Портфоліо Шокалюк Світлани Вікторівни з теми "Апаратне забезпечення інформаційної системи"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Мій надійний помічник

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика, біологія

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту

Тема "Апаратне забезпечення інформаційної системи" за стандартом 2004 року вивчається у 9 класі (за стандартом 2011 року окремі питання теми вивчаються у 5 та 2 класах). Основна мета проекту - дослідити основні характеристики апаратного забезпечення комп’ютера, історію розвитку обчислювальної техніки, порівняти склад і принцип роботи комп’ютера з організмом людини. Кінцевою метою учнівського дослідження є складання словесного портрету їхнього кіберпомічника (зовнішній вигляд, функціональні можливості і т.д.), а потім учні мають зазначити чи можна реалізувати їхню ідею на сучасному етапі розвитку обчислювальної техніки і що, на їх думку, неможна відтворити.

План вивчення теми

План вивчення

План реалізації

Оцінювання

На початку проекту використовуються такі методи оцінювання як опитування; перегляд та обговорення презентації вчителя; робота з таблицями. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають, відбувається при заповненні ними Опитувальника та таблиці З-Х-Д (Знаю, Хочу дізнатися, Дізнався). Учні знайомляться з нотатками вчителя, з презентацією основних питань вчителя, де визначають основні запитання, над якими потрібно буде працювати під час вивчення теми. Вчитель знайомить учнів з переліком навичок 21 століття та спрямовує учнів на набуття цих навичок та їх самооцінку.

Упродовж роботи над проектом використовують для оцінювання учнів наступні методи:

  • консультації (on-line);
  • продовження роботи з таблицею
  • самостійну роботу учнів з листами оцінювання проекту та кінцевого продукту проекту (само- і взаємооцінювання);
  • робота з опитувальниками до теми.

Учні також використовують Форму оцінювання самоспрямування власного навчання та навчання у групі; листи оцінювання проекту та кінцевого продукту проекту (само- і взаємооцінювання). Результати роботи подають в онлайн-таблиці для контролю роботи над проектом.

Наприкінці роботи над проектом використовують такі методи оцінювання як демонстрація (захист проекту); робота з таблицями; анкетування; аналіз онлайн-таблиці та листів оцінювання.

Періодичний перегляд та читання записів та коментарів учнів на сайті чи в групі проекту дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

Учні разом з учителем переглядають таблицю З Х Д оцінюють та самооцінюють, наскільки записи у колонках 2 і 3 можна співставити. Заповнюються листи оцінювання проекту, проводиться анкетування; результати висвітлюють у google-таблиці. Під час виступу з презентацією використовують форму оцінювання презентації. Контрольний список для оцінювання однолітками математичної презентації призначений для учнів, які дають зворотній зв'язок на виступ однолітків з демонстрацією їх проектної групової роботи з математики. Використовують Форму оцінювання проекту з балами для підсумкового оцінювання та лист-контроль Оцінювання навичок спільної діяльності роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Учні здійснюють рефлексію щодо формування навичок 21 століття.


  • Тексти письмової роботи.

Діяльність учнів та вчителя

І етап – Підготовчий Перед початком роботи над проектом вчитель

До початку роботи над проектом вчителю потрібно:

ІІ етап – Мотиваційний

ІІІ етап – Конструктивний

Перший тиждень

Учні, ознайомившись зі своїми тематичними питаннями, протягом першого тижня займаються

Після цього вчитель проводить рефлексію з учнями та індивідуальні консультації з кожною групою, в тому числі через сайт проекту, коригує їх діяльність, надає певні рекомендації та спрямовує роботу над питанням.

Другий тиждень

Учні працюють над створенням презентації, публікацій, веб-сторінок.

  • І група – «Історики» працюють над дослідженням розвитку поняття "пропорція" у роботах математиків Стародавньої Греції; аналізують, як використовував "пропорцію" Леонардо да Вінчі; визначають зріст давньогрецького байкаря Езопа і повинні представити результат своєї роботи у вигляді публікації і сторінки на сайті проекту, де висвітлюються основні результати дослідження.
  • ІІ група – «Хіміки» пзнаходять співвідношення між вмістом солі та водою у розчині; досліджують, яку кількість води необхідно додати, щоб концентрація залишилася сталою; розглядають випадок наявності певної кількості солі для приготування розчину з даною концентрацією.Вона також представлятиме результат своєї роботи у вигляді презентації і відповідної сторінки спільного сайту, де висвітлюються: основні результати діяльності у ході проекту.
  • ІІІ група – «Спортсмени» досліджує фізичні параметри своєї групи на предмет золотої пропорції, а також досліджує, чи існує пропорційна залежність між нормативами з бігу на 60 м.
  • IV група - "Кулінари" досліджує, скільки необхідно кожно продукту для приготування обіду для групи.
  • V група - "Музиканти" досліджує, які пропорційні відношення спостерігаюся у музиці.

Вчитель роздає учням документ Контрольний список (Учнівська презентація ходу та результатів проекту, Учнівська публікація чи брошура ходу та результатів проекту, Учнівський блог ходу та результатів проекту ), щоб допомогти учням планувати та стежити за своїм прогресом. Попередньо відбувається обговорення цих форм з керівниками груп, щоб переконатися, що вони розуміють критерії оцінювання перед початком роботи.

Рефлексія та консультації, взаємооцінювання відбувається протягом всієї роботи.

Одним із документів фасилітації є Презентація основних питань вчителя. Учитель у роботі дотримується стратегій фасилітації.

Для забезпечення диференційованого підходу у навчанні вчитель використовує у роботі доцільні стратегії навчання і оцінювання обдарованих учнів та учнів з обмеженими можливостями.

IV етап – захист проекту


  • У призначений вчителем день захисту проекту під час виступу з презентацією використовують

форму оцінювання презентації. Контрольний список для оцінювання однолітками математичної презентації призначений для учнів, які дають зворотній зв'язок на виступ однолітків з демонстрацією їх проектної групової роботи з математики.

  • Щоб перевірити рівень володіння учнями навчальним матеріалом, відбувається підсумкове оцінювання вмінь і навичок та заповнюється і обговорюється третя колонка таблиці З-Х-Д. Учні разом з учителем переглядають таблицю З Х Д оцінюють та самооцінюють, наскільки записи у колонках 2 і 3 можна співставити.
  • Учні пишуть підсумкову письмову роботу
  • Підсумовуються оцінки учнів, оцінки вчителя роботи груп з google-таблиці.
  • Після представлення всіх результатів відбувається обговорення ключового питання.
  • Доцільно для подальшої участі учнів у навчальних проектах здійснити рефлексію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Вікторівна Шокалюк

Фах, навчальний предмет

інформатика

Навчальний заклад

Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "КНУ"

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Контактні дані

shokaluk@kdpu.edu.ua

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20 березня - 10 квітня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "КНУ"

Тренери

Тетяна Григорівна Крамаренко, Ірина Сергіївна Мінтій