Портфоліо Срібної Людмили Анатоліївни на тему: "Невмирущість духовної краси".

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:03, 31 березня 2014, створена Танник Наталія (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Леся Українка драма-феєрія "Лісова пісня".

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, світова література, образотворче мистецтво.

Вік учнів, клас

15-16 років. 10 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Методика навчання української літератури у навчальному закладі вимагає змін та вдосконалення форм і методів роботи під час вивчення як далекого минулого, так і сучасності, активнішого залучення до навчального процесу технічних засобів навчання, а відтак - створення різноманітних програм та мультимедійних проектів «На допомогу вчителю та учню». Пропонуючи учням роботу над проектом, я очікувала, що запропонована тема буде для них цікавою, що вони створять таку презентацію, яка буде допомагати при вивченні теми. Проект призначений для учнів 10-тих класів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. Тема: «Невмирущість духовної краси» буде реалізовуватися паралельно з виконанням завдань основної навчальної програми. Проект направлений на поглиблення знань учнів про зміст драми-феєрії «Лісова пісня». У ході роботи учні здійснюватимуть пошук, обробку та відбір інформації про особливості драматичного конфлікту, складність характерів головних героїв, зв’язок із сьогоденням. Проводять аналогію між проблемами: стосунків у сім’ї, зв’язку людини з природою та значення духовного і матеріального в житті людини. Виразно читають твір. Досліджують історичне тло. Щоб краще зрозуміти твір, використовують тему та проблеми з п’єси в житті сьогодення для вирішення вічних проблем. 10-класники працюють у малих групах, щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання. Учні визначають план дій, досліджують проблему та шукають шляхи її вирішення. Основні види діяльності учнів: дослідницька робота, аналіз та опрацювання знайдених матеріалів, презентація вивченого матеріалу. Для презентації проекту учні об’єднуються в групи: Літературознавці, Географи. Історики, Філософи, Журналісти. Отримують завдання, яке необхідно виконати в ході реалізації проекту. Результати своїх досліджень учні представляють у вигляді презентацій та публікацій з даної теми. План проекту: вступна презентація, об’єднання учнів у групи, пошук матеріалів, опрацювання матеріалів, підготовка проекту до захисту, виразне читання уривків драми, що стосуються запропонованої теми; представлення і захист проекту.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Провести обговорення та (Опитувальник) опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учні використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання презентації та форму для зворотного зв'язку для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати на початку роботи , щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал використовую ту ж саму форму оцінювання презентації проектів. Використання запитань упродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями основних запитань, а також інших важливих проблем п’єси. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про драму– феєрію «Лісова пісня» відбувається при заповненні ними Діаграми Вена та таблиці З-Х-Я-Д. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання.Вчитель періодично переглядає та читає їх записи та коментарі, дозволяє оцінити розуміння учнів і скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. До закінчення створення презентацій вчитель призначає спеціальні консультації, щоб надати допомогу щодо покращення презентації. Надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та час для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Використовує Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовує взаємооцінювання у групі, враховуючи те, який саме внесок зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його її вклад був цінним. Оцінює учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Діаграма

Опитувальник

Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання Учні проводять дослідження оцінку інтернет-сайтів і друкованих джерел. Вони створюють вікі-сайт (укр. мовою) , щоб мати місце для представлення своїх ідей та обговорення їх з однолітками, батьками . Учитель створює малі групи та просить їх (методом мозкової атаки) обговорити питання, форми представлення результатів досліджень і можливі цільові аудиторії для своїх проектів. Десятикласники обговорюють компоненти плану дій і складають план дій для роботи над учнівським проектом. Ознайомлюю учнів із прикладами учнівських робіт (презентація, буклет,[1]) для того, щоб надати учням уявлення про те, чого від них очікують, та не показую ніякі приклади занадто довго, щоб вони їх не копіювали. Упродовж виконання учнями їх проектів періодично зустрічайтеся з кожною з груп для того, щоб переглядати їх план дій і бути впевненими, що вони рухаються у правильному напрямку. Спонукаю кожну групу вдосконалювати та редагувати плани. Починаю обговорення питання, яке буде темою дискусії цього уроку:Що таке духовна краса людини? Чи кожна людина може бути щасливою? Усім класом заповнюємо три колонки таблиці З-Х-Я-Д для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясовуємо, що саме вони знають та наприкінці вивчення теми. Запрошую учнів використовувати інтернет для того, щоб знайти відомості про Лесю Українку,історію написання драми, а також поділитися тим, що вони вивчили за допомогою творів та вікі-статей, блогів. Показую учням, як вести читацький щоденник для відповідей.Пояснюю ,що щоденник дає можливість документувати читання, записувати свої думки та відповідати на важливі запитання, наводити приклади пояснення літературних термінів. Деякі учні можуть вести читацькі щоденники у вигляді блогів. Ознайомлюю учнів з Формою оцінювання блогу для того, щоб допомогти їм створити такий блог. Для створення кульмінаційного підсумкового учнівського навчального проекту запрошую учнів до мозкового штурму, щоб записати список соціальних проблем, які є в драмі і в сучасному житті. Обговорюємо учнівські проекти, в яких вони застосовуватимуть теми і питання з драми стосовно сучасного життя і працюватимуть на вирішення вічних проблем. Розказую учням, що вони створять відповідні продукти, що міститимуть їх висновки, такі як: презентації мультимедійні презентації, брошури, бюлетені, листівки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Срібна Людмила.

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури, українська література.

Навчальний заклад

Фастівська загальноосвітня школа l-lllступенів № 1.

Місто\село, район, область

Київська область, Фастівський район, м.Фастів.

Контактні дані

luansr2014 на Gmail.com.

Відомості про тренінг

Ярошко Л.В.Танник Н.А.

Дати проведення тренінгу

24-28 березня 2014 рік.

Місце проведення тренінгу

Фастівська загальноосвітня школа l-lll ступенів № 1.

Тренери

Ярошко Л.В.Танник Н.А.