас, 10 – 11 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Учні досліджують текст,шукають відповідь на КЛЮЧОВЕ питання, висловлюють свої думки, дискутують з цього приводу, проводять компаративний аналіз, уявляють себе письменниками (пишуть продовження оповідання), створюють презентації тощо.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Для цього використовуються відповідні форми оцінювання (спостереження за різними видами діяльності учнів; усне опитування; письмова перевірка (твір, письмове домашнє завдання, таблиця оцінювання діяльності учнів у проекті та ін.); опитувальник; тести успішності; самооцінювання, взаємооцінювання). Учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних педагог може дещо змінювати завдання відповідно до поставленої мети проекту. Щоб оцінити вклад кожної дитини в групову роботу, пропонується заповнити Контрольний список. Співробітництво. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації (продукту). Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення КЛЮЧОВОГО питання. Після закінчення проекту доцільно провести рефлексію, під час якої учні матимуть змогу оцінити проектну діяльність у цілому та особистий внесок кожного у загальну справу. Обмірковуючи досвід, набутий у процесі реалізації проекту, можуть відповісти на такі запитання: Чого і як вони навчилися? Що можна було б зробити інакше? Яких умінь і навичок вони набули? Що вдалося найкраще? У даному проекті важливим є не кількісне виконання завдання, а якісне, тому що учні засвоюють зовсім нову для себе інформацію.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Вчитель обговорює з дітьми проблеми безпеки в Iнтернеті, спрямовує їх до спілкування й співпраці в Інтернеті, будує роботу, використовуючи метод фасилітації. Пропонує буклет з описом принципів проектної діяльності в навчально-виховному процесі. Учні знайомляться з темою проекту, заповнюють З-Х-Д таблицю, яка дає можливість актуалізувати вже набуті знання, а наприкінці проекту - особисті досягнення учнів. Учні обговорюють ключове та основні питання. За допомогою опитувальника проводиться опитування, яке з’ясовує навчальні потреби учнів. В результаті створюється гістограма. Учні знайомляться зі вступною презентацією вчителя, спрямованою на максимальну зацікавленість учнів у проектній роботі, обговорюють її. Вчитель доводить до відома учнів список використаних джерел, ознайомлює з критеріями оцінювання кожного виду робіт, працюють над діаграмою «Народні казки», досліджують такі поняття як вигадка, зачин, герой – антигерой, чарівні предмети,надприродні істоти, магічні числа 3,7,9,12. працюють з текстами казок, використовуючи метод «Асоціативний кущ». Учні користуються Інтернетом при знаходженні інформації про народні казки при створенні презентації. яку можна переглянути в мережі. Учитель здійснює корекцію плану впровадження проекту в навчально-виховному процесі закладу, знайомить учнів із зразками учнівських робіт. Призначає консультацію щодо їх розробки. Учні отримують форму оцінювання мультимедійної презентації і будуть створювати її відповідно до запропонованих критеріїв оцінювання. Учні створюють презентацію за даним зразком за результатами свого дослідження. Презентують результати своєї діяльності. Для учнів, які не вміють створювати презентації учитель надає інструкцію «Як працювати з програмою Power Point». Учні працюють у групах, розподіляються між собою задля досягнення найбільшої ефективності та економії часу. Проводять анкетування серед учнів п’ятих класів « Які народні казки вам найбільше запам`ятались?». Учні узагальнюють результати опитування за допомогою діаграм,створюють тексти-узагальнення. У ході реалізації проекту учні досліджують найпопулярніші серед казок, їхню роль в історії та значення для майбутніх поколінь. Учні повинні вміти самостійно працювати, оброблювати інформацію, виділяти головне і вміти відстоювати свою точку зору. Учні повинні знати, що ця робота кропітка , вимагає ретельної обробки знайденого матеріалу, виділення головного з безлічі інформації, аналіз, синтез, дотримання логіки викладення інформації, грамотного написання та оформлення, використання комп’ютерних технологій. Діти спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ніна Корабльова
Фах, навчальний предмет
Вчитель української мови і літератури
Навчальний заклад
Фастівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5
Місто\село, район, область
м. Фастів Київська область
Контактні дані
94zahar на ukr.net
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
02. 06. 2014 - 06. 06. 2014