Портфоліо Неллі Коваль з теми "Подорож у козацьке минуле"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Подорож у козацьке минуле України
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Природознавство, читання, мистецтво. Навчальна тема «Моя країна - Україна»
Вік учнів, клас
1клас,7-8 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Провідна проблема: дослідження історичного походження символіки, традицій українського народу,збереження його історичного минулого.Учасники проекту: учні 1 класу. Тема з програми: «Моя країна -Україна» Основні види діяльності: пошук літературного матеріалу; малюнків; цікаві енциклопедичні дані; освоєння групами різних практичних технологій. Кожна група учнів здійснює пошук інформації про певну групу символів. Протягом 2 тижнів учні збирають інформацію щодо обраної ними теми, виконують малюнки, здійснюють опитування серед дорослих, батьків, родичів. Користуючись зібраною інформацією, групи учнів з’ясували, що символи поділяються на дві групи - державні та народні, дізналися про їх походження.Представлення виконаної роботи відбувається у вигляді презентації, буклета, фотозвіту. Враховуючи рекомендації учнів свого класу, діти вчаться здійснювати самооцінку, взаємооцінку роботи групи.
План вивчення теми (вставити файл)
План вивчення теми "Подорож у козацьке минуле"
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Слід зазначити, що учнів 1 класу можна оцінювати тільки вербально. Для цього можна скористатися Абеткою
вербального оцінювання. Оцінювання відбувається впродовж усього навчального проекту. На початку роботи
над проектом учні з допомогою вчителя заповнюють перші два стовпчики таблиці З-Х-Д, в якій показують свої
попередні знання, дають відповіді на анкету онлайн -опитувальника«Символіка рідного краю», щоб визначити
базові знання дітей з даної теми.
Потім діти переглядають презентацію, а для проведення мозкової атаки разом з вчителем
заповнюють організаційну діаграму. Протягом всього проекту учні ведуть журнал спостережень. В кінці
проекту діти з допомогою батьків і вчителя створюють буклет « Подорож у козацьке минуле»,(2 сторінка).
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Дослідити традиції рідного краю.
Проаналізувати історію походження символіки України. Диференціювати державні та народні символи України. Інтернет використовується для отримання потрібної інформації, малюнків ,створення презентацій, обговорення ідей. За допомогою презентації, бесіди ознайомити дітей з поняттям «авторське право». Заздалегідь ознаймити учнів з правилами критичного оцінювання сайтів та формою для здійснення оцінювання. На початку проекта провести анкетування дітей, використавши онлайн- опитувальник «Символіка рідного краю», щоб визначити базові знання дітей з даної теми. Вчитель пояснює всі необхідні кроки діяльності кожного етапу проекта При створені буклету учні досягатимуть поставлених навчальних цілей. Ця робота передбачатиме розвиток в учнів навичок мислення вищих рівнів, навичок 21 століття та включатиме відповіді на Основні запитання. І.Ознайомлення з темою та метою проекту,прогнозування результатів Оскільки цей проект буде проводитись з учнями 1 класу, то він передбачає співпрацю вчителя, учнів та батьків. За два тижні до початку проекту вчитель має отримати дозвіл від батьків для участі їхніх дітей у проекті, а також виготовляє для фасилітації буклет та буклет про проект в якому знайомить батьків та дітей з навчальними цілями заходу та порадами про те, де можна знайти інформацію для нього, отримує інформацію від батьків про їх допомогу що до здійснення проекту. Необхідно роз’яснити батькам та учням інформацію про дотримання законів про авторське право.
ІІ.Оцінювання власних спроможностей та інтересів, вибір об’єкта досліджень На другому етапі проекту учні отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати. Вчитель показує вступну презентацію в ході якої та після неї варто провести діагностику навчальних потреб учнів таблицю ЗХД та діагностику рівня їх фактичних знань з теми, використавши онлайн- опитувальник «Символіка рідного краю», щоб визначити базові знання дітей з даної теми. За результатами онлайн- опитувальника складається діаграма. Обговорити з класом основні запитання, які дозволять з’ясувати рівень їх знань (Організаційна діаграма для оцінювання навчальних потреб учнів). З учнями обговорюється мета і завдання дослідницької роботи.
ІІІ. Формування груп, обрання керівника групи, отримання спеціального завдання кожному учневі та рекомендації щодо його виконання. В ході роботи над проектом, учні розподіляються на групи. Проходить об’єднання дітей у творчі групи, розподіляються обов’язки між учасниками проекту. Визначають, в межах кожної групи, обов’язки членів групи.
І група «Козачата», ІІ група «Калинки».Перша група збирає інформацію щодо державних символів, друга- національних символів.
Кожен учасник групи має своє звання:«Науковці»- знайомство з науковими фактами (історичним походженням символіки)
Завдання: створення фотоальбому «Українська символіка» «Літератори»- підбір літературних творів Завдання: створення журналу «Письменники про символіку України » «Творці» Завдання: малювання малюнків, виготовлення виробів, створення колажу з теми IV.Створення «банку даних», добір матеріалу для створення довідників Вчитель постійно перевіряє їх роботу і при потребі надає консультації. Остаточно заповнюють З-Х-Д таблицю.Складається чіткий план дій учнів. Учні самостійно намагаються виконати всі пункти плану. При цьому вони повинні підібрати і прочитати літературні джерела, віднайти факти, які можуть надати додаткову інформацію з даного питання, підібрати ілюстративний матеріал і зробити висновки. • Створення учнівського буклету,(2), самооцінювання роботи за формою оцінювання учнівської роботи. • Остаточно заповнюють таблицю З-Х-Д. На підтримку навичок ХХІ століття вчитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і пропонує дидактичні завдання за темою проекту. Захист проекту. Кожна група виступає з усною презентацією результатів, демонструючи свою роботу. По завершенні колективно обговорюються висновки, дослідження . Учні оцінюють виступи груп у відповідності до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, яка виконала саме повне і аргументоване дослідження. На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм, оцінювання вчителем, учнями та само оцінювання за сформованими шаблонами. В ході роботи вчитель використовує навички фасилітатора, спрямовує діяльність, створює шаблон з підказками для виконання проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Коваль Неллі Ігорівна
Фах, навчальний предмет
вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Фастівська загальноосвітня школаІ-ІІ ст.№12
Місто\село, район, область
М.Фастів, Київська обл.
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
24-28 березня 2014 року.
Місце проведення тренінгу
Фастівська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 з поглибленим вивченням іноземних мов
Тренери
Мельнічук І.С.,
Яцкєвіч Н.А.