Портфоліо Андрієнко Галини з теми " Я прекрасний і безмежний..."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:21, 31 березня 2014, створена Андрієнко Галина (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Я прекрасний і безмежний...

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, українська література, образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

13-14 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Медодика викладання світової літератури в навчальному закладі вимагає змін та вдосконалення форм і методів роботи , активнішого залучення до навчального процесу технічних засобів навчання, а відтак - створення різноманітних програм та мультимедійних проектів « На допомогу вчителю та учню». Пропонуючи учням роботу над проектом, я очікувала, що запропонована тема буде для них цікавою, що вони створять власну презентацію, яка буде допомагати при вивченні теми. Навчальний проект середньо тривалий, творчо-дослідницького характеру, призначений для учнів 7 класу. Навчальна тема: «Україна та її історія в літературі. Микола Гоголь «Тарас Бульба» буде реалізовуватися паралельно з виконанням завдань основної навчальної програми. Проект направлений на поглиблення знань учнів про красу українського степу, образ якого підкреслює ідейний зміст повісті: зображення широкої козацької натури, її прагнення до волі. В ході роботи над проектом учні здійснюють соціологічне опитування, пошук, обробку та відбір інформації щодо теми, її зв'язок із сьогоденням. Проводять аналогію між проблемами зв’язку людини з природою. Виразно читають твір. Досліджують вирішення вічних проблем. Семикласники працюють у малих групах, щоб планувати та розробляти продукти, які б стосувалися обраного ними питання. Учні визначають план дій, досліджують проблему та шукають шляхи її вирішення. Основні види діяльності учнів: дослідницька робота, аналіз та опрацювання знайдених матеріалів, презентація вивченого матеріалу. Для презентації проекту учні об’єднуються в групи,: Літературознавці, Біологи, Ботаніки, Мистецтвознавці. Отримують завдання, яке потрібно буде виконати в ході реалізації проекту. Результати своїх досліджень учні представляють у вигляді презентації. Остаточний варіант стислого опису плану проекту: ознайомлення з буклетом про переваги методів проекту, вступна презентація вчителя, об’єднання дітей в групи, соціологічне опитування, пошук матеріалів, опрацювання матеріалів, підготовка проекту до захисту, виразне читання уривків повісті про красу степу вдень, ввечері та вночі. що стосуються теми; представлення і захист проекту.

План вивчення теми (вставити файл)

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Щоб визначити навчальні потреби учнів проводжу обговорення та опитування щодо визначення рівня попередніх знань стосовно теми.Що саме знають учні та про що хотіли б дізнатися виявляється при заповненні ними таблиці ЗХД. А також продумую, як забезпечити учнів інформацією та допомогою в набутті необхідних навичок. Залучаю до розуміння очікувань від учнівського проекту. Учні використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Опитування здійснюю впродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та навичок XXI століття, щоб вони могли самостійно виконувати завдання проекту. .Індивідуальні консультації використовую для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання презентації та форму для зворотного зв’язку для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку однокласників. Цю інформацію учні отримують до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал використовую ту ж саму форму оцінювання презентації проектів. Використання запитань упродовж вивчення теми планую для з’ясування розуміння учнями основних завдань. До завершення створення презентації призначаю спеціальні консультації, бесіди, щоб надати допомогу щодо покращення змісту презентацій. Надаю можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та час для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Використовую форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовую взаємне оцінювання в групі, враховуючи те, який саме внесок зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Оцінюю учнів і під час обговорення ключового питання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1етап На початку проекту учні отримують 1 2 буклет про переваги методу проекту. Вчитель демонструє учням презентацію щодо теми і завдань проекту. Переглянувши презентацію вчителя, учні обговорюють поставлену проблему. Розгляд запропонованої теми починається із заповнення таблиці «ЗХД», щоб учні усвідомили та оцінили свої попередні знання, також з'ясували, що саме вони знають із запропонованої теми і що хотіли б дізнатися наприкінці проекту.Вчитель ділить дітей на групи. Учні проводять опитування і створюють організаційну діаграму Перед створенням учнівської роботи одержують форму оцінювання учнівського прикладу. Вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання в навчальному проекті. 2етап Учні здійснюють пошук інформації в Інтернеті, вивчають літературу, пов’язану з темою проекту,спілкуються в групах, обмінюються інформацією та проміжними висновками по напрямку дослідження. Вчитель упродовж виконання учнями їхніх проектів періодично зустрічається з кожною з груп для того, щоб переглядати їхній план дій і бути впевненим, що вони рухаються в правильному напрямку. Вчитель акуратно спонукає кожну групу вдосконалювати та редагувати плани. 3 етап Учні продовжують знаходити , структурувати та систематизувати інформацію, використовують контрольний список плану для створення презентації, для того, щоб спрямувати свій процес навчання, відслідкувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу в навчанні. Вчитель направляє роботу груп, допомагає в разі виникнення труднощів,знайомить учнів із Формами оцінювання для оцінювання, а саме: Критеріями оцінювання методів і інструментів оцінювання, які допоможуть їм ставити цілі й аналізувати власне навчання. 4етап Результати роботи над проектом учні висвітлили за допомогою учнівської презентації. Вчитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно. З метою оцінювання результатів дослідження за допомогою підсумкової презентації використовує відповідну Форму оцінювання продуктів проекту. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом оцінити, чи всі учні засвоїли результат проекту через використання Опитувальника.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Галина Андрієнко

Фах, навчальний предмет

вчитель світової літератури та російської мови

Навчальний заклад

Фастівська ЗОШ I-III ступенів №1

Місто\село, район, область

Місто Фастів, Київської області

Контактні дані

anelka1958 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24-28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Фастівська загальноосвітня школа I-III ступенів №1

Тренери

Очкасова Аліна Віталіївна

Левченко Олена Вікторівна