Створення музейної кімнати школи
Опис проекту
1.Назва проекту
Створення музейної кімнати школи
2.Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовується під час реалізації проекту
Історія рідного краю, українська мова та література,інформатика, краєзнавство, образотворче мистецтво, художня культура, музика
3.Клас та вік учнів, які брали участь у проекті
учні 8-11 класів, 13-16 років
4.Опис проекту
У Новопетрівській ЗОШ І-ІІІ ст. протягом семи років існує музей історії села, в якому розміщалася експозиція «Історія Новопетрівської школи». Через деякий час зібралося багато матеріалів, яким необхідно було виділити більше місця. Тому педколективом та учнями школи було вирішено створити музейну кімнату, в якій би містилися матеріали про нашу школу, починаючи з післявоєнних років.
Створюючи проект, ми поставили собі за мету дослідити результативність виховної роботи у минулому, виховання громадянина, патріота школи, села, країни.
У 2009-2010 навчальному році учні та вчителі були об’єднані у чотири групи: пошукова група (керівник групи вчитель історії та правознавства Іпатенко Н.М.), група комп’ютерного оформлення матеріалів (керівник групи вчитель інформатики Богданова О.О.), група оформлення музейної кімнати (керівник групи директор школи Дяченко О.В.) та творча група (керівник групи заступник директора з виховної роботи Мельниченко О.К.).
Протягом вересня – грудня 2009 року пошукова група збирала та вводила до комп’ютера матеріали створення музейної кімнати: фото випускників усіх років, починаючи з першого післявоєнного випуску; створення списку вчителів, які працювали або працюють у Новопетрівській школі та пошук їх фотографій; створення списку та збір фотографій медалістів школи; пошук інформації про видатних учнів школи; дані про директорів та заступників директорів з 1945 року; зразки атестатів та іншої шкільної документації; нагороди учнів та вчителів; шкільна символіка; спогади вчителів та учнів школи; збір фотоматеріалів тощо. Знайдені фотоматеріали потребували обов’язкового комп’ютерного перетворення та корекції. Протягом року група комп’ютерного оформлення матеріалів створювала та роздруковувала фотографії, оформлювала папки, на основі знайдених матеріалів створювала веб-сайт школи.
З січня по вересень 2010 року група оформлення музейної кімнати класифікувала матеріали та створила фотостенди вчителів за предметами, фотостенд директорів та заступників директорів, фотостенди випускників з 1955 року, фотостенд медалістів, фотостенд видатних учнів школи, створювали фотоальбоми, розміщували папки, шкільну символіку тощо. Групі було запропоновано створити презентацію, в якій потрібно було висвітлити найяскравіші моменти історії школи.
День відкриття музейної кімнати було призначено на 2 жовтня 2010 року, під час святкування 40-річчя школи. Створення сценарію доручили творчій групі. Під час роботи група зверталася до Інтернет-ресурсів, шукала відповідну музику, створювала художні номери, забезпечувала музичне оформлення свята, залучала учнів школи та вчителів до участі у підготовці до святкування 40-річчя школи та відкриття музейної кімнати. Групі було запропоновано створити фотоальбом святкування юбілею. Для оформлення результатів роботи учні використовували різні програмні засоби: графічні редактори, текстові процесори, програми створення публікацій та веб-сторінок, програми сканування зображень тощо.
Позашкільне життя наповнилось громадсько - корисним змістом. Організація учнівського проекту привела до активного залучення учнів з неблагополучних та малозабезпечених сімей, важковиховуваних підлітків, активізації пошукових вмінь, ініціативності, творчості, відповідальності, уміння планувати і приймати рішення, оцінювати результати. Створюючи позаурочний проект, учні школи набули досвіду для вирішення реальних проблем у майбутньому самостійному житті, що в наш час стає однією із цілей соціалізації сучасних підлітків.
Під час створення музейної кімнати зміцнилися зв’язки школи з громадськими організаціями, установами, теперішніми та колишніми жителями села. Робота сприяла росту шкільного патріотизму, спостерігається ріст самосвідомості учнів, позитивне ставлення до навчання, діти відчули гордість за результати діяльності своєї школи. Презентація проекту на святкування 40-річчя школи сприяла активізації громадської думки, пропаганді шкільного виховання, рекламі школи. Щодня учні (особливо молодші школярі) відвідують музейну кімнату школи. Дітям цікаво не тільки подивитись на експозиції, а й взяти участь у поповненні матеріалів. Результати роботи над проектом були узагальнені у районній газеті «Промінь» та на шкільному сайті novopetrovka1.ucoz.ua. Створення музейної кімнати - тільки невелика частина роботи органів шкільного самоврядування. Попереду цікава і корисна робота для майбутніх молодіжних лідерів.
Проект справив неабияке враження на учнів, вчителів, громадськість. Ось тільки деякі відгуки про нього: «Ми з цікавістю займалися пошуковою роботою. Дуже корисно було дізнатися про те, як навчалися наші попередники і хто їх навчав» Шнаревич Світлана, учениця 11 класу
«Пережила хвилюючі моменти у своєму житті. Наче знову повернулася у молоді роки, коли працювала у рідній школі. Про все це мені нагадали фотографії моїх колег, учнів, шкільного життя. Вдячна всім, хто працював над створенням музейної кімнати. Ви зробили прекрасну справу, яка обов’язково дасть свої результати у вихованні молодого покоління.» Коваль Н.П., вчитель-пенсіонер
«Новопетрівське – колиска мого дитинства. Тут пройшли мої дитячі роки. Тут я вперше пішов до школи. Сьогодні, будучи вже в поважному віці, я все частіше буваю в рідних стінах. Приємною подією, яка запам’ятається мені стало відкриття у школі музейної кімнати історії школи. Це зв’язок поколінь. Я вдячний усім, хто доклав зусиль до цієї плідної роботи.» Анатолій Качан, дитячий поет, лауреат літературних премій, відвідувач музейної кімнати <p>Під час створення проекту учні використовували інформацію Інтернет – сайтів: school13.pp.net.ua, school20.km.ua, school58.edu.kh.ua/yubeelej_40-reechchya_shkoli, ninka.org.ua, 8school.org.ua/15-shkilnijj-jubilejj.html, lithey.cn.ua/index.php та інші.
5.Додаткова інформація
Під час першого відвідування гостями музейної кімнати, один із вчителів (Процик М.Д.) образився, що його фото не було на стенді. А виявилося, що він просто не впізнав себе у молодому віці, чим був приємно вражений. Після створення музейної кімнати нашими помічниками у цій справі стають випускники минулих років, вчителі-пенсіонери, які з радістю приносять експонати і поповнюють експозиції.
6.Фотографії
Робота пошукової групи