Портфоліо Бублик Тетяни Іванівни на тему: "Жива історія сучасності"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:37, 29 березня 2014, створена Танник Наталія (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Жива історія сучасності

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія

Вік учнів, клас

14 - 15 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект передбачає вивчення матеріалів пов’язаних з історією школи №1 м.Фастова, робота яку виконають учні поглибить їхні знання з теми: « Культурне життя України в другій половині 19 століття.Освіта».Виконавці-учні девятого класу,працюють в архівах збирають речові джерела,друковані видання в яких висвітлюється тема.Учні працюють як пошуковці, аналітики кореспонденти.Продуктами їх діяльності будуть доповіді,презентації,буклети.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Провести обговорення та опитування учнів,Опитувальник, щодо визначення рівня попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок. Учні використовують контрольний список для створення презентації щоб спрямувати свій процес навчання, відслідкувати зміни та здійснити самостійну оцінку свого навчання. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Спілкування впродовж всієї навчальної теми потрібно для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання презентації та форму для зворотного зв’язку для здійснення учнями само оцінювання свої роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовую ту ж саму форму оцінювання презентації проектів. Визначення попередніх знань учнів щодо теми, пояснення нових завдань відбувається при ознайомленні їх з Діаграмою та таблицею З-Х-Я-Д. під час заповнення свого блогу, який ведуть учні під час роботи над проектом вони мають використовувати форму оцінювання блогу, який допомагає їм ставити свої навчальні цілі і організувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. До закінченя створення презентації потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем, однокласниками. Використайне форму оцінювання з балами враховуючи те, який саме внесок зробив кожен учень в роботу групи. Оцініть учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання Учні проводять дослідження та оцінку інтернет-сайтів, архівів, друкованих джерел, вони створюють вікі-сайт (укр. мовою) ( контрольний список елементів вікі), щоб мати місце для представлення своїх ідей та обговорення їх з однолітками, батьками . Учитель створює малі групи та просить їх (методом мозкової атаки) обговорити питання, форми представлення результатів досліджень і можливі цільові аудиторії для своїх проектів. Дев’ятикласники обговорюють компоненти плану дій і складають план дій для роботи над учнівським проектом. Ознайомлюю учнів із прикладами учнівських робіт (презентації, буклет [1],[2] також вимоги,контрольний список та рекомендації до презентації) для того, щоб надати учням уявлення про те, чого від них очікують, та не показую ніякі приклади занадто довго, щоб вони їх не копіювали. Упродовж виконання учнями їх проектів періодично зустрічаюся з кожною з груп для того, щоб переглядати їх план дій і бути впевненою, що вони рухаються у правильному напрямку. Спонукаю кожну групу вдосконалювати та редагувати плани. Починаю обговорення питання, яке буде темою дискусії цього уроку: «А минуле впливає на майбутнє?». Усією групою заповнюємо три колонки таблиці З-Х-Я-Д для того, щоб учні усвідомили і оцінили набуті в ході дослідження архівних матеріалів знання Запрошую учнів використовувати Інтернет для того, щоб знайти відомості про відомості про стан освіти в другій половині 19ст., а також поділитися тим, що вони вивчили за допомогою друкованих джерел та вікі-статей, блогів. Показую учням, як вести щоденник для відповідей. Пояснюю ,що щоденник дає можливість документувати інформацію, записувати свої думки та відповідати на важливі запитання. Деякі учні можуть вести щоденники у вигляді блогів. Ознайомлюю учнів з Формою оцінювання блогу для того, щоб допомогти їм створити такий блог. Для створення кульмінаційного підсумкового учнівського навчального проекту запрошую учнів до мозкового штурму, щоб записати набуті знання. Обговорюємо учнівські проекти, в яких вони показують документи, фотографії, висвітлюють хід дослідження, показують результати роботи. Розказую учням, що вони створять відповідні продукти, що міститимуть їх висновки, такі як: мульмедійна презентація, брошури, бюлетені, листівки.


Діаграма

Опитувальник

Учительська презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Бублик

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії, історія

Навчальний заклад

Фастівська загальноосвітня школа I-III ступенів №1

Місто\село, район, область

м.Фастів, Київська область

Контактні дані

Bubliktania на gmail.com


daniilenko@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24.03.14 - 28.03.14

Місце проведення тренінгу

Фастівська загальноосвітня школа I-III ступенів №1

Тренери

Танник Наталія Альбертівна Ярошко Леся Вікторівна