Портфоліо Тетяни Сташко
[
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Казка вчить як на світі жить»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Літературне читання
Вік учнів, клас
2-клас 7-8 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Після прочитаних казок учні 2 класу з цікавістю спостерігали за казковими героями, їхньою поведінкою. Це зацікавило дітей і виникло питання «Чи дійсно казка вчить як на світі жить у сучасному суспільстві?На якого казкового героя я схожий і ким би хотів стати?» Так і виникла ідея проекту «У світі казки чарівної». Діти разом з вчителем розподілили завдання для кожної групи. Встановили терміни виконання проекту. Склали ретельний план роботи. Учні запланували дуже багато спостережень. Вони робили все гуртом, підтримуючи одне одного. Був проведений конкурс малюнків та аплікацій «Моя улюблена казка». Головною ідеєю проекту було зацікавити і залучити дітей інших класів до читання та спостереження за казкою.
План вивчення теми (вставити файл)
[План проекту https://drive.google.com/file/d/0ByCbG3Y7Ua1wRTFWZWduTzN0T00/edit?usp=sharing]
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл. Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію навчального проекту 1 або презентацію 2 та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми З-Х-Д.. а основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення самооцінювання.
По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм [https://drive.google.com/file/d/0ByCbG3Y7Ua1wY0Y4STZVUGMzbzg/edit?usp=sharing оцінювання проекту]. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі пороекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання опитувальника. З метою визначення самоспрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують самооцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати. Самооцінювання (рефлексія) проведеної роботи учні роблять в учнівському блозі.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
(Модуль 3) Спланувати та провести конкурс глядацьких симпатій на тему: «Які казки вам найбільше подобаються?» (Модуль 4) Учні опрацьовують прочитані казки. Визначають, що вони знають, що хочуть дізнатися з теми «Казка». Дають характеристики головним героям. (Модуль 5-6) Учні використовують інтернет під час проведення опитувальника. Учні зможуть у блозі описати і поділитися новими ідеями, які виникли при навчанні. (Модуль 7) Учні презентують зібраний матеріал, оголошують результати спостережень, визначають свої знання через Організаційну діаграму. (Модуль 8) Оцінювання учнівських робіт відбуватиметься протягом виконання усього проекту, а також у побудові діаграми. (Модуль 9) Учитель проводить диференціацію між учнями і визначає посильність роботи кожному учню.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Тетяна Сташко
Фах, навчальний предмет
Вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Заклад "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Вінницької міської ради"
Місто\село, район, область
місто Вінниця
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
02.06.2014 - 06.06.2014
Місце проведення тренінгу
Заклад "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Вінницької міської ради"
Тренери
]Пойда Сергій Андрійович Стромило Іван Миколайович