Портфоліо Кульбач Лариси Михайлівни за прoектом "Шевченко у моєму житті"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:40, 28 травня 2014, створена Kulbach1969 (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук
УВАГА! Шановні користувачі! Перед Вами шаблон. Вносити зміни до нього вкрай небажано!

Як його використовувати?
В текст своєї персональної сторінки вписуєте {{subst:Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія}}
натискаєте кнопку Зберегти статтю;
клацаєте на вкладці редагувати;
вносите правки в існуючі розділи.


Назва навчальної теми

"Шевченко у моєму житті"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література, теорія літератури, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, прикладне мистецтво, історія України, інформатика

Вік учнів, клас

6 клас, 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Cвій проект я почала із заповнення анкети.назва посилання Потім я ознайомилася з документами про авторське право та пройшла тест.назва посилання Переглянула презентацію про авторське право назва посилання та ознайомила учнів з презентацією про авторське право та правомірне використання джерел назва посилання. Розповіла учням, як показати визнання авторських прав на зображення на плакаті назва посилання та як використовувати матеріали, що захищені авторським правом назва посилання. А також ознайомила учнів із списком сайтів про авторське право назва посилання.

Проект «Шевченко в моєму житті» розрахований на учнів 6 клас. Ідея: дослідження епізодів з дитинства поета та творів, які відображають цей період його життя. В процесі виконання проекту діти вивчали дитинство Кобзаря, у групах працювали над аналізом творів Т.Г. Шевченка (дослідники, літературознавці, художники-естети), складали кросворд за творчістю Кобзаря, проводили інтелектуальну гру «Ти мені, а я тобі», працювали з ресурсами в мережі Інтернет, Після виконання проекту було проведено анкетування, результати якого показали, що у дітей змінилося ставлення до Т.Г.Шевченка. діти пережили моменти дитинства поета, відчули присмак тої епохи, в якій жив і творив Кобзар, зацікавилися його поетичною творчістю. Учні навчилися самостійно працювати з довідковою літературою, навчилися практично використовувати навички роботи в Інтернеті, робити висновки, узагальнення. Головним результатом проекту є те, що учні поглибили свої вміння працювати з поезією. Вразили ставлення та судження, які висловлювали учні про великого поета, вміння передавати почуте на малюнку.

Створила буклет


Ознайомила з формою батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет назва посилання Ознайомилася з прикладом листа з проханням про дозвіл на використання Для тренінгу „Intel®НАВЧАННЯ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО” назва посилання. Оформила дозвіл на створення скриньки назва посилання. Ознайомила учнів з правилами безпечної роботи і Інтернеті

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

план впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями основних запитань,а також інших важливих проблем твору.назва посилання Визначення попередніх знань учнів щодо теми відбувається при заповненні ними таблиці «ЗХД», тестування. назва посилання Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. назва посилання Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. До закінчення створення презентацій призначаються спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. назва посилання Використовується опитувальник, організовується взаємооцінювання у групі, враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. назва посилання Вчитель підтримує самоспрямування учнів і пропонує їм форму самоспрямування. назва посилання

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

o Вчитель планує проект і залучає до його реалізації інших виконавців, готує публікацію про метод проектів і знайомить з нею учнів.

o 2. Обговорює з дітьми нову тему.

o 3. Пропонує інструкцію з техніки безпеки.

o 4. Вчитель показує вступну презентацію проекту і публікацію: пропонує дослідницьке завдання в електронному вигляді.

o 5. За допомогою презентації визначаються навчальні потреби учнів.

o 6. Для фасилітації учням пропонується блог.

o 7. Після того учні об’єднуються в групи за індивідуальними особливостями.

o 8. Над проектом працюватиме 3 групи: журналістів, літературних критиків, психологів. В кожну групу входить по 6 учнів.

o 9. Група журналістів створюватиме блог від імені Т.Шевченка, братиме інтерв’ю. Літературні критики з’ясують зв'язок жанру твору з його ідеєю. Психологи досліджуватимуть внутрішній стан героїв.

o 10. Учні створюють анотований список джерел, за яким будуть працювати.

o 11. Вчитель вказує список сайтів, які має переглянути учень. Пропонує дітям навчальний тест про авторське право.

o 12. Вчитель пропонує зразок листа про авторське право, навчає, як його заповнювати. Діти заповнюють форму й надсилають цей лист.

o 13. Учні отримують форму оцінювання блогу.

o 14. Для організації спілкування з дітьми я використовуються миттєві повідомлення.

o 15. Вчитель допомагає поставити для себе чіткі завдання, виконання яких можна перевірити та виміряти.

o 16. Правильно спланувати, розподілити свій час та вносити в плани відповідні корективи.

o 17. Вчитель допомагає учням ефективно співпрацювати в команді.

o 18 Після виконання учнями проектів переглядають веб-сторінки - вікі чи блоги – для обговорення результатів проектів.

o 19. Діти демонструють результати проекту на конференції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кульбач Лариса Михайловна

Фах, навчальний предмет

учитель, українськa мовa та літературa

Навчальний заклад

КЗО СШ №134 гуманістичного навчання і виховання

Місто\село, район, область

Дніпропетровськ

Контактні дані

Voloshinalora1969@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.05.2014 - 31.05.2014

Місце проведення тренінгу

КЗО СШ №134

Тренери

Філюк Галина Іванівна

Корисні посилання

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього", м.Дніпропетровськ, КЗО СШ №134 19 - 31 травня 2014 року