Портфоліо Іванюк Світлани Олексіївни на тему: "Коли речовини стають шкідливими"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:48, 30 березня 2014, створена Іванюк Світлана (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Коли речовини стають шкідливими

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія

Вік учнів, клас

13 - 14 років, 7 - 11 класи

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

10 клас, тема «Нітратна кислота і нітрати, їх поширення у природі». У процесі роботи над проектом учні доводять необхідність нітратів як життєво необхідної ланки колообігу речовин. Досліджують причини надміру нітратів в харчових продуктах. Знаходять причину екологічної проблеми.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Провести обговорення та опитування учнів. На початку роботи над проектом учні частково заповнюють ЗХЯД-таблицю Учитель знайомить учнів з чітко визначеними критеріями, формами і датами оцінювання. Диференціює завдання проекту. План роботи кожної групи вчитель корегує і оцінює. Кожна група складає ЗХД-таблицю, визначаються з датами і формами самооцінювання. Учні використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм у виконанні завдань, а також спрямовує їх роботу над проектом. Перед створенням форм представлення учнівських робіт вчитель оцінює роботу учнів за якістю заповнення третьої колонки таблиці, знайомить з Контрольним списком для презентацій, демонструє презентацію фасилітації . Проводиться самооцінювання знань учнів щодо правильного використання інтернет-ресурсів, вимог до створення буклетів, презентацій тощо. Кінцевий продукт роботи оцінює вчитель за Формою оцінювання. Основні критерії оцінювання:активність учасника у відповідності до індивідуальних можливостей; вміння знаходити відповідь на питання опонентів; глибина проникнення в проблему, залучення знань з інших предметів; вміння аргументувати висновки; лаконічність і точність відповідей; естетика оформлення результатів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні працюють в групах. Кожна група виконує певне завдання: перша – збирає загальні відомості про нітрати; друга – з’ясовує, яким чином нітрати потрапляють в рослинні організми; третя-з’ясовує причини надлишків нітратів; четверта – шукає інформацію про способи вилучення надлишків нітратів із харчових продуктів. Обговорюється вміння учнів створювати різні види діаграм, складати навчальні таблиці, правильно вибирати інформаційні сайти. Вчитель створює чіткі критерії оцінювання, обговорює з учнями форми оцінювання. Забезпечує можливість оцінювання протягом всього процесу виконання роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Іванюк

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії

Навчальний заклад

Фастівська загальноосвітня школа I-III ступенів №1

Місто\село, район, область

м.Фастів, Київська область

Контактні дані

svivanyuk1 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24.03.14 - 28.03.14

Місце проведення тренінгу

Фастівська загальноосвітня школа I -III ступенів №1

Тренери

Танник Наталія Альбертівна Ярошко Леся Вікторівна