Портфоліо Турянської Ірини з теми " Український Рембрандт"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:14, 2 квітня 2014, створена Очкасова Аліна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Український Рембрандт

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

14-15 років, 9-й клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект, над яким працюють учні довготривалий. Його мета розширити знання учнів з навчальної теми «Тарас Шевченко». Проет призначений для учнів 9 класу (2 семестр), має творчий і дослідницький характер. Учні працюють у малих групах, щоб планувати та розробляти проекті продукти, які стосуються обраного ними питання. Вони визначають план дії, досліджують проблему, шукають шляхи її вирішення, презентують свої результати у вигляді блогу «Шевченко».

План вивчення теми

План впровадження теми

План вивчення теми

Оцінювання

Перед початком роботи над проектом учитель складає контрольний список плану оцінювання. Проводить обговорення та опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань з теми для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою в набутті необхідних навичок. Це відбувається під час заповнення ними таблиці ЗХД та складанні організаційної діаграми. Опитування використовується упродовж вивчення усієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проект. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Під час заповнення блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони використовують форму оцінювання блогу, яка допомагає ставити їм свої навчальні цілі й аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їхніх записів і коментарів дозволяє оцінити розуміння учнями теми та скеровувати їхнє навчання в потрібному напрямку. Учні здійснюють самооцінювання своєї роботи. Учитель надає їм можливість ознайомитися з думками та пропозиціями однокласників. Цю інформацію вони отримують до того, як робота завершена, щоб мати можливість редагувати і вдосконалювати свою роботу. Вчитель організовує взаємооцінювання в групі, враховуючи те, який саме внесок зробив кожен у роботу групи. Для оцінювання і виставлення балів у журнал учитель використовує ту ж форму оцінювання блогу. Оцінює учнів і під час підсумкового обговорення ключового питання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту учитель демонструє буклет_1буклет_2, в якому висвітлюються переваги методу проектів. Учитель пропонує дискусію « Чи може одна людина змінити світ на краще?», проводить її в малих групах. Учні також обмірковуватимуть це питання наприкінці вивчення теми після виконання проектів. Показує вступну презентацію для представлення проекту, після якої відбудеться обговорення. Усім класом заповнюють таблицю ЗХД для того, щоб учні усвідомили й оцінили свої попередні знання, та наприкінці теми знов учитель роздає її учням,щоб вони пересвідчились, які їхні знання та уявлення були помилковими.

Учитель пропонує прочитати уривок із статті Дмитра Степовика про Шевченка-художника. Пояснює, як у цьому навчальному проекті учні будуть працювати, щоб відповісти на ключове та тематичні питання. Запропонує учням використати Інтернет для збору інформації про Шевченка-художника, його епоху, його оточення та про мистецтво 2-ої половини 19-століття. Учитель проводить опитування і разом з учнями створює організаційну діаграму. Учні отрbмують форму оцінювання учнівського прикладу. Учитель пропонує вести журнали для спостережень у вигляді блогів від свого імені або від імені Шевченка чи його друзів. Ознайомить учнів з формою оцінювання блогу для того, щоб допомогти створити такий блог. Учитель має переглядати журнали кожного тижня, щоб відслідковувати, як учні навчаються та розуміють термінологію і мистецькі твори Шевченка. Під час пропонує різні альтернативні способи навчання: перегляд фільмів «Заповіт», «Сон», «Тарас Шевченко», прослуховування аудіо записів, роботу в групах та індивідуально. Ознайомлює учнів з термінами, що стосуються образотворчого мистецтва, наприклад сепія, офорт тощо. Показує план проведення аналізу своїх вражень від картини. Під час вивчення учитель запрошує учнів до обговорення ключових та тематичних запитань в їхніх журналах та блогах. Для завершення навчальної теми учні повертаються у своїх журналах та блогах до ключового запитання та дивляться, чи їхня відповідь змінилася під час вивчення теми. Як отримана інформація та досвід вплинули на їх початкові думки. Учитель пропонує учням написати есе. Учитель розказує учням, що вони будуть демонструвати свої висновки для відповідної аудиторії через відповідні продукт,такі я блог, для популяризації мистецької спадщини Шевченка. Створює малі групи та просить ( методом мозкової атаки ) обговорити форми представлення результатів досліджень і цільові аудиторії їхніх проектів. Запропонує учням створити план д ій для роботи над учнівським проектом. Ознайомить з прикладами учнівських робіт, щоб дати учням уявлення про те, чого від них очікують. У читель спонукає групи надавати одна одній зворотний зв»язок упродовж роботи над проектом, організовує само оцінювання і взаємооцінювання. враховуючи те, який саме внесок зробив кожен учень в роботу груп. Надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та час для виправлення чи редагування створеного ними блогу. Оцінює учнів і під час підсумкового обговорення ключового питання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Турянська

Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Фастівська ЗОШ I-III ступенів № 1

Місто\село, район, область

місто Фастів, Київської області

Контактні дані

irinamarch19 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24-28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Фастівська ЗОШ I-III ступенів № 1

Тренери

Левченко Олена, Очкасова Аліна