Портфоліо Слєпової Наталії Володимирівни на тему: "Рекорди найкращого українця"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:59, 1 квітня 2014, створена Слєпова Наталія (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Рекорди найкращого українця

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література

Вік учнів, клас

15 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Методика навчання української літератури у навчальному закладі вимагає змін та вдосконалення форм і методів роботи. А також залучення до навчального процесу технічних засобів навчання, а відтак – створення мультимедійних проектів. Пропонуючи учням роботу над проектом, я очікувала, що цей навчальний проект з української літератури, з теми « Вивчення життя і творчості Т.Г.Шевченка» для учнів 9 класу, поглибить та систематизує знання учнів про життя та творчість Т.Г. Шевченка. Під час роботи учні використовуватимуть різні види діяльності:робота з опитувальником, обробку та відбір інформації, створення публікацій, презентацій. Дев’ятикласники досліджують життєвий шлях, місця перебування поета, знайомляться з творами, картинами, вивчають біографію Шевченка, досліджують пам'ятники. Працюють у малих групах, щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання. Дев'ятикласники визначають план дій, досліджують проблему та шукають шляхи її вирішення. Основні види діяльності учнів:дослідницька робота, аналіз та опрацювання знайдених матеріалів, презентація вивченого матеріалу. Для презентації проекту учні об'єднуються в групи: Літературознавці, Біографи,Історики,Дослідники. Отримують завдання, яке необхідно виконати в ході реалізації проекту. Результати своїх досліджень учні представляють у вигляді презентацій,публікацій з даної теми. План проекту:вступна презентація,об'єднання учнів у групи,пошук матеріалів, опрацювання матеріалів, підготовка проекту до захисту;представлення і захист проекту. Своїми результатами діляться з однокласниками,однолітками на паралелі, демонструють свій проект для інших учнів. Цей проект актуальний саме тому, що вся світова громадськість відзначає 200-річчя від дня народження Т.Шевченка.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми


План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використання запитань упродовж вивчення теми для з'ясування розуміння учнями основних запитань, а також інших важливих проблем проекту. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про Т.Шевченка, відбувається при заповненні ними таблиці ЗХД. Під час роботи з презентацією, учні, впродовж вивчення теми, мають використовувати форму оцінювання презентації, яка допоможе їм поставити навчальні цілі і проаналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволить оцінити розуміння учнів і скеровуватиме їх навчання в потрібному напрямку. Запропонуємо учням використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування. До закінчення створення презентації потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати допомогу щодо покращення презентаці. Надамо можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та час для виправлення чи редагування вже створеної презентації.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту вчитель: розробляє план впровадження проекту, повідомляє адміністрацію, учителів, психолога про проект, ознайомлює батьків з інформаційним буклетом, відправляє та збирає форми щодо надання прав (дозволів) щодо політики безпечного використання Інтернету з учнями. Оцінює веб-сайти необхідні для роботи над проектом. Пропонує учням переглянути веб-сторінки для отримання докладніших відомостей щодо учнівської безпеки та відповідального використання Інтернету,резервує час у комп’ютерному класі. Проводить з учнями анкетування учнів щодо визначення вмінь працювати творчо та у групі для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами та заповнити таблиці «З-Х-Д». Ознайомлює з планом роботи над проектом, з інструктажем з техніки безпеки під час роботи над проектом. Ознайомлює з правилами роботи на комп'ютері. Показує презентацію, обговорює тематичні питання за проектом. Під час виконання проекту вчитель пропонує завдання групам і форми захисту проекту. Учні в процесі роботи над проектом створюють блог, який складатиметься з декількох частин. Як підсумок роботи кожен створить сторінку блогу, в якій представить свої шляхи вирішенню питання. Діяльність учнів спланована таким чином:

1. Всі ознайомлюється з біографією автора. Індивідуальне завдання: знайти цікаві факти життя та оформити їх у вигляді презентації.

2. Всі учні читають твори, досліджують їх місце і час написання.

3. Кінцевий результат проекту: учні створюють презентацію, роблять висновок про актуальність заданої теми. Завдання для креативної групи дітей: створити буклет для батьків. Під час виконання проекту вчитель фотографує учнів, заповнює журнал спостереження, журнал оцінювання, проводить консультації.

Учні під час роботи над темою використовують Інтернет з метою пошуку інформації, а саме: шукають біографічні факти про життя і творчість Т. Шевченка, добирають різні цікавинки про нього, після прочитання творів обговорюють його в соціальних мережах. Учні в процесі роботи над проектом користуються Інтернет - сервісами, а саме: електронна пошта, чат, опитування. Проводять роботу з електронними формами запропонованими вчителем. Після закінчення проекту вчитель проводить анкету з батьками щодо роботи учня над проектом. Пропонує учням написати відгук на роботу однокласника. Проводить рефлексію – пропонує дописати таблиці «З-Х-Д». Проводить тестування для оцінювання знань з теми.. Надає кращі роботи вчителю інформатики для висвітлення на шкільному сайті.


Діаграма

Опитувальник

Для фасилітації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Слєпова Наталія Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Фастівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Місто\село, район, область

Київська область м.Фастів

Контактні дані

19natalia72 на gmail

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 березня - 28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Фастівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1

Тренери

Ярошко Леся Вікторівна, Танник Наталія Альбертівна