Вики-статья проекту "Інновації в готельному господарстві та туристичній діяльності"
Зміст
Назва проекту
Екологія моєї оселі
Автори проекту
Учні ІІІ курсу, які навчаються за професією "маляр; штукатур; лицювальник-плиточник"
Тема дослідження
Екологічночисті будівельні матеріали
Проблемный вопрос (вопрос для исследования)
Чи впливає мій вибір на моє життя?
Гипотеза исследования
Будівельні матеріали впливають на формування якості ближнього середовища життя. Від правильного їх вибору залежить наше здоров'я.
Цели исследования
Які матеріали використовують в сучасному будівництві?
Що таке екологічночисті матеріали?
Як токсичні речовини впливають на здоров'я людини?
Що потрібно знати при виборі будматеріалів?
Результаты исследования
Будівельні матеріали можуть бути екологічними або виділяти шкідливі речовини. Для будівництва і ремонту розумніше вибирати безпечну продукцію. Найбільше відповідають критеріям екологічності природні матеріали, які здавна використовувалися людиною. Це дерево і камінь. Такі екологічні будівельні матеріали абсолютно безпечні для здоров'я, створюють в приміщенні сприятливий мікроклімат.
Однак існують будматеріали, виділяють токсичні речовини при експлуатації. Зазвичай це полімери і вироби з використанням різних добавок для поліпшення їх властивостей: міцності, пластичності та інших.
Стали модними останнім часом матеріали на основі ПВХ - лінолеум, декоративна плівка, вінілові шпалери - можуть бути джерелом підвищеного вмісту у повітрі важких металів, які накопичуються в людському організмі й сприяють розвитку пухлин.
Але, мабуть, найпершими в списку небезпечних матеріалів стоять низькоякісні лаки, фарби, мастики, містять мідь, свинець і цілий ряд наркотичних сполук - толуол , крезол, ксилол.
Шкідливі речовини, що виділяють будівельні матеріали перераховані у таблиці:
Виникає цілком закономірне питання: як вибрати матеріал, щоб зберегти своє здоров'я? Що потрібно враховувати при покупці будівельного матеріалу? Насамперед:
1. Продукція повинна мати санітарно-епідеміологічним висновком. Ця вимога стосується абсолютно всієї продукції, яка реалізується на будівельних ринках і в магазинах. Такий сертифікат видається після дослідження матеріалу, в ході якого виявляється його відповідність санітарним нормам і безпеку для здоров'я. 2. Матеріали не повинні бути джерелом специфічного запаху в приміщенні. Якщо відчувається, що матеріал видає неприємний «хімічний» запах, швидше за все, він виділяє токсичні речовини. Поганий запах - це своєрідний «індикатор», що дозволяє припустити, що товар може бути небезпечний для здоров'я. 3. Більш надійна продукція відомих фірм Перед походом на ринок або в магазин за будівельними матеріалами непогано провести аналіз інформації: з'ясувати, які фірми є провідними у виробництві тих чи інших матеріалів, яка продукція відповідає екологічним вимогам і вашим запитам, а після здійснити порівняння цін.