Портфоліо Іллющенко Тетяни на тему "Тіла обертання навколо нас"
Зміст
Назва навчальної теми
Тіла обертання навколо нас
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
геометрія, географія, історія
Вік учнів, клас
11 клас; 16-17 років.
Стислий опис проекту
Цей проект пропонується учням 11 класу під час вивчення теми «Тіла обертання». Мета розробки даного проекту - дослідження історичного матеріалу про геометричні тіла обертання, вивчення їх властивостей, застосування в оточуючому світі. Поняття, що вивчаються: конус, циліндр, куля, їх властивості, площі поверхонь та об’єми. Під час підготовки даного проекту учні повинні навчитись добирати та аналізувати інформацію з різних джерел. У процесі роботи учні вивчать новітні комп’ютерні технології при створенні мультимедійних презентацій, публікацій та веб-сайту. У пошуках відповіді на проблемне питання вони здобудуть навички організації колективної роботи, вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки.
План вивчення теми
План вивчення теми "Тіла обертання навколо нас"
План впровадження
Оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж всієї навчальної теми.
На початку вивчення теми за допомогою мозкової атаки учні визначають роль теми, яку вони будуть вивчати, у житті людини, а також за допомогою Таблиці ЗХЯД Дізнаємося про тіла обертанняаналізують свої початкові знання про тіла обертання та визначать, як вони зможуть розширити ці знання надалі в проекті.Учням доцільно запропонувати виконання такої вправи Доповніть діаграму, яка допоможе вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми та розподілити учнів у групи для різних досліджень.
Впродовж роботи над проектом учитель спостерігає за діяльністю учнів, здійснює неформальне опитування. Учні використовують Контрольний перелік запитань для оцінки себе, щоб визначити свій шлях розвитку.
Для оцінювання свого кінцевого продукту - блогу учні можуть використати Форма оцінювання блогу. Для того, щоб оцінити, як учні навчилися взаємодіяти між собою можна використати Форму взаємооцінювання групової роботи. Учням, які особливо активно виявили себе в процесі виконання проекту можна вручити таку подяку Подяка учню.
Діяльність учнів та вчителя
Перед початком виконання проекту учні та батьки знайомляться з перевагами проектного методу навчання. Для цього їм пропонується
[https://drive.google.com/file/d/0B9SZpiHdo0QaN0U4UUx0TVl4NTg/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B9SZpiHdo0QaOW5Bb3IyRTRRNGc/edit?usp=sharing Публікація]
Необхідно також зібрати в учнів Дозволи батьків для публікації учнівської інформації в Інтернеті.
Далі відбувається знайомство з темою проекту. Для цього вчитель представляє Презентацію вчителя.Учні знайомляться з ключовими питаннями, над якими будуть працювати, обговорюють їх та виконують завдання на визначення первинних знань та вмінь з теми проекту.За виконаними завданнями учнів об'єднують у малі групи по 3 - 5 учнів, кожна з яких буде працювати над власною темою проекту. Детальніше ознайомитися із завданнями проекту учні зможуть, переглянувши документ для фасилітації - (публікацію).
Діяльність учнів:
- Вибір групи, у якій учень буде працювати.
- Група істориків: відбір літератури,яка містить інформацію про виникнення та дослідження геометричних тіл обертання та оформлення інформації у вигляді власного блогу.
- Група теоретиків: дослідження властивостей геометричного тіла «циліндр» та створення презентації.
- Група дослідників: дослідження геометричного тіла «куля» у використанні в оточуючих предметах та створення презентації.
- Група практиків: практичне застосування тіл обертання у сучасному світі та оформлення у вигляді презентації.
На кінцевому етапі, зібравши всі необхідні матеріали, учні зможуть представити Учнівська Вікі-стаття на тему: "Тіла обертання навколо нас"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Тетяна Іллющенко
Фах, навчальний предмет
математика, геометрія
Навчальний заклад
Ніжинський державний університет ім. М.В.Гоголя
Місто\село, район, область
Ніжин, Чернігівська область
Контактні дані
illiuschenko@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
лютий - травень 2014р.
Місце проведення тренінгу
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя