Портфоліо Кірніцького Владислава з теми "Створення й показ слайдових презентацій"
Зміст
Назва навчальної теми
Тема: "Створення й показ слайдових презентацій".
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика
Вік учнів, клас
16-17 років, 10 клас
Стислий опис проекту
Навчальний проект "Краще один раз побачити, ніж сто почути" розроблено відповідно до навчальної програми з математики для учнів 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Проект передбачає розширення та поглиблення знань учнів з теми "Створення й показ слайдових презентацій", розкриття практичного значення даного матеріалу, показ важливості вивчення даної теми у шкільному курсі інформатики.Суть проекту: пояснити поняття презентації, комп'ютерної презентації, слайдова презентація, тощо; як створювати слайдові презентації. Також вони будуть створювати презентації, публікації, займатись пошуком або самі створюватимуть відео фрагменти.Результатом роботи над проектом буде контрольний урок-конференця на який будуть запрошені усі бажаючі.
План вивчення теми
Оцінювання
Упродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням розроблену ним презентацію а також таблицю для визначення рівня знань учнів щодо форматів аудіо та відеофайлів Таблиця З-Х-Д та обговорення основних питань теми, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. На кожному з етапів роботи над проектом учні шукають та опрацьовують інформацію з різних джерел мережі Інтернет, заповнююють при цьому Контрольний список для оцінки веб сайтів (Приклад 1, Приклад 2). Під час роботи над завданнями учні періодично заповнюють Форму аналізу виконання завдання, документ, призначений для самостійного оцінювання своїх вмінь і навичок керування своїм навчанням - Форма оцінювання самоспрямування у навчанні. Учні під час роботи над проектом здійснюють самооцінку свого просування у навчанні за допомогою розробленої вчителем Форми самооцінювання блогу. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі опитування, для визначення обізнаності учнів з питань проекту та перегляду продуктів діяльності учнів. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання діяльності учнів вчителем за допомогою "Форми оцінювання блогу вчителем", робота з контрольними списками та захист створеного блогу під час проведення відкритого уроку.
Форма для оцінювання обраних стандартів, програм та сформульованих навчальних цілей
Форма оцінювання діяльності учнів по створенню звітної презентації до проекту
Форма оцінювання діяльності учнів по створенню газети до проекту
Діяльність учнів та вчителя
Перед початком проекту потрібно перевірити чи вміють учні працювати з мережею Інтернет та займатись пошуком інформації. Тому вчитель пропонує учням Інструкцію для пошуку в Інтернеті. Вчитель знайомить батьків та учнів із методом проектів та роздає буклети, а також визначає рівень знань та вмінь з теми, демонструючи презентацію.
Тиждень 1.
Спочатку вчитель знайомить учнів з ключовим питанням проекту:
Як пізнати суть речей?
Обговорення цього питання можна провести у вигляді мозкового штурму чи дискусії. Учні ознайомлюються із презентацією вчителя, після чого варто провести з класом обговорення наступних запитань:
Як швидко стати популярним?
Чому нам набридає реклама?
Чому ми уважні до новин?
Після обговорення завдань учні об’єднуються у 3 групи по 4-5 чол і визначаються із назвою груп, девізом, напрямками дослідження: історики, дослідники і практики.
Тиждень 2.
Перед початком роботи вчитель ознайомлює учнів із презентацією Авторське право та правомірне використання джерел і пропонує учням переглянути свій блог. Пройти тест про авторське право, проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів, прикладами заповнення Приклад 1, Приклад 2, пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Кожна з утворених груп отримує завдання.
Також учням пропонується Список посилань на яких учні попередньо зможуть підібрати інформацію та більш детально ознайомитись з темою проекту.
Рефлексія та консультації, взаємооцінювання відбувається протягом всієї роботи. Для забезпечення диференціації у навчанні вчитель рекомендує учням використовувати Форма оцінювання самоспрямування у навчанні
Також учні проводять дослідження та обговорення за наступним зразком після чого результатом буде вбудована діаграма.
Щоб перевірити рівень володіння учнями навчальним матеріалом, відбувається підсумкове оцінювання вмінь і навичок та заповнюється і обговорюється третя колонка таблиці З-Х-Д. Учні разом з учителем переглядають таблицю З-Х-Д, оцінюють та самооцінюють, наскільки записи у колонках 2 і 3 можна співставити. Використовують Форму оцінювання проекту з балами для підсумкового оцінювання та лист-контроль Оцінювання навичок спільної діяльності роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Після представлення всіх результатів відбувається обговорення ключового питання. Доцільно для подальшої участі учнів у навчальних проектах здійснити рефлексію. Для оцінювання результатів проекту вчитель використовує всі здані учнями форми оцінювання і самооцінювання, а також - Загальні критерії оцінювання проекту.
Перел виконанням завданнь вчитель пропонує учням ознайомитись із Інструкцією по створенню презентацій. Для забезпечення контролю за діяльністю учнів у проекті, вчитель формує інструментарій документів фасилітації для учнівських груп, один з них презентації
При цьому вчитель користується документом Стратегії фасилітації
Тиждень 3.
Кожна з утворених груп отримує завдання:
Історики:
1)Поняття про комп'ютерну презентацію.
2)Історія розвитку технологій комп'ютерних презентацій.
На основі отриманих знань учні заповнюють карту знань
Дослідники:
1)Дослідити, які бувають презентації.
2)Дослідити, які бувають засоби для створення презентацій.
На закріплення пропонується виконати завдання кросворд
Практики:
1)З'ясувати етапи створення комп'ютерної презентації.
2)Поняття про слайд та його елементи.
для створення блогу учні користуються наступною Інструкцією
Робота над проектом здійснюється під час заключного уроку-конференції на який будуть запрошені усі бажаючі, вчителі та батьки.
Історики оформлюють результат своїх досліджень у вигляді вікі-статі Учнівська сторінка проекту "Інформація навколо нас"
Дослідники оформлюють результат своїх досліджень у вигляді [https:// презентації]
Практики оформлюють результат своїх досліджень у вигляді [http:// блогу]
Перед завершенням роботи учні, використовуючи критерії оцінювання проекту та кінцевого продукту проекту , перевіряють свою роботу та коригують навчальні потреби. Щоб перевірити рівень володіння учнями навчальним матеріалом, відбувається підсумкове оцінювання вмінь і навичок та заповнюється і обговорюється третя колонка таблиці ЗХД. Учні разом з учителем переглядають таблицю З-Х-Д оцінюють та самооцінюють, наскільки записи у колонках 2 і 3 можна співставити. Після представлення всіх результатів відбувається обговорення ключового питання.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Кірніцький Владислав Миколайович
Фах, навчальний предмет
Студент ОКР "Спеціаліст". Спеціальність "Математика*". Спеціалізація "Інформатика".
Навчальний заклад
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Місто\село, район, область
м. Вінниця
Контактні дані
vladisoul888hotrod на gmail
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього".
Дати проведення тренінгу
07.02.2014-14.05.2014
Місце проведення тренінгу
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Тренери
Кобися Алла Петрівна