Портфоліо Демчини Олексія з теми: "Врятуємо природу. Врятуємо себе "
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту
- 5 План вивчення теми (вставити посилання на файли)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Навчальні цілі
- 8 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Врятуємо природу. Врятуємо себе»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
екологія, біологія, географія
Вік учнів, клас
Учні 11 класів, 16 – 17 років
Стислий опис проекту
Навчальний проект «Врятуємо природу. Врятуємо себе», призначений для вивчення теоретичного матеріалу на уроках екології, біології, географії та проведення позакласних годин з даної теми переважно у старших класах. Учні працюють над проектом на уроках екології, біології, географії, вдома та під час виховних заходів. У проекті беруть участь 11 класу. Досліджують загальні питання: що ж таке екологія душі, як це пов’язано з проблемами екології довкілля. Підбирають матеріали, статті з газет, шукають інформацію в Інтернеті, будують діаграми, аналізують та роблять висновки. Передбачається розділити учнів на 4 групи, які перші дві групи досліджують хто є безпосередньо об’єктами забруднення: атмосфери, води; дві інші групи досліджують хто є опосередкованими об’єктами забруднення (жертвами забруднення): рослини,тварини. Також 4 групи об’єднавшись створюють публікацію, де висвітлюється цікавий матеріал, який стосується даної теми. 1 група – «Атмосферики» 2 група – «Водяники» 3 група – «Рослинки» 4 група – «Тваринки». Результати роботи учнів були представленні на відкритій виховній годині, які об’єктивно оцінюються.
План вивчення теми (вставити посилання на файли)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку роботи над проектом учні знайомляться зі стартовою презентацією вчителя , обговорюють ключовий і тематичні питання проекту , за допомогою мозкового штурму виявляють основні ідеї в реалізації проекту. Під час роботи над проектом учитель і обдаровані учні консультують тих , хто цього потребує , проводять потокову перевірку знань . Учні відображають свої враження від роботи над проектом у щоденнику рефлексії. Учитель видає учням інструкцію щодо створенню блогу. По закінченні роботи над проектом учні користуючись рекомендаціями вчителя та інструкцією проводять захист проекту , оцінюють свої роботи використовуючи видані критерії , за допомогою таблиці ЗХД визначають поточний рівень знань з теми і з'ясовують , що вони ще хотіли б вивчити для поглиблення знань.
Навчальні цілі
Завдяки цьому проекту учні закріплять свої знання про екологічні проблеми людства. У дітей також сформуються навички відрізнення тварин та рослин, які занесені в «Червону книгу». При створенні Microsoft PowerPoint у дітей формуються навички роботи по підбору необхідного матеріалу; розробки найпростіших сайтів; оптимізуються навички роботи з веб-документами; виробляються навички змагальності у роботі. При пошуку інформації в Інтернеті: - формувати навички ефективного пошуку та коректного використання інформації в мережі Інтернет; При створенні Microsoft PowerPoint: - розвивати навички спілкування у співпраці, виконанні спільного проектного дослідження, - розвивати навички лаконічного висловлювання, зацікавити читача своєю інформацією; - розвивати естетичні навички; - розвивати навички дизайну. При створенні публікації: - формувати вміння використання публіцистичного стилю мовлення; аргументовано доводити власну думку, ілюструвати ідеї, думки, висновки, комбінуючи текст і зображення, схеми, графіки і діаграми, вміння посилатися на різні джерела інформації. Також вони повинні змінювати світ починаючи із себе, тобто почати з власної екології, бо ми є складовою всесвітньої екології. Ну, хоча б, не смітити. Ці, здавалося б, дрібниці забирають мало часу, але приносять багато користі. Мати можливість виступати в ролі консультантів з даної теми.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Діяльність учнів: Проводять дослідження. Аналізують результати. Роблять висновки. Демонструють презентацію з результатами досліджень. Шукають інформацію в Інтернеті для розробки публікації. Складають план публікації. Добирають оригінальний матеріал для публікацій. в Microsoft Publisher, структурують його, пишуть доступною мовою невеликі статті, підбирають заголовки. Добирають необхідний матеріал для розміщенні на сайті. Розробляють структуру сайту. Під керівництвом вчителя створюють власну презентацію Power Point, де висвітлюють результати свого дослідження. З результатами своєї роботи вони виступають на батьківських зборах. Діяльність вчителя: Учитель формулює тему проекту «Врятуємо природу. Врятуємо себе» , ключовий , тематичні та змістовні питання . Готує презентацію ідей проекту, що демонструє переваги проектного підходу до навчання . Розробляє критерії оцінювання робіт учнів. Робить добірку необхідних матеріалів та інтернет -ресурсів. Передбачає виділення додаткового часу для вивчення матеріалу учнями, що мають проблеми в навчанні . Готує бланк перевірки знань таких учнів. Вчитель знайомить учнів з темою проекту, показує їм стартову презентацію, обговорює з ними ключовий і тематичні питання по темі. Роздає критерії оцінювання робіт, Об'єднує учнів у 4 групи: 1 група – «Атмосферики» 2 група – «Водяники» 3 група – «Рослинки» 4 група – «Тваринки». Учитель ставить перед кожною групою своє завдання. Результати роботи групи повинні представити у вигляді публікації та презентації відповідно. За допомогою презентації вчитель показує учням перевагу методу проектів і пояснює чому корисно взяти участь у даному проекті. У разі необхідності вчитель протягом проекту консультує учнів і спрямовує їх діяльність в потрібне русло. Вчитель збирає роботи учнів та їх бланки самооцінювання , проводить захист проекту , вказує шляхи подальшого поглиблення знань з даної теми , оцінює роботи і повідомляє результати оцінювання .
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Демчина Олексій Миколайович
Фах, навчальний предмет
Вчитель Інформатики
Навчальний заклад
Вовковиївська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
Рівненська область смт. Демидівка
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
24 - 28 березня 2014 року
Місце проведення тренінгу
Рівненський обласний інститут післядипломної освіти вчителів